Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 37 odpovědí. Do diskuze (12 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel sachlj a poslední změna proběhla před 2 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 31. až 37. (celkem z 37)
  • Autor
    Příspěvky
  • #339339
    Luhor
    Účastník
    (34 odpovědí)

    Jen upozorňuji, že Svellingen je Střední Norsko a lov s Tanacomem 750 v držácích na pruty tam nikdo nepraktikuje. Na šelf je to 20 až 25 km a blíže kempu nejsou podle mne vhodné podmínky. Ale vzhledem k tomu, že jsem také majitelem tohoto multiplikátoru a za poslední 3 roky jsem ho tam praticky nevyužil budu rád, když ti to bude fungovat. Já tam jedu 10.8. a čekám na zprávy. Tak hodně štěstí.

     

    #339345
    jegrhanz
    Účastník
    (240 odpovědí)

    sachlj: jestlže tam mají echoloty Elite Ti, jak píše faustak, tak  tyto patří mezi nejlepší. Otázka je, jestli dokážeš  technické možnosti které tento model nabízí využít a jestli by ti spíše nevyhovovala ta “plečka”. Fakt se v tom tolik vyznáš? A řídit se body, které na obrazovce vyznačili dříve jiní, tak to není dobrý nápad. Může jich tam být třeba stovky, ale nechytíš u nich nic. Když chceš tutovku, zeptej se průvodce, nebo někoho místního, kdo to tam dlouhodobě zná. Opravdu jsou místa která mají ryby v oblibě a úspěch u nich bývá větší, ale ani to není zárukou, že tam pokaždé nachytáš. Ryby neustále migrují a i jimi oblíbená a stálá místa mohou na čas opustit, nebo prostě neberou. Devadesát procent bodů neznamená vůbec nic a za pomocníka bych to považoval pouze tehdy, že tam budou vyznačena a udržována pouze  léty pověřená osvědčená místa.Zbytek bodů je nepoužitelný a ryby tam před tebou někdo nachytal protože tam byla momentálně potrava a už je nikdy na stejném místě potkat nemusíš. Další důvod proč tam je značka bývá ten, že si rybář při pěkném záběru okamžitě udělá bod (tak to dělám já) aby se do stejného místa mohl na další drift vrátit a znovu pokoušet štěstí. Další rybu už tam třeba nechytí, ale bod tam buď z recese nechá, zapomene, nebo je línej ho smáznout. Ty se pak vláčíš přes půl Evropy a s naivní důvěrou prochytáváš místa, která tam někdo naplácal. Nespoléhal bych tedy na model echolotu a ani na vyznačené body které tam někdo zanechal. Preferoval bych raději informaci od zkušeného, někoho, kdo rád a fundovaně poradí, případně si projít mapu doma a doufat, že se některé z vytipovaných míst skutečně osvědčí. Je to sice také pouze teorie a jakési střílení od boku, ale nějaký plán už si vezu a případný úspěch na mnou vytipovaném místě zvedne sebevědomí a radost z úlovku násobí….

    Na obrázcích je jedno z mála míst, kde bývají ryby stále. Fotky jsou pořízeny měsíc od sebe a kdykoliv tudy jedu, ryby tam pokaždé jsou. Ani to ale neznamená, že i na takto léty prověřeném a tutovém místě zákonitě ryby nachytám, natož pak na bodech, které tam někdo náhodně naplácal…

     

    #339347
    sachlj
    Účastník
    (401 odpovědí)

    Díky za info…bezva…špičkové echo…super…myslel jsem to tak…mám mapy dost podrobné a znám z jiného místa, že ty kopce a hory byli zadané jako body aby se nemusely hledat..ono na papírové mapě najít kopec a pak ho hledat v moři je pro nás co největší vodu známe lipno…. problém….

    #339348
    faustak
    Účastník
    (45 odpovědí)

    no kdybys chtěl sušit tak tady jsou mapy, které si můžeš vlevo dole přepnout z klasických do vrstevnicových (asi to není ten spráný odborný název) a tam pak si dovedeš lépe představit jak tam jde dno rychleji nebo pomaleji do hloubky a kde hledat hranu 😉 (snad link přenese rovnou pozici na svellingen)

    • Odpověď byla upravena před 2 roky a 6 měsíci uživatelem faustak.
    • Odpověď byla upravena před 2 roky a 6 měsíci uživatelem faustak.
    #339354
    sachlj
    Účastník
    (401 odpovědí)

    Mapy mám vytištěné. Ptal jsem se kvůli zkušenosti odjinud kdy měli staré garminy sice s mapou ale na velikosti pohlednice, černobílé a dokonce nám po dvou dnech museli měnit loď protože u toho našeho echa odešla gps navigace. Ty lowrance jsou top kvalita, sice se už neprodávají ale pořád jsou super.

    #339361
    jegrhanz
    Účastník
    (240 odpovědí)

    sachlj: někde jsem tady četl, že jsi bývalý dlouholetý ajťák. Ve tvém případě by neměl být problém ta místa, která sis vytipoval doma u stolu,  najít reálně i v Norsku. Na místo, které sis dle svých vlastních zkušeností vybral a předpokládáš že tam ryby nachytáš, klikni a zobrazí se ti souřadnice (GPS koordinater). Souřadnice si pak ofoť, nebo na kus papíru opiš a tak stejně pokračuj u všech míst kde hodláš chytat (můžou jich být desítky) Po příjezdu do Norska pak zapni echolot, zadej tam všechny souřadnice které sis doma vybral a ulož. Pak podle momentálního počasí a druhu ryb které hodláš lovit, vyber vhodnou lokalitu, označ jí a zadej  “navigovat”. Pak už se o nic starat nemusíš, protože tě tam navigace dovede sama. Jestliže se ti některé místo osvědčí, tak ho tam nech pro jiné, zbytek nezapomeň smazat. Nikomu nepomohou a jsou zavádějící.

    Na obrázku je vidět rozdíl mezi kvalitním echolotem a tím, kterým říkáš “plečka”. ONWA je v originálu dobrá, ale tohle je čínský krám. Mám ho jen jako záložní a někdy si na něm zapínám navigaci. Ta je poměrně spolehlivá a kdyby se třeba jeden rozbil,mám náhradu. Mojí noční můrou je totiž mlha. Kdo jí ještě nezažil, neví o čem píšu. V mlze bez navigace si to můžeš rovnou hodit…

    #339406
    sachlj
    Účastník
    (401 odpovědí)

    Já mám doma prastarý matrix 17 s externím gps, ale to je bez map a celkově už je to historie 20 let stará minimálně. A pak deepera ale ten na moře, no nevím…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 31. až 37. (celkem z 37)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(7)
(22)
(178)
(28)

Nahrávání ... Nahrávání ...