Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 64 odpovědí. Do diskuze (15 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel milos a poslední změna proběhla před 6 roky a 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 65)
  • Autor
    Příspěvky
  • #103697
    skara003
    Člen
    (16 odpovědí)

    musel jem předělat velikost obrázku

    #103698
    skara003
    Člen
    (16 odpovědí)

    #103699
    skara003
    Člen
    (16 odpovědí)

    Tady je ta tekutá guma

    #103720
    mima
    Účastník
    (312 odpovědí)

    Kto nezažil radosť z úlovku na sebou vyrobenú nástrahu, tak to ťažko pochopí. A keď si tú nástrahu aj sám vymyslí, aj keď u gúm je to ťažšie-myslím vymyslieť niečo nové-ako napríklad u umelých mušiek. A o tej cene som začal preto, že vieme všetci, že cena rovnakého výrobku, alebo veľmi podobného, sa u rôznych predajcov hodne líši. Napríklad Lukoprén sa dá kúpiť lacnejšie ako priamo od výrobcu. A ceny niektorých nástrah ma vedia vytočiť. Nie preto, že by som na to nemal, ale preto, že ma hnevá, že predajcovia ťažia z ľudskej blbosti.

    #103721
    mima
    Účastník
    (312 odpovědí)

    skara003 napsal:

    Tady je ta tekutá guma

    Aké máš s touto gumou skúsenosti? Vlastnosťami a spracovaním je porovnateľná s gumami predávanými v Čechách a na Slovensku?

    #103722
    mima
    Účastník
    (312 odpovědí)

    to skara

    Je to veľmi zaujímavé, ak máš chuť skús trošku popísať postup výroby takejto gumy.Aj keď nie som si istý, že rovný chrbát je na závadu. My sme dokonca zrezávali chrbát mŕtvym rybkám, keď sme chceli dosiahnuť, aby sa vznášali v sĺpci.

    #103737
    roman1312
    Účastník
    (802 odpovědí)

    myslím, že nejhorší při odlévání gum je fáze kdy odlitá guma pomalu chladne a při větších odlitcích mění trošku svůj tvar (propadává) Máte někdo nějaký fígl, jak tomu zamezit.

    I když jsem gumu odlil do dvoudílné formy a natlačil jsem rozehřátou gumu do formy po tlakem přesto se mi stává, že u třeba 16 cm odlitku propadávají boky rybky.

    #103738
    007krivanek
    Účastník
    (917 odpovědí)

    U dvojdílné formy musíš mít vysoký nálitek, který plný necháš tekuté gumy.Ta se pomalu propadává , aby nedošlo k deformaci odlitku uprostřed formy.

    #103740
    milos
    Účastník
    (228 odpovědí)

    Nebo spíš vychytat stabilizátory …

    Docela se divím, že se nikdo nepochlubil toxickým mrakem, který vzniká, když se to plastizolové mlíko zařívá 🙂

    Zarudlý voči, vyplivlý plíce, žaludek v haj.. Docela parádní vyhlídka na rakovinu, ne? :-))))) A proto to děláme :-)))

    #103741
    007krivanek
    Účastník
    (917 odpovědí)

    Zahřívání tekuté gumy vznikají opravdu dosti smradlavé páry. Taky po ulici nechodíš v masce , aby jsi dýchal olovo, které vzniká provozem vozidel. Zde, kdo odlívá, nebo se nějak zajímá o tuto hmotu si myslím, že má tuto ochranu ošetřenou. Třeba maskou s aktivním uhlím. Já mám v odtahové digestoři motor, který odsaje nějakých 800 m3 vzduchu za hodinu. Když jej zapnu naplno, je to docela fičák. Když leju olovo, nebo gumu, nebo lakuju, dávám i filtr s aktivním ulím, aby to nečuchali lidi kolem baráku.

    #103742
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    007krivanek napsal:

    Zahřívání tekuté gumy vznikají opravdu dosti smradlavé páry. Taky po ulici nechodíš v masce , aby jsi dýchal olovo, které vzniká provozem vozidel. Zde, kdo odlívá, nebo se nějak zajímá o tuto hmotu si myslím, že má tuto ochranu ošetřenou. Třeba maskou s aktivním uhlím. Já mám v odtahové digestoři motor, který odsaje nějakých 800 m3 vzduchu za hodinu. Když jej zapnu naplno, je to docela fičák. Když leju olovo, nebo gumu, nebo lakuju, dávám i filtr s aktivním ulím, aby to nečuchali lidi kolem baráku.

    No jo Dejve, jenže ty jsi už asi s výrobou někde jinde než amatér-nadšenec 🙂

    #103743
    007krivanek
    Účastník
    (917 odpovědí)

    Nejsem, odlévání není moje hobby. To nechávám jiným. Ale skoro každý kutil má tu svoji dílničku, kde to dělá. A digestoř není až tak vysoká položka k pořízení.

    #103745
    milos
    Účastník
    (228 odpovědí)

    Tak asi o tom to bude …

    Materiál je PVC a měkčidla josu ftaláty a jiné sračky. Z 5 galonů mlíka se ti v potrubí igestoře vysráží půl litru hnusu …

    Aktivní uhlí po 1h přestane fungovat a ve vojenské masce se potíš jak to prase, hnus se dostane všude atd.

    Když jsme se s manželkou rozhodli pro druhého potomka, tak jsem se odlévání nedotk celej rok 🙂

    #103749
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    007krivanek napsal:

    Nejsem, odlévání není moje hobby. To nechávám jiným. Ale skoro každý kutil má tu svoji dílničku, kde to dělá. A digestoř není až tak vysoká položka k pořízení.

    Já to myslel tak, že i z olova jsou pěkné sračky a to odléváš v množství větším než malém ( 🙂 ), takže dílnu máš jistě uzpůsobenou k této činnosti, takže odlévání gum se s tímto prostě už jen sveze

    😉

    #103759
    poteh
    Člen
    (49 odpovědí)

    Pane milos zajímalo by mě kam na ty bludy chodíte? tady máte nějaké odkazy kde se můžete podívat jak to vypadá když se s tím pracuje. Jde o konkrétně ten výrobek co je zde i na fotce. Já tam tedy žádný mrak, plynové masky nevidím. Pokud odléváte z PVC, o čemž pochybuji, změňte materiál.

    http://www.youtube.com/watch?v=zGU7HKyyPy0

    http://www.youtube.com/watch?v=TQgptiqU3aA

    http://www.youtube.com/watch?v=IYLSpQ30Rxs

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 65)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(108)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...