Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 2,205 odpovědí. Do diskuze (156 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Sim a poslední změna proběhla před 8 roky a 8 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,321. až 1,335. (celkem z 2,206)
  • Autor
    Příspěvky
  • #113117
    lacoh
    Člen
    (792 odpovědí)

    Ešte raz ďakujem všetkým.

    #113119
    lacoh
    Člen
    (792 odpovědí)

    A ešte dodatok z jednej zastávky.

    #113194
    rasto paska
    Účastník
    (108 odpovědí)

    To Lacoh

    Uprimne povedane ,, nove benzinova politika ” ma dost neprijemne prekvapila a rovnako 24 mojich kamaratov ktori idu spolu so mnou za tyzden na Soroyu. Myslim ze taketo nieco si pamatam zo stredneho Norska asi spred 10 rokov ked niekto mudri chcel za kazdu cenu zarobit nejake € na rybaroch ( hostoch) pretoze ako sluzba zakaznikovi sa to neda nazvat. Odovzdavat prazdnu nadrz a vyjazdovat benzin pred koncom pobytu alebo brat si ho so sebou tak to moze napadnut naozaj iba s prepacenim cloveka co to nema v hlave v poriadku. Osobne si myslim ze to kazi doteraz zauzivany system ktory bol ustretovy zakaznikom a mal logiku. Kazda takato zmena len odradza zaujem o tuto lokalitu co je urcite na skodu veci. Mozno by bolo dobre keby sa k tomuto nezmyslu vyjadril aj Michal.

    Rasťo

    #113199
    poteh
    Člen
    (49 odpovědí)

    S takovouto politikou jsem se také již setkal. Mohl by jsem jmenovat na přič severním Norskem. Jediná obrana je nejezdit tam a zvolit pronajímatele který má přijatelnější benzínovou politiku.

    #113201
    os
    Účastník
    (410 odpovědí)

    No tak to jsem zvědavý, co se tímto směrem udějě. Začíná to být Ahmedův nešvar. Michale neměl by jsi to brát na lehkou váhu, dost to kazí dojem. Navíc nerozumím tomu, když tam je čech (Jarda), že se to nějak neošetří. Třeba aby loď poslední den doplňoval on? Ono by řešení bylo, kdyby prostě Ahmed dodával benzín za přijatelnou cenu navýšenou třeba o 1Nok/litr, to nikdo nebude řešit a on bude mít podle mě klid.

    #113202
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    Je pravdou, že tato benzinová politika kazí příznivý dojem. Byl jsem v Norsku na rybách již po dvaadvacáté a nikde jsem se nesetkal s tím, že by se vracely lodě s prázdnou nádrží. Navíc jsem nikde neslyšel, že by někdo doplnil nádrž vodou, nebo naftou. 😕

    #113206
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    lacoh napsal:

    Jediná výhrada od všetkých výprav bola k novej benzínovej politike – preberanie a odovzdávanie prázdnych lodí – pričom zostávajúci benzín sa od žiadnej výpravy neodkupuje späť, aj keď bol nakúpený od správcu za podstatne zvýšenú cenu oproti pumpe v Breivikbotn. My sme odkupovali zostatok od našich predchodcov (Husky a partia z Malaciek), naše prebytky na konci sme však už nemali komu nechať. Pritom v podpisovaných zmluvách pri preberaní člnov je uvedené že sa preberajú a odovzdávajú s plnými nádržami. Odôvodnenie delegáta, že je to preto že niektoré partie sú nezodpovedné a dolievajú do nádrží a kanistrov vodu, alebo naftu aby ušetrili na nákladoch a tým môžu zničiť drahé motory na člnoch je ťažko uveriteľné a je to jediná škvrna, ktorá kazí celkový dojem z perfektného pobytu. Určite potom bezplatne ponechaný benzín niekde ekologicky likviduje. Komentáre, ktoré sme počuli od iných výprav sa tu nedajú pred 22:00 zverejniť. Dúfam, že tento stav nebude dlho trvať, alebo že ho nepreberú aj v iných strediskách.

    Zítra ráno volám Ahmada, aby to vysvětlil.

    #113207
    petras
    Účastník
    (272 odpovědí)

    Korlin,pokud je to zbytek v přenosné nádrži,tak se nevykupuje zpět.

    #113213
    Vydra
    Účastník
    (749 odpovědí)

    Jestli jim to někdo dělal, že dolíval do nádrží vodu nebo naftu tak je kokot. Na moři může jít o život. Ale doplatíme na to my, slušní.

    #113218
    Navarchus
    Účastník
    (617 odpovědí)

    husky19 napsal:

    Je pravdou, že tato benzinová politika kazí příznivý dojem. Byl jsem v Norsku na rybách již po dvaadvacáté a nikde jsem se nesetkal s tím, že by se vracely lodě s prázdnou nádrží. Navíc jsem nikde neslyšel, že by někdo doplnil nádrž vodou, nebo naftou.

    ..Husky,, má pravdu Nevěřím, že by někdo doléval vodu do nádrže, také jsme se nesetkali, žebychom při převzetí neměli plnou nádrž.Plnou také vracíme, Politika je asi taková, že rejžujou už i na benzínu.

    Na Roanu je ,,hajzlík,, co účtoval 83Kč/litr. Tak si to spočítejte při celkové spotřebě 160litru za pobyt. Benzinka cca 2km, ale nesmíte dolévat, majitel zajišťoval a doléval sám.Opravdu drahá služba pro hosty.:-S

    #113223
    Pafka
    Účastník
    (3890 odpovědí)

    Na Jostolenu prebiras plnou, plnou vracis a co Ti zbyde v kanysrech Lada vykoupi zpet. Tak by to melo byt vsude.

    #113240
    lacoh
    Člen
    (792 odpovědí)

    Pafka napsal: Na Jostolenu prebiras plnou, plnou vracis a co Ti zbyde v kanysrech Lada vykoupi zpet. Tak by to melo byt vsude.

    Na Bakkane sa tiež vždy preberalo s plnou nádržou + 2-3 plné kanystre v príručnom sklade pre každú partiu, v prípade potreby Benn v priebehu pobytu menil prázdne kanystre za plné podľa požiadaviek a na konci pobytu sa doliali nádrže do plna, spočítala celková spotreba za dobu pobytu a nakoniec sa všetko naraz zaplatilo. Lepší spôsob nepoznám.8-)

    #113247
    petras
    Účastník
    (272 odpovědí)

    petras napsal:

    Korlin,Aure všude je to stejné,pokud je to zbytek v přenosné nádrži,tak se nevykupuje zpět.

    Asi jsem nevědomky strčil Aure a Korlin do jednoho pytle,nám v Aure něco zbylo,ale to nestálo za to,ani jsme to nechtěli,u Korlinu to je normální,že se nic zpět nebere.

    #113258
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    Tak jsem mluvil s Jardem, co má na starosti lodě a tankování. Při přebírání lodě dostanete loď s plnou nádrží. Na konci nemusíte nic dolévat, necháte loď tak, jak jste skončili, jen ji umyjete. Zpět bere jen nenačnuté kanystry. Na záčátku pobytu Vás na to upozorní, takže se můžete podle toho zařídit. Důvod je ten, že když si dolévali sami rybáři, při ukončení pobytu, tak někdo dolil do plna, druhý dolil 3cm od okraje a třetí dolil 10cm od okraje. Všichni dolili, ale jen jeden to udělal dobře. Protože se množily stížnosti na tyto případy, udělalo se takové opatření, že dolévá jen delegát. Druhá možnost je tankování v Breiviku individuálně. Volba, co je lepší je na Vás.

    #113270
    Milan Zetocha
    Účastník
    (80 odpovědí)

    Sim napsal:

    Tak jsem mluvil s Jardem, co má na starosti lodě a tankování. Při přebírání lodě dostanete loď s plnou nádrží. Na konci nemusíte nic dolévat, necháte loď tak, jak jste skončili, jen ji umyjete. Zpět bere jen nenačnuté kanystry. Na záčátku pobytu Vás na to upozorní, takže se můžete podle toho zařídit. Důvod je ten, že když si dolévali sami rybáři, při ukončení pobytu, tak někdo dolil do plna, druhý dolil 3cm od okraje a třetí dolil 10cm od okraje. Všichni dolili, ale jen jeden to udělal dobře. Protože se množily stížnosti na tyto případy, udělalo se takové opatření, že dolévá jen delegát. Druhá možnost je tankování v Breiviku individuálně. Volba, co je lepší je na Vás.

    Já bych si dovolil Michalovu odpověď upřesnit. Na začátku skutečně dostanete loď s plnou nádrží, ale počítejte s tím že za ni zaplatíte 500NOK (25lx20NOK)tudíž co na konci necháte v nádrži je váš dárek a o to jde asi diskutujícím především. Na druhou stranu Jarda nám nabídl možnost před koncem zapůjčit rezervní kanystr, takže lze nádrž dojezdit takřka do sucha. Druhá možnost je před koncem pobytu nádrž dolévat jen částečně. Ani jedna možnost není ideální, ale jak říká klasik “může se nám to nelíbit, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno co se s tím dá dělat”. Za sebe můžu říct, že tento drobný nedostatek je dle mého názoru mnohonásobně vyvážen jinak stále se zlepšujícími službami.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,321. až 1,335. (celkem z 2,206)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...