Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Střední Norsko 2014…Hitra..Froya..Dolmoy…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 661. až 675. (celkem z 1,103)
  • Autor
    Příspěvky
  • #95192
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Včera jem s Kulikem a dalšími kolegy zašel na pivo a pod. Rozvinula se debata na téma délky pobytu v Norsku. Hodně nás jezdí do středního Norska. Já jsme např. navrhoval že optimální je být na místě 11 nocí, Kulík je pro 12 nocí. V této oblasti nehrozí nepříznivé počasí na rozdíl od severu, kdy není možné vyrazit na more. Přesto by bylo příjemné tam být déle než týden. Např. 15 dní pobytu by již bylo asi dlouho – může nastat ponorka. Vycházím z toho, že když se vydám cesku cca 2000 km, tak je dobré tam pobýt a kochat se. Vím, že názory na délku budou různé, ale přesto bych byl rád, kdyby zde nějaké názory objevily.

    #95194
    miran
    Účastník
    (117 odpovědí)

    Kime naprostý souhlas.Já bych taky bral těch 11-12 nocí.

    #95195
    otis
    Člen
    (38 odpovědí)

    Já, kupříkladu každej rok, před odjezdem si říkám jak by bylo krásný jet aspoň na měsíc, ale po těch (krásnejch) deseti dnech tam si ,pravidelně říkám, že je to tak ňák akorát… Pravda, těch 12-14 by možná bylo příjemnějších, ale, podle mě je to strop pro to aby to bylo ještě do pohody…. Takže kime a mirane jsem pro Vámi navrhovanejch 😀 12 nocí !!! 😛

    #95196
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Myslím si, že pokud by se dalo dohromady cca 45 nadšenců, tak by byla šance takový turnus u EDENu zrealizovat. Takže by bylo dobré, aby se takoví zájemci přihlásili a uvidíme kolik je obdobných nadšenců.:-D

    #95197
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    To otis: Já jsem byl v kempu EDENu loni na dvou spojených turnusech a bylo to úžasné a obrovská pohoda.;-)

    #95198
    Rozna
    Člen
    (59 odpovědí)

    Taky bych moc rád pobyl alespoň měsíc, ale je to také o dovolené, které má spousta lidí pouze 20 dní a mají rodinu, se kterou chtějí také strávit alespoň 14 dní na dovče, což je můj případ.

    Ale až děti odrostou ….:-D

    Takže do budoucna bych byl taky pro těch 12 dní 🙂

    #95199
    Petr ŠEBESTA
    Člen
    (217 odpovědí)

    s Kulikem a jeho porcí “rybohodin”, maximálně týden, spíš 5 dní!!!!!

    :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

    Jinak většinou bereme kolem 10 dní rybařiny.

    #95202
    jirka66
    Účastník
    (353 odpovědí)

    Rozna napsal:

    Taky bych moc rád pobyl alespoň měsíc, ale je to také o dovolené, které má spousta lidí pouze 20 dní a mají rodinu, se kterou chtějí také strávit alespoň 14 dní na dovče, což je můj případ.

    Naprostý souhlas. Děti sice odrostly, ale mám pouze 4 týdny dovolené, Norsko i s cestou zabere 2. Taky mám tolerantní manželku, která mě tam každý rok pouští, tak si zaslouží, abych druhou polovinu dovolené strávil s ní. No a až o to nebude stát… 🙂

    #95203
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    S dobrou partou a dobrými loděmi, klidně těch 10-14 dní. Jezdím i na 7 dní a nemám s tím žádný problém, neboť jezdím pravidelně (už od roku 2007) do Norska 2x za rok. Je pravda, když už se absolvuje dlouhá cesta, je lepší si to užít “na plný plyn”. Velmi důležitá je ta “dobrá parta”, protože když tam vezmete nějakého cholerika a notorického prudiče, je i těch 7 dní až dost. :-D:-D:-D:-D

    Ale to se nás netýká, neboť výběru členů teamu věnujeme velikou péči. 😎

    #95204
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    A ještě bych podotkl, že je vás opravdu hodně se kterými bych se na sever vypravil, i když jsem s vámi ještě neměl tu čest. Např. Kulík, Kim, Pafka, Naki, Hyse, Hoop,……. byla by to určitě pohodová rybařina. 8-)8-);-);-):-D:-D

    #95205
    Yardys
    Člen
    (21 odpovědí)

    Pánové a kolegové, máte pravdu,bral bych klidně i 14 dnů,ale jen za dvou přepokladů, 1)že tam kde jsem jsou zároveň i ryby 2)a jsou natolik tupé, že se občas nějaká nechá lapit. Letošní Eden (13.6 až 25.6 s cestou) jsme byli skoro rádi, že to trápení končí….vím vím, za rok (nebo dřív)na to zapomenem, protože jsme zažili i lepší časy a asi pojedem zas, ale kdyby se to mělo opakovat i tejden je dlouhej… A vůbec mě neutěší konstrukce typu ELNIŇO, oteplování a tak.

    #95206
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Tak podmínkám typu ” pojedu jen když nebude foukat, pršet a chytnu takovéto ryby” se dá těžko vyhovět. Smysl této akce je umožnit zájemcům delší pobyt a chytání ryb v podmínkách jaké nastanou a ty nikdo nepředpoví a nezajistí. Každý kdo byl v Norsku již vícekrát zažil turnus, který byl úžasný a naopak i turnus “propadák”, tak to je i v životě.

    Jak jsem již psal, tak loni při zdvojeném turnusu bylo období hojnosti, ale i bídy a netečnosti ryb. Takovýto prodloužený turnus má umožnit případným zájemcům delší pobyt za méně dovolené než zdvojený turnus a nebo absolvování jen jedné cesty než dvou při realizaci dvou různých turnusů a tím opět ušetřit čas = dovolenou.

    #95207
    Holzby
    Účastník
    (633 odpovědí)

    Taky se musím přidat. Jezdíme už mraky let na 7dní (so – so) do středního Norska s tím, že varážíme už ve čtvrtek odpoledne. Je to super a dostačující.

    Loni jsme se vydali na sever a 10dní pobytu bylo málo. Přeci jen ta cesta autem není úplně nenáročná a taky to bylo dost o hledání ryb.

    Jinak aktuálně jsem rád i za ten týden, jelikož víc dovolené stejně nedokážu vyšetřit vzhledem k rodině.

    Aktuálně to máme za 57 do odjezdu :-D8-) na Gurskoyu (pod Alesund)

    #95210
    Petr ŠEBESTA
    Člen
    (217 odpovědí)

    Kuliku, to měl být žert.

    Beru to podobně, pokud se dá vyjet, jedu!!! Na počasí jsem každý rok vybaven, většinou některé oblečení nakonec ani nevyužiji.

    Jen si za těch 10dní dávám vždy jednu pauzu! 😉

    #95211
    honza dufek
    Účastník
    (1494 odpovědí)

    …úspěšná partička z minulého týdne..:)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 661. až 675. (celkem z 1,103)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Střední Norsko 2014…Hitra..Froya..Dolmoy…

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...