Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Sundridge nebo Fladen

 • Toto téma obsahuje celkem 9 odpovědí. Do diskuze (6 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel ZM a poslední změna proběhla před 12 roky a 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 příspěvků - 1. až 10. (celkem z 10)
 • Autor
  Příspěvky
 • #14503
  Anonymní uživatel
  Neaktivní
  (140 odpovědí)

  Ahoj Jan.rocky,

  naše parta nosí plovoucí obléky od Sundridge, které jsme koupili tady v e-shopu a jsme naprosto spokojení. Jedná se o jednodílný oblék (kombinéza).

  S pozdravem, Kormoran:-D

  #14504
  hellstar
  Člen
  (77 odpovědí)

  Jan.rocky: Pokud chceš komfort, ber Sundridge, pokud větší pocit bezpečnosti, ber Fladen. Pokud chceš obojí dohromady, na Fladen i Sundridge se vykašli a sežeň si (nejlíp v Belgii) Mullion.

  #14506
  Josef Čtvrtnik
  Člen
  (274 odpovědí)

  Zdar Já bych šel do Sundridge je měkoučkej a dobře se v něm hejbeš ten Fladen mi příjde takovej skafandrovitej.:-D

  #14507
  ZM
  Účastník
  (1125 odpovědí)

  http://www.mullion.org/products/catalogue/floatation-garments/floatation-suits – nikde jsem nenašel,že by obleky odpovídaly normě ISO 1527-1 ?? Pěkné jsou i obleky Baltic(ISO 1527-1) a asi nejlepší zde v článku uváděný Ursuit. Sundridge jsem měl a žádný nápadný komfort jsem nepociťoval.Tehdy stál 100liber,teď o něco víc,Mullion,některé ,300liber.

  #14508
  Jan Prosuch
  Účastník
  (26 odpovědí)

  Ja požívam dvojdielny Fladen a zatiaľ naprostá spokojnosť.

  #3730
  Jan.rocky
  Člen
  (11 odpovědí)

  Chci si pro příští sezónu koupit polovoucí oblek, váhám mezi značkou Sundridge a Fladen. Vím, že už to bylo zde probíráno, ale přeci jen názory se mění a výrobci přicházejí s novými věcmi. Zajímá mě jestli prodyšný nebo neprodyšný, jednodílný nebo dvoudílný apod. každý má své příznivce. Děkuji za všechny názory a zdravím příznivce mořského rybolovu.

  #14510
  hellstar
  Člen
  (77 odpovědí)

  ZM: “ISO 15027-1 means that the wearer must not drop any more than 2 degrees Celsius of their body temperature when submerged in 5 degrees Celsius water temperature for an hour. Again in simple terms keep you warm enough in the cold water.”

  Tahle certifikace je poněkud komplikovanější a náročnější než 393 a její výsledek je závislý i na jiných faktorech než jen samotném obleku, takže ji mnoho výrobců vůbec neprovádí. Obleky Baltic se mi taky líbí. Mullion tvrdí, že jeho obleky výrazně snižují hypotermický šok a vzhledem k tomu, že tahle firma je oficiálním dodavatelem NATO, asi bych jim i věřil. Nic nepropaguju, sám od nich oblečení nemám. protože se ty jejich lepší obleky doposud blbě sháněly i v Německu. U nás je, pokud vím, nikdo neprodává.

  #14513
  ZM
  Účastník
  (1125 odpovědí)

  Myslím si,že NATO asi nepotřebuje uživatelské Floatation Suit,ale spíš Imersion Suit,což jsou už obleky na vyšší úrovni.Tyto by měly v několika sekundách zajistit otočení plovoucího na záda s hlavou nad vodou a měl by vydržet delší dobu ve vodě nízké teploty.”Obyčejné obleky” vypadají velmi pěkně,některé jsou i prodyšné…ale prodyšnost u oblečení obsahující neoprén nebude na velké úrovni,spíš si myslím,že zde fungují hlavně větrací otvory s vodotěsným zipem.Také kolem kapuce a krku vypadá perfektně.Já trochu více věřím skandinávským výrobkům(spíš fandím),protože si říkám,kdo jiný by měl mít větší zkušenosti se zimou než oni…..

  #14514
  Jan.rocky
  Člen
  (11 odpovědí)

  A co soudíte o tomto oblečku, je prodyšný a vzhledem k CO2 bombičce zřejmě není vybaven plovoucí pěnou, nebo ano? Tudíž by měl zaručit velmi dobrou pohyblivost. Otázka je jak dlouho je záruka na bezchybnou funkčnost cartridge CO2. Mimochodem: celkem dobré ceny.

  http://www.askari-fishing.com/__WebShop__/product/Angelkatalog/clothing-shoes/flotation-suits/sundridge-marine-pro-overall/detail.jsf

  #14517
  ZM
  Účastník
  (1125 odpovědí)

  Nevím jaký je tento oblek,v plovoucích oblecích se toho mnoho nenachodí,sedí se na lodi a co jsem měl,nebrání v pohyblivosti,ale hledal bych obleky na anglických shopech,ebay,jsou tam lepší ceny.Když už nepreferovat české prodejce.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 příspěvků - 1. až 10. (celkem z 10)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Sundridge nebo Fladen

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte rybolov v Norsku v roce 2022?

(29)
(125)
(35)
(29)

Nahrávání ... Nahrávání ...