Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 741 odpovědí. Do diskuze (82 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Sim a poslední změna proběhla před 4 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 391. až 405. (celkem z 742)
  • Autor
    Příspěvky
  • #310442
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    Konečne mám chvíľu čas, tak posielam report.
    Ryby berú. Nekaký čas to bolo o hľadaní ale nájsť sa dá.
    “Mechanici” chytajú na menších hĺbkch okolo podmorských skál. Lovia všehochuť – halíkov na maso, tresky, kočky a mieňov.
    My “elektrikári” sme na hĺbkach 180 – 210m, kde sa držia obrovské kŕdle sleďov a ťažíme tresky a ostriežikov.
    Veľkosti rýb sú viac menej štandartné ale objavia sa aj pekné kúsky.
    Zatiaľ vajväčšia treska mala 130cm – 18kg a ostriežik 76 cm – 5,9 kg.
    Počasie stále vychádza a tak lovíme každy deň.
    Dnes asi nalovíme tesne pod limit a zvyšok pobytu budeme skúšať trofejky.
    Ak sa zajtra pošťastí, ideme na pstruhy.

    #310484
    Apnea
    Účastník
    (131 odpovědí)

    Konečne mám chvíľu čas, tak posielam report……

    Okouník je fakt krásnej. My tady chytali tyhle červenáčky vždycky tak do půl metru.  Bedny už máme taky plný, takže se chystáme zkoušet něco jiného a chlapci právě ladí nástrahy zrovna na okouny. Takže zítra nebo pozítří se podívají do 200 metrů 🙂

    #310514
    Sim
    Správce
    (11243 odpovědí)

    Stipko, parádní atmosféra. Z těch fotek úplně cítím pach moře a ryb. Nádhera, užívejte!

    #310521
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    Včera už fúkalo. Pokiaľ to šlo, tak sme to ešte skúšali a zase sa darilo.

    Najväčšia tresku ulovil najmladší lovec – Adam 15 rokov.

    Treska mala 138 cm a vážila 25,2 kg

    Včera sme trochu slávili 😀

    Orlmuf so Zbonym sú perfektný típci.

    Dnes fučí, tak ideme na jazerá. Skúsime miestne pstruhy

    • Odpověď byla upravena před 4 roky a 11 měsíci uživatelem stipko.
    • Odpověď byla upravena před 4 roky a 11 měsíci uživatelem stipko.
    #310541
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Vcera sme si pres den udelali s Apnea vylet do Dønnesfjordu, pojali sme to jako treninkovy foto vylet a ihned sem pochytil nekolik dulezitych veci z praxe, ktere sem delal spatne.

    Schvalne jsem zvedav, jestli sem Petr da i jeho fotky z vyletu pro srovnani, protoze nastaveni pri foceni je jedna vec a jemnost vyvazeni pri zpracovani v pc je vec druha.

    Dekuju za vylet, bylo to super 😉

    #310548
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    Na tom prvom “rybníku” sme dnes boli.

    Pstruhy sporadicky krúžkovali ale nič nezabralo. Muchárinu sme sebou nemali. Ale vyšlapat ten krpál hore na cestu odrovnal všetkých.

    Dnes sme prevážili ryby v mrazáku a do limitu máme na každého asi kilo.

    Takže zbytok času chceme využiť na lov halibutov. Pretože u tejto ryby sme celkovo začiatočníci, brali by sme rady, kam a ako na ne.

    #310561
    Apnea
    Účastník
    (131 odpovědí)

    Vcera sme si pres den udelali s Apnea vylet do Dønnesfjordu, pojali sme to jako treninkovy foto vylet a ihned sem pochytil nekolik dulezitych veci z praxe, ktere sem delal spatne. Schvalne jsem zvedav, jestli sem Petr da i jeho fotky z vyletu pro srovnani, protoze nastaveni pri foceni je jedna vec a jemnost vyvazeni pri zpracovani v pc je vec druha. Dekuju za vylet, bylo to super 😉

    Jooo, oddych od dřiny na moři,spojený s výjezdem do míst, kam se nemáme s dodávkou moc šanci dostat, byl moc fajn. Fotky máme samozřejmě skoro stejné, ale já je sem zatím dát nemůžu, protože jsem přijel s nemocným notebookem, kterému problikává monitor a docela se sám sobě divím, že ještě neskončil v moři 🙂   Takže těch pár obrázků, které mám na Facebooku jsem upravoval vpodstatě naslepo, ale je to patrně zbytečná práce. Všechno budu dělat znova až doma na normálním panelu.   Jinak je dobré si na vlastní kůži vyzkoušet, jaká je to drsňárna  na ostrově dále od pobřeží. Oči mně brečely ještě hodinu u čaje s rumem 🙂

    #310577
    Sim
    Správce
    (11243 odpovědí)

    V uplynulém víkendu se velmi dařilo i v Hasviku.

     

    #310615
    Sim
    Správce
    (11243 odpovědí)

    Stále čekám, že se někdo pochlubí velkými pstruhy, kteří na Soroya dorůstají parádních rozměrů.

     

    #310618
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    Pstruhy si žijú pokojne ďalej.

    Mali sme třpitky a pstruhy neochotne zbierali muchy.

    Bol to však Survival 😁

     

    Dnes posledný výjazd na more.

    Limit naplnený, tak vezmeme akurát niečo na grill.

    #310622
    otapa
    Účastník
    (305 odpovědí)

    Sime , tak já Ti taky jedno pstruha pošlu…měl 105 cm ….ale není z Norska

    Ota

    #310635
    Sim
    Správce
    (11243 odpovědí)

    Překrásná ryba. To je Yukon? Můj sen, ale nechce se mi tak daleko.

    #310642
    otapa
    Účastník
    (305 odpovědí)

    Ty seš fakt dobrej -)))

    Podíváš se na rybu a hned vidíš odkud připlavala ….

    Joo jo ..přesně tak

    #310652
    Apnea
    Účastník
    (131 odpovědí)

    Včera i dneska byla předpověď počasí dost optimistická, co se větru týká, tak jsme naplánovali výjezdy na šelfový zlom před Sorvaer a ještě trochu severněji, dokud to jde. Hned druhý den jsme tam totiž objevili místo, které dává velké tresky pokaždé, což není ani na Soroy úplně obvyklé. Navíc se jedná opravdu o tečku v moři – jak se popojede 200 m vedle, ryba ani neťukne. Tresky byly včera velikostně převážně mezi cca metrem až 115 cm, dneska jich dost “lízalo” 120 a byly i kousky přes. Největší 128 cm dostala milost – mám už plnou bednu.  Dva lovci si dneska udělali osobní rekord, takže celkově spokojenost. Vítr ovšem po příjezdu na lokalitu foukal dost silný a vlny byly zatím největší, během našeho pobytu. Fičelo od východu přes ostrov. Předpověď “trojka”, skutečnost 8-10 m/s. Kilový pilkr na 120 metrech vlál 30 m od lodi. Děláme si už legraci, že se tešíme, až yr.no předpoví 15m/s,  pak si spravíme chuť “na voleji”  🙂

    #310663
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    Soroya 2019 ukončená.

    Dnes sme sa len pofakovali po šelfe a u pobrežia nachytali mraky kočiek.

    Potom nás potrápilo silné vlnobitie, ktoré sa objavilo z ničoho nič. Nič podobné som ešte nezažil. Snažil som sa dostať do prístavu Hasvik a zavolať Zbonymu nech si príde pre loď. Ale u prístavu sa to ukľudnilo a tak sa dalo pokračovať. No bolo to fakt divoké.

    Keďže máme limit splnený, tak sa grilovalo.

     

    A to je koniec 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 391. až 405. (celkem z 742)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(119)
(18)

Nahrávání ... Nahrávání ...