Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 797 odpovědí. Do diskuze (83 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel hnata a poslední změna proběhla před 8 roky a 11 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 721. až 735. (celkem z 798)
  • Autor
    Příspěvky
  • #122319
    jirka66
    Účastník
    (353 odpovědí)

    Zdar Titraňáci, prosil bych někoho, zvláště ty věrné, co mohou srovnávat, o celkové zhodnocení letošní sezony. Na Titran jezdím již pár let, ale teď jsem v zájmu poznávání dalších lokalit Norska 2 roky vynechal. Když porovnám letošní reporty H.D.,dedo145, Doškyho a spol. se zprávami z Titranu, tak se rybačka na Titranu letos bohužel s ostatními moc srovnávat nedala. Rád bych věděl, jestli je to jen záležitost lépe zvládnuté ,,propagandy´´( zdravím dedo145, Honzo, Došky :-)) nebo to letos opravdu šlo méně než v předchozích sezonách. Např. od kamaráda ze Smoly jsem měl na přelomu 6/7 2015 info, že takový masakr co se týká velikosti a množství ryb za 20 let v Norsku nezažil. V lodi vezli třeba 400kg ryb kolem metru – foto jsem viděl. Počasí vynechme, předpokládám, že v oblasti Hitra – Froya – Smola – Bakkan foukalo všem zhruba stejně. Díky za objektivní info. 😎

    #122365
    007krivanek
    Účastník
    (917 odpovědí)

    Bohužel ,,dobrých ,, delegátů je málo a jsou tací, co si jich nedovedou vážit. Jo, letos to s reportem na Titranu zatuhnulo. Zlatej DEDO 145. Borec tělem i duší. Pro každého.( bez rozdílu věku,národnosti a pohlaví )

    #122406
    Roas
    Účastník
    (169 odpovědí)

    Pane Křivánku, přijde mi nefér tady Dana takhle kamenovat. Dovolím si pár vět ze svých zkušeností.

    Ano je pravda že Petr je výborný delegát a stíhal reportovat, jezdit s chlapama na lodi, vařit, jezdit pro benzín a nevím co ještě, jenže při tom skoro nespal a to prostě nezvládne každej.

    Přiznávám otevřeně, že když sem jel letos na Titran, jel sem tam přesvědčen o tom, že nikdo nemůže být lepší. První hodiny po příjezdu mě v tom jen utvrdili, protože sme na ubytování čekali opravdu dlouho. Ale v průběhu pobytu si Dan získal mé sympatie a musím říct, že sem s ním jako s delegátem byl nadmíru spokojen.

    Benzín byl vždy, když byl potřeba, bylo o nás postaráno po stránce stravovací a to více než dobře. Když sme potřebovali vyjet na nějaký druh ryb, vždy nám poradil kam by jel a jak by je chytal. Když klukům začal téct olej z motoru během pár hodin sehnal pomoc, která motor opravila. Když foukalo tak, že se nedalo vyjet na moře, dovezl nás na místo, kde jsme nachytali ze břehu.

    Chápu že má spousta lidí pocit že nikdy nikdo na Titranu nebude jako Petr a souhlasím, vždy to bude jiné, ale to přeci ještě neznamená horší. Osobně sem byl letos s delegátem minimálně stejně spokojen, jako loni s Petrem.

    A řekněme si upřímně, když se 6 dní z 8 nevyjede na moře, opravdu má smysl sem dávat každý den zprávu ” dnes fouká, nikam sme nevyjeli…” ? :-E

    Nechci aby tuto zprávu bral někdo jako pochlebování nebo aby sloužila jako začátek nesmyslně dlouhé hádky bez konce, chci zde jen vyjádřit svůj názor a především svou zkušenost. 🙂

    #122463
    jirka66
    Účastník
    (353 odpovědí)

    Zdravím, ať se hádají politici, my jsme rybáři a zde sdílíme poznatky a sháníme informace. Tak že i když dedo145 je skvělý chlap a výborný propagátor, a je jenom jeden, rozhodně můj dotaz nebyl namířen proti Danovi, kterého jsem osobně ještě nepoznal . Dost taky záleží na rybářích, jak jsou ochotni fotit v lodi čerstvé úlovky a podělit se s ostatními. Na Titran se po dvouleté pauze chystám v příštím roce. Tak mě opravdu zajímá, jestli letošní sezona byla co se týká ryb opravdu slabší v porovnání s minulými nebo v porovnání s okolními lokalitami. 🙂

    #122472
    Roas
    Účastník
    (169 odpovědí)

    No za sebe musím říct, že byla. Ale bylo to opravdu hodně podmíněné počasím, které nám nedovolilo vyjet dál na moře… I tak sme chytli pěkné polaky a mníky, ale jak píšeš Jirko, ono když to bere tak ani člověk nemá chuť fotit a kór když se nejedná o žádné trofejovky…:-(

    #122474
    georges
    Účastník
    (102 odpovědí)

    Zdravím všechny zúčastněné. Letos jsem byl na Titranu již potřetí. Nedokážu posoudit zda je to jinde lepší nebo horší, co se týče úspěšnosti lovu. Vždy je to o technice lovu, místa (myslím tím podmořský terén – zlomy, kopce, plotny apod.) a samozřejmě i počasí. Vyzkoušel jsem lokality jako je Seter Brygge (2x), Lavsnes (Zanzibar) i Tredge. Titran má velkou výhodu, že jste hned na otevřeném moři a nevýhodu, že v případě nepřízně počasí se téměř nelze kam schovat do závětří. Každý rok jsme nachytali limit. Poznal jsem osobně Dana i Petra a mohu říct, že co se týče služeb delegáta, jsou oba na vysoké úrovni. Rozdíl vidím jen v podávání informací sem na stránky. Dědo 145 píče o všem co se děje v kempu i když se zrovna nevyjede na vodu a má toho správného zpravodajského ducha. Dokáže zaujmou svými příspěvky. Dan je trošku skromnější na informace, který by nás zajímali, protože i když jsme doma myšlenkama jsem stále na vodě v Norsku.

    Tolik můj příspěvek 🙂 PS Dedo 145 – už teď jsi vítěz s tím krásným mníčkem ze Suly

    #122486
    007krivanek
    Účastník
    (917 odpovědí)

    Roas napsal:

    Pane Křivánku, přijde mi nefér tady Dana takhle kamenovat. Dovolím si pár vět ze svých zkušeností.

    Ano je pravda že Petr je výborný delegát a stíhal reportovat, jezdit s chlapama na lodi, vařit, jezdit pro benzín a nevím co ještě, jenže při tom skoro nespal a to prostě nezvládne každej.

    Přiznávám otevřeně, že když sem jel letos na Titran, jel sem tam přesvědčen o tom, že nikdo nemůže být lepší. První hodiny po příjezdu mě v tom jen utvrdili, protože sme na ubytování čekali opravdu dlouho. Ale v průběhu pobytu si Dan získal mé sympatie a musím říct, že sem s ním jako s delegátem byl nadmíru spokojen.

    Benzín byl vždy, když byl potřeba, bylo o nás postaráno po stránce stravovací a to více než dobře. Když sme potřebovali vyjet na nějaký druh ryb, vždy nám poradil kam by jel a jak by je chytal. Když klukům začal téct olej z motoru během pár hodin sehnal pomoc, která motor opravila. Když foukalo tak, že se nedalo vyjet na moře, dovezl nás na místo, kde jsme nachytali ze břehu.

    Chápu že má spousta lidí pocit že nikdy nikdo na Titranu nebude jako Petr a souhlasím, vždy to bude jiné, ale to přeci ještě neznamená horší. Osobně sem byl letos s delegátem minimálně stejně spokojen, jako loni s Petrem.

    A řekněme si upřímně, když se 6 dní z 8 nevyjede na moře, opravdu má smysl sem dávat každý den zprávu ” dnes fouká, nikam sme nevyjeli…” ?

    Nechci aby tuto zprávu bral někdo jako pochlebování nebo aby sloužila jako začátek nesmyslně dlouhé hádky bez konce, chci zde jen vyjádřit svůj názor a především svou zkušenost.

    To Roas

    Špatně jsi to pochopil.

    Za vlády jakoby delegátů na Titranu nebyly žádné reporty.

    Reporty jsme dávali my zákazníci.

    Poté tam byl nasazen Dedo 145 ( i když tam byl předtím s námi 2-3 x jako účastník zájezdu )

    Dedo měl velmi nelehkou úlohu ať s lidmi, letištěm a k tomu i s vařením, opravami lodí atd, atd.

    Byl tam první rok, jako delegát.

    Vše ustál, navíc zjišťoval po okolí, jak na ně a kde.

    Navíc psal reporty, u kterých jsme je museli dočíst do konce. Nastavil nějakaou laťku.

    Dan, současný delegát se dostal do složité situace. Proto to i píši. Neříkám, že to má lehké, ale laťka byla nastavena výše.

    Když Dan přišel na Titran, tak 70% lidí již vědělo o zajímavých místech v této lokalitě, které Dedo 145 pár let hledal a lidem je ukázal, zavezl je tam, podílel se na jejich úspěchu.

    Dan bohužel není tak pružný , jako Dedo 145. Alespoň v reportech. Dál to posoudit nemohu. To ostatní je zaběhnutý, tak by to měl zvládat. A psát reporty a chválit lokalitu, posílat fotky a přivnadit další zákazníky pro SN…. by měl.

    Pročítám všechny diskuse zde, když mám čas. A sám vidíš, kde to jede, kde je to dobré.

    Jsou lokality , kde někdo dá nějakou fotku. Jsou lidé, kde je 15 fotek za den. Ano, žijeme myšlenkama na severu. Nebo alespoň bychom chtěli.

    Rekapitulace.

    Podívej se na :

    Dedo 145.

    Napíše alespoň něco zajímavého, i když ryby nejdou.A reporty za poslední 2 roky jsou úžasné.

    Zerp

    Hodí sem fotky s parukama, které by někdo hned přehlídl, ale kdo ví o co jde rád se tomu zasměje. Udělá pro srandu cokoliv. A reporty z rybařiny má dobré. Má to zápal.

    Honza

    DOLMOY

    Doršák

    Kdyby měl den 50 hodin, věřím tomu, že by byl na vodě 30 hodin, 2 hodiny ve filetárně, uvařit a podělit se s Vámi o fotky, co se právě děje. Věřím, že kdyby měl více času, tak bychom se nestačili divit.

    SOROY

    Tam je to specifický, ale Michal informuje kvalitně o rybách a na dotazy odpovídá ihned.

    Spousta z Vás byla letos v Norsku a ani nedali 10 fotek.

    Prostě každý k tomu má jiný přistup ať podělit se o své zážitky, nebo inspirovat další nové lidi.

    Takto to vidím já a nechci nikoho hanit ani pomlouvat.

    Je smutné, že letošní Norsko pomalu končí, ale máme tu srazy na kterých si zavzpomínáme, zaspíváme a zima uteče jako voda a bude to tu nanovo.

    P.S. Jestli jsem zapoměl na někoho, kdo přispívá často, tak mi promiňte.

    007.

    #122491
    pepapol
    Účastník
    (243 odpovědí)

    Dan je v pohodě ale na Titranu to měl prostě těžký, když delegát nemá lod´ a když ho ve dvou turnusech vzali jednou s sebou na moře tak podle mého názoru fotek bylo až dost. Já byl na Titranu letos 2x a pokaždé když byla možnost ryby vyfotit nebo nějaká událost tak to vkládal sem na vlákno. Uvidíme příští rok jak to bude na Titranu,protože letos celkově ty úlovky opravdu nic moc oproti loňskému roku. Letos v květnu Orklaken všude sítě křížem krážem 🙁 A v červenci kde byli ryby tam to přes noc vybrakovaly obrovské rybářské lodě. A na konec to počasí letos bylo úplně hrůza děs :-E Tak snad to bude příští rok s rybama a počasím na 1. Čau…..

    #122523
    jirka66
    Účastník
    (353 odpovědí)

    Pepapol na to asi kápnul. Pokud se tam někde objevily ryby a hned je vytěžili profíci se sítěmi, tak to byl asi ten důvod slabších úlovků. Také jsem čekal nějakou takovouto objektivní příčinu a nedával to za vinu delegátovým reportům. Tak že uvidíme příští rok 😎

    #122902
    Roman
    Účastník
    (88 odpovědí)

    můžu se zeptat Pána 007krivanek kde všude jste už byl z delegátem danem když jsi dovolíte napsat tady veřejně že (citace Bohužel ,,dobrých ,, delegátů je málo).Větší urážku jsem tady už dlouho nečetl a ktomu od někoho co na titran nepáchnul ani sám neví jak dlouho a dana nikdy neměl jako delegáta.Já jsem ho zažil už na několika místech a vždy se o nás postaral dokonale.Myšleno v rámci možností kempu a počasí.Zkuste se občas zamyslet nad tím co píšete a jak to zní když jsi to pak přečtete.Dane nenech se znechutit lidma který umí jen pomlouvat.

    #122903
    Jumbo
    Účastník
    (3 odpovědí)

    Byl jsem s Danem na Titranu i jinde, byl vždy perfektní, vstřícný a ochotný. Nevím jaký účel má výše uvedený příspěvek pana 007krivanek.

    Mám z toho pocit, že pan 007rivanek “Takto to vidím chce někoho hanit a pomlouvat”

    #122905
    007krivanek
    Účastník
    (917 odpovědí)

    culdo napsal:

    můžu se zeptat Pána 007krivanek kde všude jste už byl z delegátem danem když jsi dovolíte napsat tady veřejně že (citace Bohužel ,,dobrých ,, delegátů je málo).Větší urážku jsem tady už dlouho nečetl a ktomu od někoho co na titran nepáchnul ani sám neví jak dlouho a dana nikdy neměl jako delegáta.Já jsem ho zažil už na několika místech a vždy se o nás postaral dokonale.Myšleno v rámci možností kempu a počasí.Zkuste se občas zamyslet nad tím co píšete a jak to zní když jsi to pak přečtete.Dane nenech se znechutit lidma který umí jen pomlouvat.

    Vážený pane CUDLO. Nikdy jsem nikoho v diskusi nepomlouval a nepomlouvám. Jen jsem rozebral to, co se tu děje. To, že je DEDO 145 člověkem na svým místě je zcela pravda. To, že Dan přišel do něčeho, kde vše bylo zajetý a nastavená laťka, kterou dle i ostatních 30-ti lidí ( co mi napsalo SZ a bojí se to napsat, aby nebyly kamenovány jako já ) nezvládl, tak jako DEDO 145 , je taky pravda. To že jsem na Titranu nebyl 2 roky, je taky pravda. To, že tam již nepojedu, je taky pravda. Táhli mne tam jenom kamarádi. Všichni víte, že lodě nemají až takovou stabilitu oproti Kvaernům, Na všech lodích nejsou GPS + námořní mapy. A to jste na otevřeném moři. Když delegátovi někdo zavolá z moře o pomoc, tak při naplněném kempu nemá ani svoji loď.Musí si ji půjčit od návštěvníků. To je taky pravda. A to tu tuším psal i Dan. ( jestli ne, tak sorry, ale hledat příspěvky dozadu nebudu ). Není to jen o Danovi. Je to i na jeho cestovce, co mu umožní, jaké má pohodlí ( když se má starat o Autobus lidí ) . Nepochopil si mne. Pročti si mé příspěvky ještě jednou .

    A JUMBO – to píši i pro tebe.

    A nakonec. Věřím tomu, že sem každoročně přicházejí noví uživatelé. Tak jako moji sousedé. Když je to zapálí, tak začnou pročítat diskuse. A s jakou si myslíš, že za mnou přišli, že by do Norska jeli ? Titran to nebyl. To mi věř. Není to tu o tom dělat tu reklamu za každou cenu. Dedo 145 dělal po pár let reklamu SN. Michal ho nechal psát, protože se mu příspěvky líbily. Svým reportem přitáhl spoustu dalších lidí. To je taky pravda.

    Proto jsem psal o tom ,, dobrých delegátů je málo ,,. Ale možná je pár lidí, co to nepochopilo. A nebo to pochopit nechtějí a o to je to horší.

    A věř mi, že mít dobrého delegáta je k nezaplacení. To je taky pravda.

    Parta lidí, co jedeš s nima je jedna věc. To je základ spokojeného všeho. Ale když za sebou nemáš tu ,,ochranu , pomoc , zázemí ,, tak ti to tak trochu rozhodí pohodovou dovču.

    #122908
    007krivanek
    Účastník
    (917 odpovědí)

    Jumbo napsal:

    Byl jsem s Danem na Titranu i jinde, byl vždy perfektní, vstřícný a ochotný. Nevím jaký účel má výše uvedený příspěvek pana 007krivanek.

    Mám z toho pocit, že pan 007rivanek “Takto to vidím chce někoho hanit a pomlouvat”

    Ještě pro tebe. Předpokládám, že jsi byl na rybách v Norsku už 2 x. Zdá se mi poněkud zoufalé, že svůj první příspěvek píšeš až po dvou návštěvách Norska.( a to jsi nepřečetl Titran 2013, 2014 a letošní Bakan ) To jsi do této doby se nechtěl s námi podělit o Tvé zážitky ? Není to hezké všem popsat a ukázat, jak je to na severu fajn ? Kde jste nachytali ryby ? napsat na co ? jestli někdo jede po prvé a po druhé do Norska, tak ať mi neříká, že nemá žádný zážitek. Jó pak leda takový, že o něm nechce psát. Ale ty tento typ nebudeš. Tak kde byl u tebe zakopaný pes ?

    David.

    #122909
    Jumbo
    Účastník
    (3 odpovědí)

    Davide, letos jsem byl v Norsku po dvanácté. Příspěvky vkládáme pravidelně i s fotkama jménem našeho celého teamu to dělá naš kapitán s naší spolupráci.

    #122910
    frigo
    Účastník
    (120 odpovědí)

    Já bych to nehrotil.

    Děda 145 je prostě jenom jeden a těžko s ním srovnávat.

    Pravdu máte všichni.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 721. až 735. (celkem z 798)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...