Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Srovnání průměru WFT/Penn 0.32mm 51kg x Berkley Whiplash 0,28mm 46,9 kg

Aktuálně je na stránce zobrazeno 12 příspěvků - 1. až 12. (celkem z 12)
  • Autor
    Příspěvky
  • #3398
    Daniel Křenek
    Člen
    (31 odpovědí)

    Má někdo zkušenost s praktickým srovnáním těchto 2 šnůr v uvedených průměrech? Nejde mi až tak o nostnosti, které jsou téměř vždy nadhodnocené, ale zajímá mě hlavně to, zda teoretickému rozdílu průměrů obou šňůr (Berkley o 12,5% tenčí) odpovídá alespoň zčásti i skutečnost. U šnůry Berkley mě zajímá i tvar, tj. zda je kulatá, plochá…

    Šňůru 0,32 ještě pod značkou Penn mám a jsem s ní spokojen, ale řeším to kvůli kapacitě multíku.

    #8122
    rasto paska
    Účastník
    (108 odpovědí)

    Whiplash 0.28mm je v porovnani s Penn 0.32 urcite hrubsia. Kamaratovi som ju navijal na elektriku Ryobi a zmestilo sa tam o 35- 40m menej .Porovnatelny priemer ma Whiplash 0.24 mm ale nema dobru nosnost. Vtedy sme sa pripravovali na vypravu do Norska na ostrov Garten a hladali sme snuru s nosnostou okolo 30kg ale aby navin bol aspon 450m.Najviac sa nam osvedcila snura od Gigafischu Power line gelb 0.25mm. Chytali sme miene na hlbkach 350m.

    Momentalne najviac udajov o kapacitach navijakov a multiplikatorov s roznymi typmi snur najdes na nemeckej stranke  http://www.norwegen-portal.de/Rollenbespulung.html

     

    #8125
    Daniel Křenek
    Člen
    (31 odpovědí)

    Díky za odpověď i zajímavý odkaz. Je fakt, že jsem se mezitím díval i na svou šňůru na lehkou vláčku a byl jsem překvapen, že po navinutí 200 metrů Whiplash 0,06 na naviják, který má mít kapacitu 150m při průměru 0,285, je prakticky plný.

    #8524
    Havelka Stanislav
    Člen
    (110 odpovědí)

    Mám stejnou zkušenost. 0,17 Whiplash je podstatně hrubší,než 0,18 WFT Strong. Při navíjení nových pletenek mě překvapilo,že na Slammer 360 se v těchto průměrech vejde o 20-30m víc než na Ryobi Zauber 4000. Víte někdo jak to vypadá se srovnáním tloušťky třeba se Spiderware v nosnosti kolem 35-50kg?

     

     

    #8525
    Havelka Stanislav
    Člen
    (110 odpovědí)

    Ještě podotýkám-jde mi o stejnou věc jako Dannymu,to je dostat na elektriku Ryobi nějakých 350-370m kvalitní pletenky. V katalogu WFT sice uvádí kapacitu 350m Strongu 0,32 jak u Ryobi tak i u Electry ale myslím že těch 300m je tak akorát. Už jsem byl rozhodnut koupit 400m Whiplash 0.28,což by byla zbytečná investice. Dík Simovi za možnost si takhle vyměňovat informace.

    #8658
    kraken
    Člen
    (37 odpovědí)

    Protože převážně vláčím,už jsem pár šňůr vyzkoušel. Podle mého názoru je Whiplash jedna z nejhorších. Používal jsem ji jednu sezonu ve třech průměrech a už bych se k ní nevrátil. Je to na delší debatu. Už jsem to sem dvakrát psal ,ale pokaždé se to po odeslání někam ztratí.Dobrou zkušenost mám se Spiderwire v průměrech 0,20 0,30,0,35mm .Návin skoro odpovídá  průměru(-5%) a třikrát jarní Norsko i s mrazíky -5 bez problémů.

    #8666
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Tak jsem si vzal digitální mikrometr a změřil jsem si nové šňůry co mém doma, Penn 0,32mm,Spiderwire 0,35mm odpovídají,Whiplash Crystal 0,10.0,17mm jsou cca o 0,02 silnější.0,28 mm nemám.Mně Whiplash na přívlač vyhovuje,je měkkčí a poddajnější než Spiderwire na kterou taky chytám,je sice dražší,ale výrovce(stejný,Berkley ?) asi ví,proč.Změřil jsem si i své oblíbené vlasce Berkley Sensithin Ultra,i tady firma rybářům přeje,jsou o 0,02mm silnější.

    Už to v různých obdobách píšu potřetí,když to dopíšu a pošlu,mám zákaz vstupu.To by se ve staré diskuzi nestalo! To si dělám legraci. Jest-li ti,co se za každou cenu vyjadřují ke všemu nejsou omezováni a nuceni si udělat vlastní poradnu.?

    #8667
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Výrobce

    #8674
    Sim
    Správce
    (11309 odpovědí)

    To Jonas: Na Ryobi ADSS700Ac se opravdu dá našlapat 350m 0,32mm 51kg. Musíš pletenku namočit na noc do vody, ta změkne a pak ji tam dostaneš. Suchou nemáš šanci max. 310-315m.

    #8684
    Bohuslav Poles
    Účastník
    (190 odpovědí)

    Zkoušel už někdo opravdové nosnosti pletenek ??

    4 ZM :  Taky se mi to občas stane, že po dopsání čláku mi to napíše zákaz vstupu, ale je to jednoduché. Stránky jsou nastaveny tak, že pokud zalogovaný člověk po nějakou dobu je neaktivní, tak ho to automaticky odhlásí. Proto je třeba psát rychleji, nebo si napsaný text zkopírovat do schránky a znovu se přihlásit.

    #8690
    rasto paska
    Účastník
    (108 odpovědí)

    to bobo,

    uz som to sem raz daval,, http://freenet-homepage.de/walk.free…8bbddd8d8.html,,

    realne priemery , nosnost v uzle, nosnost pri pouziti bezuzlovej spony. Test je podla autora staticky ale momentalne asi nikto v europe neurobil lepsi.

    #8707
    hellstar
    Člen
    (77 odpovědí)

    Z pletenek jsem vyzkoušel všechno možné a nakonec jsem zůstal u Spiderwire a Stren. Prostě mi vyhovují. Letos budu zkoušet Penn International Superbraid – na pilker 0,30, na přívlač 0,15 a speedjigging 0,17. Pohledově a na omak vypadá tahle šňůrka super, uvidíme, jak se bude chovat na vodě.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 12 příspěvků - 1. až 12. (celkem z 12)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Srovnání průměru WFT/Penn 0.32mm 51kg x Berkley Whiplash 0,28mm 46,9 kg

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(22)
(167)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...