Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Soroya v březnu,dubnu a přívlač?

 • Toto téma obsahuje celkem 13 odpovědí. Do diskuze (7 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel ZM a poslední změna proběhla před 12 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 příspěvků - 1. až 14. (celkem z 14)
 • Autor
  Příspěvky
 • #3775
  Kikibut
  Účastník
  (1821 odpovědí)

  Chtěl bych se zeptat jestli se v tuto dobu dá dobře chytat na přívlač.Pokud ano napište nějaký tipy,zkušenosti, nástrahy a techniky.DÍK

  #15129
  Pavel Brázda
  Člen
  (141 odpovědí)

  v tomto období jedině pilkr, přívlač na mělčinách určitě ne, občas fungují ripery 15 cm 200g-300g hlava, ale nerez pilkr je NEJ

  #15133
  Heinz
  Účastník
  (107 odpovědí)

  Vláčet tam můžeš v létě, z jara je to ja píše Pavlis o těžké pilkrovačce, ale ne všude. Byli jsme koncem března na Loppě a moc jsme toho nenachytali, už bych tam tak brzo nikdy nejel.

  #15135
  Jan.rocky
  Člen
  (11 odpovědí)

  To kikibut: V Norsku jsem byl v dubnu několikrát, nejdříve 4. dubna na Hitře a protože jsem spíše příznivcem přívlače, používali jsme ji i v tomto období. Je pravda, že někerý rok se tresky držely ve větší hloubce, ale přívlač byla i tak úspěšná. Chce to jen najít správné místo, nejlépe v proudech mezi ostrovy, různé průplavy na volné moře, místa kde se kříží fjordy apod. Nechá se chytat i při hloubce 20-40m, jen je trochu problém dostat nástrahu na dno. Používáme menší twistery 8-10cm (větší se v proudu těžko dostanou na dno) a hlavičky 30-80g , prut 2,4m/40-60g, vlasec max. 30. Někomu se to může zdát jako příliš jemné nádobíčko, ale na většinu ryb to naprosto postačí a když zabere metrová treska tmavá, nebo polak, je to opravdu adrenalin. Osvědčená metoda: Spusť nástrahu přímo pod loď a nechte se unášet proudem, neustále povoluj vlasec a sleduj na hladině, jak mizí ve vodě, když se pohyb vlasce zastaví, překlop naviják a mírně přitáhni, pak už nemusíš dělat nic jen občas popotáhneš prutem a čekáš na záběr. Ostatní práci vykoná proud. Při silném proudu je nutné popouštět vlasec a předešlou metodou kontrolovat, jestli je nástraha stále u dna. Vytipovaný úsek splouváme tak maximálně třikrát , pak měníme místo.

  #15143
  ZM
  Účastník
  (1125 odpovědí)

  To co tady píšeš je nesporně pravda,ale řeč je o Soroya a to je trochu rozdíl proti dubnovému chytání ve středním Norsku.Určitě bych věřil Pavlisovi,protože tam v tu dobu byl. Já osobně si myslím,že by to šlo s těžkou přívlačí,ale to bychom se dostali znovu k tomu,co mnohým není jasné,co je a jaká je přívlač v Norsku.Věřím,že třeba v okolí Sorvaeru,kde jsou převážně hloubky do 60-80m mohu s patřičným nářadím a při dobrém počasí chytat s něčím jiným než pilkrem(rippery od 15cm výš,mag.oka atd)a úspěšně.Systém chytání bude ale stejný jakobych pilkroval,vše se odehrává při dně.Chce to vyzkoušet .Stejně tak možnost výskytu kelerů (?) ve sloupci.

  #15146
  Kikibut
  Účastník
  (1821 odpovědí)

  Kuci dik moc za rady a ještě a co ryby jak reagují na twistery,ripery,pilkry v memších velikostech(10-15cm) ?

  #15150
  ZM
  Účastník
  (1125 odpovědí)

  Dobře.V některých případech je potřeba chytat na nástrahy větší,aby se eliminovaly záběry menších ryb.Na 15-ti cm rippera je možno chytit 40cm obecňačku,další nához je záběr halibuta přes 50kg.Chce to vycházet z momentální situace a aktivity ryb.Menší nástrahy,pod 15cm jsou na Soroya zbytečné.Sice jsem na ně letos chvíli chytal,ale to bylo na ukrácení dlouhé chvíle na halibutím místě,pro zkoušku.Na Sorvaeru jsem chytal na 90g pilkřík a v té chvíli byl účinější než velký pilkr.To jsou postřehy z června,července,jindy jsem tam nebyl.

  #15183
  kim
  Účastník
  (1879 odpovědí)

  kim: mám zkušenosti následovné: Vyjíždím před vrcholem přílivu a to opravdu mezi skály na pokraji moře na hloubky kolem 30 m. Proud, který vzniká přílivem využívám. Je pravda, že musím používat hlavičky 50g s olovem 20 g před hlavičkou asi 70 cm, abych dostal nástrahu na dno. Záběry přicházejí a trvají asi 2 hod po přílivu. Spouštím nástrahu pod loď nebo nahazuji proti proudu, abych se opravdu dostal až na dno. Pak nechávám vše na štěstí. Myslím, že se mi daří. Záleží však na barvě “gum”. Jeden den jdou na červenou, druhý na jinou. Zkouším různé barvy, až se trefím. Mám přívlač rád z toho důvodu, že zdolávní pěkné ryby je zážitek trvající několik desítek minut. Několikrát jsem zdolávál rybu 15-20 min s tím, že jsem “namotal” např. 3 m ale ona si následně vzala víc. Nedostal jsem to ode dna. Kolega na člunu již připravoval gaf a nic. Pak jsem o rybu přišel, nejsem si vědom , že bych udělal fatální chybu. Ruce mě boleli, ale co se dá dělat je to příroda.

  #15209
  MP
  Účastník
  (143 odpovědí)

  To kikibut:

  Byl jsem letos v březnu na Soroy, chytali jsme jen na nerez pilkry 500+, ale náš domácí a mořský průvodce Marc, ve chvílích kdy jsme svačili, vláčel 150-200 g pilkra a byl také úspěšný. Jen chytal menší ryby (6-8 kg, neměl žádnou přes 10 kg), vláčel na hloubce cca 50 m (tam kde jsme pilkrovali), záběry byly tak 8-10 m nade dnem. Používal stříbrný pilkr s načervenalým hřbetem, bez trojháku, dva návazce z cca 1 mm silonu přivázané ke karabině na hlavní šňůře, každý s jednohákem, délka návazců nebyla stejná, jeden háček při vláčení plandal cca 10 cm za pilkrem a druhý kolem ocasu pilkru.

  #15279
  Kikibut
  Účastník
  (1821 odpovědí)

  2 ZM no dík fakt moc !!

  #15280
  Kikibut
  Účastník
  (1821 odpovědí)

  Kime mohl by si prosím napsat základní barvy?

  #15320
  kim
  Účastník
  (1879 odpovědí)

  Kim: Za základní barvu používám vždy červenou se zlatými flitry. Na stříbrné flitry to nejde. Dále červená s černým hřbetem a totéž v provedení v oranžové. Tyto barvy platí pro tresky obecné. Ta červená musí být tmavě červená – sytá, nikoliv zářivá.

  Na polaky jsem měl úspěch s pilkříkem 40 g barva červenozlatá a blyštivá. Tady je nemohu sehnat. Dále “gumy” bílé břicho a červený hřbet, nebo celé červené. Ta tuto barvu jsem s kolegy ulovili několik halibutů od 80 do 90 cm.

  Velikost nástrah je 8 – 15 cm. Sehnal jsem si vteřinové lepidlo, kterým přilepím k hlavičce nástrahu. Neskutečná výhoda – drží to velmi dobře.

  Nelze mnou popsané barvy za všelék. Jezdím na bílé noci a v tomto období to funguje.

  #15322
  Kikibut
  Účastník
  (1821 odpovědí)

  OKI dik za radu

  #15323
  ZM
  Účastník
  (1125 odpovědí)

  Já taky něco přidám a dopadne to tak,že budeš muset mít všechno a vozit sebou stovky gum,jako já. Určitě základní barva je černý hřbet – bílé bříško – bez té by se k vodě nemělo jít.Bílá může přecházet ve žlutou,nebo stříbrnou,zlatou perleť.Další základní je stejná,ale s červeným hřbetem .Pak černý hřbet-oranžové tělo(dělá je Miloš),modrý hřbet-bílé tělo a další různě modré.Žlutá s červenou a pár zelených – někdy to pomůže.A nějaké tmavé,až do černa.Když jsou malinko průsvitné,kouřové,je to lepší.Je-li někdo na ně “ujetej” jako já a setká se s kolegou podobného ražení,jsou z toho hodinové diskuze nad kufrem nástrah,neboť ke každé se váže nějaký příběh,zkušenost.

  Ale většinou chytám na 3-5 druhů…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 příspěvků - 1. až 14. (celkem z 14)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Soroya v březnu,dubnu a přívlač?

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte rybolov v Norsku v roce 2022?

(29)
(125)
(35)
(29)

Nahrávání ... Nahrávání ...