Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 2,656 odpovědí. Do diskuze (141 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Sim a poslední změna proběhla před 9 roky a 9 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,506. až 2,520. (celkem z 2,657)
  • Autor
    Příspěvky
  • #97823
    Dušan
    Účastník
    (74 odpovědí)

    Tahle debata se dostává opět někam jinam. Nemyslím že bylo úmyslem někoho napadat.

    Co vím tak os pouze uvedl své osobní poznatky a dojmy. Souhlasím s tím, že SOROYA je jedna , kdo tam chce at neřeší peníze. Sem taktéž podnikatel ale peníze pro nikoho z nás na chodníku nelež. To zda jedeš pánskou jízdu na ryby či užít si chytání i s rodinou, to nemá vliv na cenu a snížení či povýšení nákladů. Viděl sem dost foto tady , kde chytají jak manželky či přítelkyně tak i děti – kluci či holky. Já se třeba najezdil dost sám s partou, 10 let na Orlík, 3 rok Lipno. bylo toho dost, rád vzpomínám ale doma mám ženskou co taky rada rybaří, tak proč ji nevzít ? Někdo s tím má problém, ale to je třeba i tím že jede do Norska nejen za rybařením, třeba potřebuje volnost a nehlídané prostředí na určitý čas. Nebo jen chce vypadnout. Já tedy ne.

    To že Michal něco rozjel je pravda, má asi v této oblasti své jedinečné zásluhy, to nikdo nepopírá a osobně jej jako Čecho Norka objevovatele úpřimně uznávám.

    Avšak ať zvážím vše pro a proti, je cena za SORROY o dost vyšší a bohužel je vyvážená jedinou věcí a to je kapitální úlovek, který jak sám píšeš není jisté že si přivezeš. To pokavaď jsme rozumní, neplatí ani při rybaření u nás doma, i když i takové rybáře znám.

    Na druhou stranu, nemyslím si že Honza musí ceny tlačit dole, klientela kterou dnes má je tak veliká, že si jistě objednávají pobyty při svém odjezdu již na příští rok a i kdyby o něco přitlačil, jistě by bylo dost zájemců nadále.

    Berme to tak, každá lokalita má něco do sebe a jen a jen na nás, jak a za jaké peníze se pro tu či onu oblast rozhodneme.

    Názor je každého svůj, proč jej neříci. Někomu může vadit to co nám třeba ne. Za to však nemusí být odsuzován.

    Jinak musím říci že i při mé první návštěvě v Norsku – myslím e to byl Avik, tak nám prodával benzín pouze on. Berme to jako servis k lodi, lodě mají motory a nemusíme se zbytečně dohadovat zda jsme tam natankovali něco špatné.

    #97826
    pecana1
    Účastník
    (779 odpovědí)

    Vážení pánové,

    severní Norsko nebylo a ani nebude levnou záležitostí.

    Jinak Soroya je podle mého mínění za slušnou cenu.

    Jeďte na Vannoy a zaplatíte bez problémů o 30 až 40 % víc.

    Do severního Norska jezdím za krásnou, ale drsnou přírodou.

    Za velkou rybou a soubojem, na který budu vzpomínat!

    Maso je jen něco navíc.

    Někteří z nás vše stejně rozdají kamarádům. 😎

    #97827
    Petr Dalík
    Člen
    (151 odpovědí)

    to beboo : Však tady taky nikdo nikoho ani náznakem nenapadl. A debata mně připadá naprosto v pohodě. Nebo jsem něco přehlédl??? Z některých tvých formulací tuším, že reaguješ i na můj příspěvek, ale úplně moudrej z toho nejsem. Jinak, po pečlivém přečtení tvého textu nevidím nic, s čím by se nedalo souhlasit. Ale taky nic, co bych já rozporoval v tom mém předchozím. U “bez bááááb” byl smajlík, jak jsi si určitě všimnul.

    Tu kauzu s benzínem u Ahmada považuji taky trochu za nemorální, ale já bych to neformuloval jako nedostatek. Jen by bylo dobře, aby o tom všichni klienti věděli už předem.

    Cenám, které uvádíš za svůj pobyt, po upřesnění okolností, určitě věřím. Jen bych to tak nechtěl asi ani za polovic. Ale to je právě ta odlišnost každého z nás a otázka osobních preferencí. Naštěstí už je možné rozhodnout si to sám 🙂

    #97828
    Petr Dalík
    Člen
    (151 odpovědí)

    to pecana1 : to je právě obrovská výhoda, když si tam člověk nejede jenom pro maso. A dokonce ani pouze za rekordní rybou. Možná trochu neuměle jsem se to snažil naznačit i v mých předchozích příspěvcích. Pokud jsou zájmy cesty na sever více rozloženy, snáze se snese, když fouká několik dnů “desítka” nebo berou ryby “jen” do metru 🙂 Já bych si vyjel až na samotný sever Evropy klidně i bez možnosti rybaření, jak se mi tam líbí, ale chápu a rozumím, že mnozí ortodoxní lovci to mají jinak. Jak rád bych si třeba zajel o pár kilometrů dál, když vidím na ceduli u švédsko-finské hranice ukazatel na Kaaresuando. Jsem totiž “jetej” do nožů a tam je jedna z nejstarších fabrik na špičkové kudly ve Švédsku. Jenže si netroufám před zbytkem party to ani navrhnout. Každej už se vidí na vodě a cesta je i tak dlouhá 🙁 Tak jsem si nožík potupně koupil ve finském Saamishopu aby to bylo aspoň trochu stylové (cca o tři stovky se dá sehnat levněji i u nás 🙂

    PS: výrobek od firmy s logem na tvé kšiltovce mně poslušně nějáký čas posílá jouly do chalupy. Maximální spokojenost. Hřeje ta čepice stejně jako výrobky, které propaguje? 🙂

    #97830
    Pafka
    Účastník
    (3890 odpovědí)

    os napsal:

    To Pafka: nemáš pravdu. Nám to neumožnil. Tři roky jsme si tankovali sami, letos jen od něho. Každopádně, s Michalem jsem o tom mluvil dřív, než jsem něco psal,nestezuju si ani nic nereklamuju. Jen jsem upozornil na nedostatky, které se mi nelíbí.

    Pisu ze sve vlastni zkusenosti – byli jsme tam letos v polovine kvetna a od Ahmada jsme dostali prazdne barely a benzin si kupovali sami :-). Ani naznak toho, ze bychom nemohli …

    Jinak v Hasviku dle meho mineni nehrozi, ze bys mohl do lodi natankovat jiny benzin, nez od Ahmada – benzin se kupuje na stejne benzince 🙂

    #97833
    pecana1
    Účastník
    (779 odpovědí)

    apnea napsal:

    to pecana1 : to je právě obrovská výhoda, když si tam člověk nejede jenom pro maso. A dokonce ani pouze za rekordní rybou. Možná trochu neuměle jsem se to snažil naznačit i v mých předchozích příspěvcích. Pokud jsou zájmy cesty na sever více rozloženy, snáze se snese, když fouká několik dnů “desítka” nebo berou ryby “jen” do metru Já bych si vyjel až na samotný sever Evropy klidně i bez možnosti rybaření, jak se mi tam líbí, ale chápu a rozumím, že mnozí ortodoxní lovci to mají jinak. Jak rád bych si třeba zajel o pár kilometrů dál, když vidím na ceduli u švédsko-finské hranice ukazatel na Kaaresuando. Jsem totiž “jetej” do nožů a tam je jedna z nejstarších fabrik na špičkové kudly ve Švédsku. Jenže si netroufám před zbytkem party to ani navrhnout. Každej už se vidí na vodě a cesta je i tak dlouhá Tak jsem si nožík potupně koupil ve finském Saamishopu aby to bylo aspoň trochu stylové (cca o tři stovky se dá sehnat levněji i u nás

    PS: výrobek od firmy s logem na tvé kšiltovce mně poslušně nějáký čas posílá jouly do chalupy. Maximální spokojenost. Hřeje ta čepice stejně jako výrobky, které propaguje?

    Rybolov na moři a obzvláště v Norsku je srdeční záležitost.

    Přeju všem rybářům nádherné zážitky s velkou rybou.

    PS: To mě těší, že ti náš kotel dobře funguje. Jinak čepice hřeje taky dobře.

    Dneska večer odlétáme na ryby na Azory, tak doufám, že až se vrátíme budeme moc poreferovat o pěkných úlovcích. Marlinům Zdar. Team ATMOS8-)

    #97855
    Holzby
    Účastník
    (633 odpovědí)

    Když to tak čtu o benzínu, je to někde nešvar, a někde nutnost.

    U Ahmeda a jemu podobných (Laukoya atd…) kde jsou 4takty a leje se čistý benzín, to taky považuju za trochu zbytečné a nemorální, neumožnit si to zajistit sám.

    Bohužel tam, kde mají jen 2takty a míchá se benzín s olejem, tam by to mělo být samozřejmostí, že to pronajímatel neumožní jinak než od něj, jelikož při špatném poměru, nebo dokonce oleji M2T :-E se motory pošlou pod kytky.

    Jinak ceny jsou obecně na severu vysoké, ale je to dáno i délkou pobytu a vůbec celkovému pojetí. Loni jsme byli na LAukoy což je od Soroy kousek. Letos jedeme střední Norsko (kousek pod Alesund) a těším se zase jako malej…. máme to za 7 🙂 …. a Soroya ,,,, ta určitě jednou přijde 😯 😎 😯 jelikož po 14ti letech mne to stále ještě neopustilo a nikdy neopustí …

    Tak chlapi DOBREJ LOV

    #97856
    os
    Účastník
    (410 odpovědí)

    tak teď něco hezčího….Hasvik přístav

    #97857
    os
    Účastník
    (410 odpovědí)

    po cestě jich bylo…

    #97858
    os
    Účastník
    (410 odpovědí)

    když se našli rackové, tak takové byly pod nima…….

    #97859
    os
    Účastník
    (410 odpovědí)

    zapoměl jsem ty racky…:-)

    #97860
    os
    Účastník
    (410 odpovědí)

    #97862
    os
    Účastník
    (410 odpovědí)

    #97865
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Na Soroy jsem nikdy nebyl a Ahmeda osobně neznám. To co napíši je pouze moje doměnka, tak mne někteří nekamenujte 😉

    O Ahmedovi a Soroy se tu již napsalo tolik písmenek, tolik poznatků a zkušeností, objevilo se tu obrovské množství fotografií… Mnohdy si dokonce myslím, že po přečtení příspěvků těch co tuto lokalitu navštívili, jsem Soroy sám navštívil (tak barvitě a přesvědčivě píšete)….Prostě mi to někdy připadá, že to tam znám osobně.

    Ze všech těch příspěvků je patrné několik věcí:

    1. Soroy je opravdu kus divoké a krásné přírody

    2. Ahmed je velice profesionální a zkušený provozovatel “kempu”

    3. Michal ví do čeho a s kým investovat svůj čas a prostředky

    4. Soroy je opravdu cenově jinde než střední Norsko a ne každý má možnost ji navštívit

    Takže z toho všeho dedukuji, že jestli na začátku sezony nebyl problém s vlastním doplňováním paliva a na konci sezony Ahmed striktně požaduje nákup PHM jen u něj, pak se během té sezony muselo něco stát. Nevěřím tomu, že by Ahmed takovou změnu udělal bezdůvodně. Tohle mi prostě s jeho přístupem (tak jak jej popisujete) prostě nesedí. A pokud by to byl křivák, tak zase nevěřím tomu, že by s takovým člověkem Michal dlouhodobě spolupracoval. Oběma jde o kšeft, o jejich vlastní živobytí a také o profesionální čest. Bez ní se dobrý bussines prostě dlouhodobě dělat nedá.

    #97868
    os
    Účastník
    (410 odpovědí)

    to MifakM: tak se seber a jeď tam, pak už se ti jinam moc nechce…. stejně jako nám. 😀 a benzín už neřešte. Byla to jen morální věc.

    to Sim: uveď to na pravou míru, ať už to utneš.8-)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,506. až 2,520. (celkem z 2,657)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...