Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 2,656 odpovědí. Do diskuze (141 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Sim a poslední změna proběhla před 9 roky a 9 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,156. až 1,170. (celkem z 2,657)
  • Autor
    Příspěvky
  • #88852
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    Už loni na Soroya jsme měli napadeno skoro 90% jater z tresek. Objevili se i jedinci, kteří měli parazita i v mase z břicha. Dokonce jsme chytili tresku, která měla parazita i v “horním šálu” masa. Veškeré maso jsme museli kontrolovat proti světlu. 😕

    Nicméně to není žádný zásadní problém a dá se to ohlídat.

    K braní celých ryb si připadám trochu jako schizofrenik. Na jednu stranu bych souhlasil s minulým příspěvkem, neboť je mi líto likvidovat nepotřebné části ryby. Na druhou stranu mi norské předpisy o převezení maximálně 15 kg ryb (a rybích produktů) nabádají k tomu, abych si vzal pouze to nejlepší. Nechci moralizovat, neboť i já patřím k těm, kteří si vezmou z ryby jen to nejlepší. Ale změnit přdpisy tak, že si budu moci převézt jen určitý počet ulovených ryb, by situaci zcela určitě změnilo. Otázkou by bylo, jak provádět kontrolu, jestli mám k příslušným hřbetům i příslušný počet břich. :-D:-D:-D

    My to tady určitě nezměníme, ale těch nechtěných kousků mi je opravdu líto. 😐

    Prostě jsem rybí schizofrenik. 😉

    #88853
    Pafka
    Účastník
    (3890 odpovědí)

    My uz jsme s jatrama prestali, takze je nekontrolujeme. Co se tyka zbytku z ryb, nevidel bych to tak tragicky. Co vratime mori, sezerou racci, ryby a nebo krabi, takze kruh se uzavira 🙂 🙂

    Je vlatne jedno, kdo to sezere 🙂 🙂 🙂

    #88858
    Miroslav Druga
    Člen
    (116 odpovědí)

    Pafka za koľko to máš??? :-D:-D:-D

    #88861
    Pafka
    Účastník
    (3890 odpovědí)

    Za 42 🙁

    Jo a zapomnel jsem – hodin 🙂 🙂

    #88862
    Pafka
    Účastník
    (3890 odpovědí)

    Miro, v Brne Ti da Naki do auta jedno rezervni kolo navic. Klukum po ceste bouchlo a tak jim na Soroyu povezeme nahradni 🙂 🙂

    #88863
    marian
    Účastník
    (75 odpovědí)

    Pafka napsal:

    My uz jsme s jatrama prestali, takze je nekontrolujeme. Co se tyka zbytku z ryb, nevidel bych to tak tragicky. Co vratime mori, sezerou racci, ryby a nebo krabi, takze kruh se uzavira

    Je vlatne jedno, kdo to sezere

    myslím ,že máš pravdu.Jediný rozdiel medzi nami a priemyselným rybolovom je, že mi z odpadu nevyrábame rybiu mucku ale krmime čerstvým.

    #88865
    Miroslav Druga
    Člen
    (116 odpovědí)

    Ok

    #88908
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    Soroya dneska za 50, tak pomalu přípravy ohledně dobrého jídla a svačin do lodi začaly..

    Dnes hotové salámy a čabajky, ráno jdou do udírny..8-O8-O8-O

    #88909
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    #88910
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    #88911
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    a zítra ještě klobáse..snad to bude stačit..8-O8-O8-O8-O

    #88913
    Pavel Přibyl
    Účastník
    (59 odpovědí)

    sroubek282 napsal:

    a zítra ještě klobáse..snad to bude stačit

    krásné svačinky…to bude mlaskačka

    #88914
    Jiran
    Účastník
    (1990 odpovědí)

    Šroubes, a že by si taky něco poslal do středního Norska:-D

    #88927
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    Jiran napsal:

    Šroubes, a že by si taky něco poslal do středního Norska

    Do středního Norska ani nemusí, ale já odjíždím na Soroyu za 7 dní a část toho proviantu bych mu vzal s sebou napřed. :-D:-D

    Uložil bych klobásky do lednice a staral se o ně jako o své vlastní.

    :-D:-D

    Ochutnával bych, jestli jsou vpořádku a celkově by měly péči maximální. :-D:-D:-D:-D

    #88931
    ajca
    Účastník
    (72 odpovědí)

    Šroubku to se nestydíš dělat chutě chudákům rybářům,kteří neumí dělat takové laskominy!Ať Ti na výpravě hutná a hlavně daří rybolov.Čau

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,156. až 1,170. (celkem z 2,657)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...