Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Střední Norsko- lov ze břehu

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 8)
  • Autor
    Příspěvky
  • #24086
    Piva
    Účastník
    (782 odpovědí)

    Zdravím, byl jsem minulý rok na Hitře v květnu a zmola jsme toho na přívlač ulovili hodně ale jen tresky.Bylo to super a letos jedeme 21.září a doufám, že to bude stejně dobré.

    #24087
    Marek
    Účastník
    (144 odpovědí)

    Teoreticky dá, četl jsem i hodně o tom že “dobře”. Moje zkušenosti jsou takové že jak kdy a jak kde… Strávil jsem s vláčákem ze břehu dost hodin bez jediného záběru když jsem jezdil do Norska jen turisticky a fotit… Vyplatí se zeptat místních “kam” jít… ale něco se chytí.

    Dá se jak píšeš vláčet i na těžko na maso… Vláčet gumy či malé pilkery 20-80g. U skal budou určitě polaci, u zlomů s podmořskou vegetací možná i nějaké hezké doršky… Předloni jsme jich takhle pár nachytali…

    Nejůčinnější mi přijde si dát malý pilkřík, případně návazec nad něj se 2-3 peříčky a prochytávat vláčením a zvedáním a spoušěním přístavy okolo přístavních mol, nejlépe tam kde je zpracovva profi rybářů a kde hází odpady do moře.. Na Senje jsem na jaře takto vyprovokoval kellery tak, že se udělala okolo pilkeru černá koule 2 m v průměru.. ale byly to vesměs malé ryby, mezi 30 – max 50 cm…

    Jinak se tu hodně píše o chytání platýzů z mola na těžko (na feeder) na maličký háček s masem.. to jsem nezkoušell ale za 2 dny jedu na sever tak se na to chystám… Jinak je tam hodně řek, jezer…a v nich jsou pstruzi..:-)) Nevím jak je to s legálností lovu ale na jejich chuť na rotačky to zjevně vliv nemá :-))

    Halibutům zdar :-))

    Mára

    #4114
    david126
    Člen
    (0 odpovědí)

    Dobrý den, chtěl bych vás poprosit o radu. Dá se v Norsku v moři nějaká ryba ulovit i ze břehu? A pokud ano, jaké metody jsou podle vás nejlepší? Předpokládám, že asi přívlač. A pokud se nepletu, jaké nástrahy byste doporučili jako nejlepší? Dá se zde lovit i "na těžko", např. na mrtvou rybku? Na konci září odlétám pracovně do středního Norska a proto přemýšlím, že bych si ssebou vzal i rybářské náčiní, protože rybaření patří mezi mé velké koníčky. Všem moc děkuju za rady a přeju co nejhezčí rybářské zážitky.

    #24088
    sob
    Člen
    (94 odpovědí)

    Ahoj,lovili jsme ve stř.Norsku na vlačák ze břehu při přílivu.Hloubka byla 10 m a více,nejvíce záběrů bylo na Stormy zelené zezhora,zespod oranžové,nebo na malé pilkříky.Musíš najít místo mezi chaluhama,pokud tam jsou.Podařilo se nám nalovit tresky obecné,tmavé,poláky a taky makrely,když najely blízko ke břehu.Bylo to na chatě v Hogset,za chatou směrem k zelené bojce,nebo přímo pod mostem.

    #24089
    bulik
    Účastník
    (334 odpovědí)

    to david

    podle mých zkušeností to je docela dobré ze skal, počítej že něco uthneš, takže já raději volím jednoháček, tedy Jig + gumu /twister, červ, apod/, já nejraději žlutou, ale to je jen můj subjektivní dojem. Jinak jsme jednou přes noc na těžko chytli malého žraloka /na Otteroy/, na kus masa na jednoháku s koncovým olovem. Potřeba zavézt kousek lodí. Platýse na slávky, nebo jiné škebličky, ale musí být na ně dno. Tak Petrův…

    #24092
    zdeneko
    Účastník
    (439 odpovědí)

    Zdar,

    ze břehu chytáme pokaždé když to jde a myslím, že to je velmi krásná rybařina. Nejčastější úlovek Polak a Treska obecná. Chytáme na gumy medová, nebo podobné barvy s blistry. Je třeba vláčet velmi pomalu nad trávou v místech kde jsou skály a chaluhy. Nástraha by měl jakoby brnkat o chaluhy. Nejraději používám nástrahy, které si vážu sám z olůvka a z peří. Když se to naučíš používat tak to funguje náramně. Podívej se do dřívější dikuze téma – Nástrahy, návnady, finty. Je to tam popsané. Letos jsme na Smole nádherně zachytali pod mostem ze břehu. Při přílivu zde byl poměrně silný proud a házely jsme poměrně těžšké gumy (50-60) g daleko do proudu a velmi rychle přitahovali. Dá se říct, že záběr přicházel téměř každý nához. Určitš si sebou vezmi výbavu a vyzkoušej to. Podle mě nemůžeš být zklamaný. Petrův zdar.

    #24130
    prochor52
    Účastník
    (120 odpovědí)

    Občas se dá i na 1 den půjčit loď, člověk se musí poptat. Ale i ze břehu to jde, kde je strmý břeh, bývá i pod vodou svah, u louky či plochého břehu naopak. Takže najít si nějakou šikovnou skalku, vláčet malé pilkříky, nebo tahat kolem chaluh gumy, raději za přílivu. Holt počítej, že budeš trhat a větší ryba má někdy tendenci naprat to rovnou pod břeh pod kytky nebo nějaký útes, pak je většinou amen. vyplatí se mít sebou dlouhý gaf či podběrák. Dobrá místa jsou taky kolem mostů ap. Dají se chytit hlavně polaci, obecňačky, keleři a v této době makrely. Na těžko na maso to má cenu, jen když to není moc proudné místo, jinak proud nástrahu navalí někam do vázky. Naopak, kde je dno písčito-bahnité, je šance na maso s malými háčky a delším ramínkem chytat platýse, nemusí být nijak chluboko, my je chytáme na feeder v 5-6 m a někdy jdou na hod. No a pak řeky a jezera – ale to je jiná kategorie.

    #24131
    prochor52
    Účastník
    (120 odpovědí)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 8)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Střední Norsko- lov ze břehu

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...