Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 198 odpovědí. Do diskuze (34 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Sim a poslední změna proběhla před 4 měsíci a 3 týdny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 76. až 90. (celkem z 199)
  • Autor
    Příspěvky
  • #348358
    Sim
    Správce
    (11225 odpovědí)

    Vaagan již otevřel bránu do ráje. Přístav i filetárna v provozu.

    #348391
    Sim
    Správce
    (11225 odpovědí)

    Trestičky stále berou…

    #348415
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    V Hasfjordu se konal prvomájový průvod – na molo a na moře.

    Dnes celý den slabý větřík, jasno, slunečno.

    Vrátila se jedna loď s dvěma rybáři a přivezli ze šelfu 5 beden tresek.

    #348421
    Vasko
    Účastník
    (44 odpovědí)

    Včera na šelfe pred Hasvikom.Najvecsie tresky 15 kg. Ostatne okolo 8 kg.Neskutočna rybačka

    #348426
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Včerejší výlet na shelf se většině lodí vydařil.

    Skupiny vozily 3-5 beden na loď

    Dnes začlo trochu foukat, tak bude asi odpočinkový den po vydařeném začátku.

    #348431
    Sim
    Správce
    (11225 odpovědí)

    Oslavit 1.máj s 35kg treskou? Kde? No , na Soroya přece. Tady ji máte.  Přeji všem, kdo tam teď je, ať se jim povede ještě větší.

    #348475
    Apnea
    Účastník
    (131 odpovědí)

    Mám prosbu o odpověď kohokoli s aktuální zkušeností z Hasviku.  Poslední roky v Hasfjordu jsme byli zvyklí na servis ohledně pohonných hmot od Michala (Zbony) až na molo. Jedeme ovšem příští měsíc do Bestemors House a benzin do lodí budeme podle všeho kupovat sami. Stejně jsou prý bárky ze všech chat dole v přístavu, takže je to kousek. Předpokládám, že u pumpy v Hasviku se dá platit pouze kartou, a tak není vlastně nutné brát si hotovost, jak jsme byli dosud zvyklí. Předpokládám správně ?

    #348476
    os
    Účastník
    (403 odpovědí)

    Ahoj předpokládáš správně. Platba pouze kartou. Jenom doporučuji si klidně koupit první den malinko víc (po těch letech odhadneš kolik projezdíš), nám se stalo, že tam dva dny nebyl benzín a museli jsem do Breivikbotnu. 🙁 I když pro Vás to bude změna, protože loď budete mít nejspíš v přístavu na Vaaganu a to k pumpě do Hasviku už kousek je, ale zase výhoda je, že to máš podstatně blíž na šelf než od Ornulfa. Takže projezdíte fakt méně.

    #348482
    Apnea
    Účastník
    (131 odpovědí)

    Ahoj předpokládáš správně. Platba pouze kartou. Jenom doporučuji si klidně koupit první den malinko víc (po těch letech odhadneš kolik projezdíš), nám se stalo, že tam dva dny nebyl benzín a museli jsem do Breivikbotnu. 🙁 I když pro Vás to bude změna, protože loď budete mít nejspíš v přístavu na Vaaganu a to k pumpě do Hasviku už kousek je, ale zase výhoda je, že to máš podstatně blíž na šelf než od Ornulfa. Takže projezdíte fakt méně.

    Moc díky za ještě lepší zprávu, než jsem čekal. Pokud by lodě byly skutečně ve Vaaganu, rádi budeme autem jezdit pro ropu o ten kus dál. Když jsme bydleli v Hasfjordu, projezdili jsme vždycky něco mezi 300 až 400 litry. I z toho důvodu jsme vloni chtěli na letošek objednat chatu v Sorvaeru, protože stejně vždycky chytáme tam někde naproti na šelfovém zlomu nebo ještě severněji, ale nedopadlo to. Takže jsme rádi, že se nakonec povedlo koupit celý zájezd letos v lednu od party, která nemohla jet. Ve Vaaganu i Bestemors jsem už taky byl, tak filetárnu i přístav znám. Ale z reportů jsem něják pochopil, že všechny lodě ze svých chat má Ahmad v hasvickém přístavu.  Každej kilometr po vodě blíže na lovná místa je zlatej, tož doufám, že nám to Ahmad na snídani v Hasvikhotelu potvrdí 🙂

    #348497
    os
    Účastník
    (403 odpovědí)

    Kdy jedete? My jezdíme převážně konec srpna. Na šelf jedeme třeba jenom 2x, někdy jen jednou. Spotřebu máme cca 100-120l na loď za pobyt. Jinak i v srpnu máme tresky přes 20kg, ale museli jsem na to přijít během let.

    #348499
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Apnea

    Ahoj Petře, je to přesně jak říká Ondra OS, samoobslužná pumpa v Hasviku i Breivikbotnu jen na kartu 24/7 … pokud je benzin

    Na norskou kartu mi to dovoli natankovat 1.490 nok najednou, pak to samo vypne a musis znovu zadat kartu.

    U zahranicnich karet byl obcas limil u stojanu na 1.090 nok

     

    Znovu podotknu, že bankovat v Breivikbotnu už neni a tak pro turisty není možnost vybrat cash. Možná cashback při platbě v obchodě, ale to nevim jestli funguje a za jakých podmínek.

     

    dej vedet az tu budete 🙂 ahoj

    #348500
    JAKABO
    Účastník
    (2998 odpovědí)

    Nazdar. Nám sa stalo,že pri odovzdávaní lode Ahmadovi sme ešte nemali doplnené palivo a to 25l a tak sme išli do hotelu,Ahmad nám kartou spravil platbu 25 l x 20NOK a povedal,že benzín doplní.

    Chlapi, perfektné počasie a veľké ryby prajem.  JAKABO

    #348502
    Apnea
    Účastník
    (131 odpovědí)

    Kdy jedete? My jezdíme převážně konec srpna. Na šelf jedeme třeba jenom 2x, někdy jen jednou. Spotřebu máme cca 100-120l na loď za pobyt. Jinak i v srpnu máme tresky přes 20kg, ale museli jsem na to přijít během let.

    Odjíždíme 18.6., začátek pobytu 20.6.  Tentokrát skutečně jen na 10 dnů, z výše zmíněných důvodů. Jinak jsme si vždycky domlouvali 12-14 denní turnus čistého času na místě. Když už se tam člověk táhne takovou dálku …   Jasně, že se dají velké tresky chytat na této lokalitě celý rok. Jen nejsou v létě všude, kde nahodíš a musí se opravdu až na šelf. Aspoň podle našich zkušeností.  A to právě jezdíme (a uspějeme) často až od úrovně Sorvareu po zlomu dál na sever. Občas koukáme celý den z boku i na severní soroyské fjordy.  Benzín nějak neřešíme, jen ten transfer právě z našeho oblíbeného Hasfjordu je dlouhej, no …

    #348504
    Apnea
    Účastník
    (131 odpovědí)

    Apnea Ahoj Petře, je to přesně jak říká Ondra OS, samoobslužná pumpa v Hasviku i Breivikbotnu jen na kartu 24/7 … pokud je benzin Na norskou kartu mi to dovoli natankovat 1.490 nok najednou, pak to samo vypne a musis znovu zadat kartu. U zahranicnich karet byl obcas limil u stojanu na 1.090 nok Znovu podotknu, že bankovat v Breivikbotnu už neni a tak pro turisty není možnost vybrat cash. Možná cashback při platbě v obchodě, ale to nevim jestli funguje a za jakých podmínek. dej vedet az tu budete 🙂 ahoj

    Moc díky za doplnění. Jestli je jednorázový limit, nevadí – tak natankujeme na vícekrát. To jsou malé věci…  Od dvacátého do začátku prázdnin jsme tam. Objednej vítr mezi 2-4 m/s :-). Buď zajedu mrknout, jak se daří v Hasfjordu nebo se stavíš za námi v Bestemors na kafe. Určitě se ozvu 😉

    #348505
    Apnea
    Účastník
    (131 odpovědí)

    Nazdar. Nám sa stalo,že pri odovzdávaní lode Ahmadovi sme ešte nemali doplnené palivo a to 25l a tak sme išli do hotelu,Ahmad nám kartou spravil platbu 25 l x 20NOK a povedal,že benzín doplní. Chlapi, perfektné počasie a veľké ryby prajem. JAKABO

    Zdar. Tak to by byla docela lidská cena. Já čekal aktuálně přes 25 Nok.  Díky za přání. Něco snad postnu, i když to nebudou zrovna půldruhametroví leopardi 😀

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 76. až 90. (celkem z 199)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(117)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...