Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 2,656 odpovědí. Do diskuze (141 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Sim a poslední změna proběhla před 9 roky a 9 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,341. až 2,355. (celkem z 2,657)
  • Autor
    Příspěvky
  • #95513
    Pafka
    Účastník
    (3890 odpovědí)

    cica napsal:

    Ahoj,

    posílám pozdrav z ostrova Soroya.Jsme tu od neděle 20.7. a počasí nám bohužel až moc přeje…..poměrně teplo,bez větru a tím pádem i bez driftu.Nejúspěšnější jsme zatím byli kolem šelfu.V průplavu a fjordech moc tresek není.Kolega chytil ve čtvrtém fjordu halibuta 153 cm,když přitahoval malého kelera,tak mu po něm vystartoval.No,doufám že bude ještě o něčem,tak zajímavé příležitost psát…..dnes pojedeme na naše osvědčené místo směrem k Oksfjordu tak se uvidí.

    Pod vodu půjdeš? 🙂 🙂

    #95515
    jirka66
    Účastník
    (353 odpovědí)

    to kikirik:

    Perfektní video, pro mě jedno z nejlepších. Díky úhlu pohledu jsem měl pocit, jako bych to tahal sám. A ten trik s tou čepicí nemá chybu, to se určitě musíme naučit:-D:-D:-D

    Jo a gratulace k úlovku:-)

    #95542
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    to cica: pokud chytnete halibuta, dejte kluci vědět..8-)8-)8-)držím palce..

    #95544
    Martin Novák
    Člen
    (98 odpovědí)

    Nevzal jsem si sebou equipment na potápění,už jsem nějak zlenivěl 😎

    Mám ještě v plánu jet po prázdninách do středního Norska,kde bychom se potápěli.

    #95550
    kikirik
    Účastník
    (62 odpovědí)

    to jirka66:dakujem za uznanie aj gratulaciu.prvy krat soroya a krasne ulovky super počasie.velka spokojnost.

    #95551
    lacoh
    Člen
    (792 odpovědí)

    kikibut napsal:

    Jak mu tou paprikou vezme tu čepici ?! Gratulace kluci

    Pripájam sa ku gratulácii. Tá čapica ma tiež pobavila, ale okolo ucha to chodilo na … chlp. To by už taká sranda nebola.:-D

    #95552
    Petr Dalík
    Člen
    (151 odpovědí)

    cica napsal:

    Nevzal jsem si sebou equipment na potápění,už jsem nějak zlenivěl

    Mám ještě v plánu jet po prázdninách do středního Norska,kde bychom se potápěli.

    Tušíš, jak je teplá (studená) voda aspoň na povrchu? Pořád váhám, zda si vzít sebou příští týden i cajk na nádechové potápění. Mám jen “pětku” neoprén (kombinézu), ale vydržím docela dost. V třináctistupňové vodě v pohodě hodinu. Níže jsem ale nikdy nešel, tak si říkám, jestli nepovezu zbytečně další krámy …. Zatápět si vlastní močí se mi něják nechce 🙂

    #95553
    Pafka
    Účastník
    (3890 odpovědí)

    Vloni zacatkem cervence mela do od hladiny do 15 metru cca 9 – 6 stupnu 🙂 – do cca 30 m od brehu …

    V suchci pohoda i pote, co mi zateklo cca 3 litry vody, v neoprenu 5 mm bych do toho nesel 🙂 🙂

    #95559
    Petr Dalík
    Člen
    (151 odpovědí)

    Pafka napsal:

    Vloni zacatkem cervence mela do od hladiny do 15 metru cca 9 – 6 stupnu – do cca 30 m od brehu …

    V suchci pohoda i pote, co mi zateklo cca 3 litry vody, v neoprenu 5 mm bych do toho nesel

    Hmmmmm ….. kolem 6-7 stupňů v 15 metrech – to je fakt bída. Láká mě se podívat pod vodu i takhle na severu a moc, ale je fakt, že tam žádnej buddy systém nepřipadá v úvahu. Dole je stejně kolem 20 metrů na nádech ve finále každej sám za sebe, leč nechci vystavovat ostatní stresu v případě problémů i na hladině. Byl bych tam v extrudovaný gumě jen sám, samotinký 🙂

    #95560
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    Pafka napsal:

    Vloni zacatkem cervence mela do od hladiny do 15 metru cca 9 – 6 stupnu – do cca 30 m od brehu …

    V suchci pohoda i pote, co mi zateklo cca 3 litry vody, v neoprenu 5 mm bych do toho nesel

    A nebo takto a toto je špatně na ryby…8-)8-)8-)

    Breikwotn a pláž kolem, voda 12 stupňů, vítr nula a teplota 28+, dál jsem nešel, brrrrr voda je studená….

    8-O8-O8-O8-O

    #95561
    Petr Dalík
    Člen
    (151 odpovědí)

    sroubek282 napsal:

    A nebo takto a toto je špatně na ryby…

    Breikwotn a pláž kolem, voda 12 stupňů, vítr nula a teplota 28+, dál jsem nešel, brrrrr voda je studená….

    Tak tohle bych snad dal i v tukoprénu. Já vím – po kotníky pohoda, těžké chvíle přichází o dost výše 🙂 Před 20 lety na Vardo jsme se vsadili a po flaše vodky se váleli v chaluhách a šestistupňové vodě několik minut, než nás kamarádi vyfotili. Praktiku vzal do ruky tenkrát největší antiŠibík ….. ze šesti filmů, vyfocených za dva týdny nevyšly jen 4 fotky, právě z této akce ….. Dodneška z toho nezdokumentování mám trauma 😀

    #95564
    dub
    Účastník
    (785 odpovědí)

    Ja som išiel prvýkrát do Nórska tiež s úmyslom potápať. Zbehli sme s kamošom dole asi 40 m. popri strmej skale a hneď som si uvedomil , že som urobil chybu ,keď som si vzal starú – kedysi suchú , Agamu – Zlín. ( to sme mali zo sebou Vikingy pomaly do kyseliny) Stačil jeden sprostý pohyb hlavou smerom hore a chrstla mi asi 4. stupňová voda cez krčnú manžetu skoro až po vaj..a. Chvýlu som sa díval tučnému krabovi do ksichtu (ten si myslel , že sa ho bojím jak som sa klepal) a šup naspäť hore na kávičku s rumom. Odvtedy nosím do Nórska len pruty navijaky a pár gúm. (napr. zúúúm) Takže žiadny” šnorchling , dajving,spírfišing” – nórsky tuším diking. Proste poctivá rybačka. 😉 Ale zase zanurkovať si na Soroya – uvidíme.8-)

    #95565
    Martin Novák
    Člen
    (98 odpovědí)

    Mám 7 mm Camaro Extreme polosuchý,jediné mínus které pocítíš v Norsku je,že je u něho integrovaná haubna kudy ti vždy,když se moc prohneš jde voda.Jinak ponory na Nordcapu až po střední Norsko co se týká teploty vždy bez problémů.

    #95570
    Petr Dalík
    Člen
    (151 odpovědí)

    cica napsal:

    Mám 7 mm Camaro Extreme polosuchý,jediné mínus které pocítíš v Norsku je,že je u něho integrovaná haubna kudy ti vždy,když se moc prohneš jde voda.Jinak ponory na Nordcapu až po střední Norsko co se týká teploty vždy bez problémů.

    Mám 5 mm polosuchý overal Cressi a sólo haubnu Camarro. Je ale pravda, že při trochu extrémnějších pohybech hlavy tam trochu taky zateče. Manžety na rukou a nohou v pohodě. Jenže je rozdíl, když ti tam chrstne voda 12 st. anebo 5. Nejsem vlkouš 🙂 Láká mě, že budeme sami na Hasfjordu a tam to vypadá (alespoň podle obrázků) na pohodový přístup do vody. Na Vaaganu to reálné nebylo a ze člunu na moři jsem bez buddyho neměl kuráž.

    Dokoupil jsem sice kvůlivá Soroye 7 mm rukavice v titanu, ale nechám to asi i letos jen na prutech a foťáku 🙂

    #95580
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    cica napsal:

    Ahoj,

    posílám pozdrav z ostrova Soroya.Jsme tu od neděle 20.7. a počasí nám bohužel až moc přeje…..poměrně teplo,bez větru a tím pádem i bez driftu.Nejúspěšnější jsme zatím byli kolem šelfu.V průplavu a fjordech moc tresek není.Kolega chytil ve čtvrtém fjordu halibuta 153 cm,když přitahoval malého kelera,tak mu po něm vystartoval.No,doufám že bude ještě o něčem,tak zajímavé příležitost psát…..dnes pojedeme na naše osvědčené místo směrem k Oksfjordu tak se uvidí.

    Napiš večer pár řádek, jestli jste byli u oksfjordu úspěšní. V létě se musí více hledat, to je dań za pěkné počasí.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,341. až 2,355. (celkem z 2,657)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...