Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 2,656 odpovědí. Do diskuze (141 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Sim a poslední změna proběhla před 9 roky a 9 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 241. až 255. (celkem z 2,657)
  • Autor
    Příspěvky
  • #83816
    dosky
    Účastník
    (2656 odpovědí)

    kulik napsal:

    Jasně Došky, má jet na Smolu tam je sluníčko, no wind a 20 stupňů ve stínu.

    No zatím to není žádná hitparáda, ale doufám, že se to uklidní a budeme moci s Mírou alespoň vyjet na vodu. :-P:-P:-P

    #83819
    Pafka
    Účastník
    (3890 odpovědí)

    Hlavně dej bacha, abys na moři nezabloudil a nemuseli vyjíždět záchranáři 🙂 🙂 🙂

    To máš za ty kecy výše 😀 😀 😀 😀

    #83821
    dosky
    Účastník
    (2656 odpovědí)

    Pafka napsal:

    Hlavně dej bacha, abys na moři nezabloudil a nemuseli vyjíždět záchranáři

    To máš za ty kecy výše

    Já se pokusím dodržovat zásadu šťastného návratu. :-D:-D:-D:-D

    #83846
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    Počasí na další dny vypadá dobře, takže můžeme očekávat zajímavé úlovky.

    #83847
    respi
    Člen
    (1804 odpovědí)

    Sim napsal:

    Vypadá to letos na neskutečnou sezónu, teď jsem obdržel další fotku, 32kg.

    to jsou neskutečný macasové, 😐 přímo hovádka:-P

    #83901
    Preparator
    Účastník
    (777 odpovědí)

    Tak přesně takové ryby, bych chtěl mít na prutě !

    😯

    Dnes přišli nástrahy a je to velká bomba, zítra přidám fotky!;-)

    #83903
    Martin
    Účastník
    (27 odpovědí)

    Holzby napsal:

    Soroya je super, ale ten hon za váhou na úkor nevytřených ryb mi přijde trochu mimo mísu

    Mnohem víc hodnotím úlovky které se tam chytají mimo toto období. Lovu zdar

    Souhlas, mám stejný názor. Průmyslový rybolov je kapitola sama pro sebe, ale proč ještě podporovat těžbu matečných nevytřených tresek honem za trofejkama?! A ono se to netýká jen Soroye. Někdo argumentuje, že je to jen zrnko v moři, ale ono podle mě není. Kdybychom si spočítali počet lokalit od nějakého středního Norska nahoru, krát počet takových tresek vylovených denně, krát počet dnů od připlutí po vytření, tak myslím dostaneme zajimavé číslo. A ono tak ani nejde o ten počet, nezlobte se na mě, ale já to samo o sobě také považuji za zhovadilost. To je stejné, jak kdyby myslivec střílel březí laně nebo bachyně. Tímhle chováním jdeme sami proti sobě a obecně proti přírodě… Mějte se a hodně štěstí při rybolovu…

    #83904
    Preparator
    Účastník
    (777 odpovědí)

    Srovnávat lov tresek na Soroya se střílením březích laní, je trochu moc. My rybáři máme totiž oproti myslivcům jednu výhodu, viz foto:-P

    #83905
    Preparator
    Účastník
    (777 odpovědí)

    #83906
    Preparator
    Účastník
    (777 odpovědí)

    #83909
    Martin
    Účastník
    (27 odpovědí)

    Preparator napsal:

    Srovnávat lov tresek na Soroya se střílením březích laní, je trochu moc. My rybáři máme totiž oproti myslivcům jednu výhodu, viz foto

    Já v tom moc rozdílů nevidím. Nebo máš pocit, že když je jich tolik, tak to takovej průser není? Nebo vidíš nějaký jiný, zásadní rozdíl mezi těmi živočichy (laň vs. treska) co je jich práva na život či potomky týče? Samozřejmě beru, když jsou ryby vráceny vodě, ale pak záleží, kolik jich to přežije. Proti rybolovu vytřených ryb nic nemám, ale tohle je vážně ujetý hon za rekordy.

    #83911
    Holzby
    Účastník
    (633 odpovědí)

    Kostik napsal:

    Preparator napsal:

    Srovnávat lov tresek na Soroya se střílením březích laní, je trochu moc. My rybáři máme totiž oproti myslivcům jednu výhodu, viz foto

    Já v tom moc rozdílů nevidím. Nebo máš pocit, že když je jich tolik, tak to takovej průser není? Nebo vidíš nějaký jiný, zásadní rozdíl mezi těmi živočichy (laň vs. treska) co je jich práva na život či potomky týče? Samozřejmě beru, když jsou ryby vráceny vodě, ale pak záleží, kolik jich to přežije. Proti rybolovu vytřených ryb nic nemám, ale tohle je vážně ujetý hon za rekordy.

    No myslím že jde o to, že rybáři mají šanci svůj úlovek pustit. Ale těch, co rybu vyloví tak šetrně, aby to potom rozdejchala, bohužel většina není…..

    #83912
    Preparator
    Účastník
    (777 odpovědí)

    Nejde o počet ani o menčí práva, jde o volbu rybu vrátit zpátky….

    #83913
    dosky
    Účastník
    (2656 odpovědí)

    Holzby, s tím ale bohužel nic nenaděláš. Rybáře, který si chce rybu ponechat, asi nijak nepřesvědčíš.

    #83914
    Martin
    Účastník
    (27 odpovědí)

    Holzby napsal:

    Kostik napsal:

    Preparator napsal:

    Srovnávat lov tresek na Soroya se střílením březích laní, je trochu moc. My rybáři máme totiž oproti myslivcům jednu výhodu, viz foto

    Já v tom moc rozdílů nevidím. Nebo máš pocit, že když je jich tolik, tak to takovej průser není? Nebo vidíš nějaký jiný, zásadní rozdíl mezi těmi živočichy (laň vs. treska) co je jich práva na život či potomky týče? Samozřejmě beru, když jsou ryby vráceny vodě, ale pak záleží, kolik jich to přežije. Proti rybolovu vytřených ryb nic nemám, ale tohle je vážně ujetý hon za rekordy.

    No myslím že jde o to, že rybáři mají šanci svůj úlovek pustit. Ale těch, co rybu vyloví tak šetrně, aby to potom rozdejchala, bohužel většina není…..

    Já jsem Preparátora samozřejmě pochopil, taky jsem na to reagoval. Už vidím, kolik lidí takovou tresku pustí a když jo, tak jak říkáš, kolik jich vyloví tak, aby to potom rozdýchala. Už vidím, jak šetrně vylovuješ tresku 30kg+, to seš rád, že s ní jebneš přes hranu do lodě… o rychlém nepřirozeném vytažení z hloubky 100m+ nebo úhynu stresem není třeba mluvit… potom už je to jedno, jestli ji vezmeš nebo vrátíš vodě jako případnou potravu pro jiné ryby…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 241. až 255. (celkem z 2,657)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(21)
(164)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...