Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Slávky jedlé mušle.

  • Toto téma obsahuje celkem 15 odpovědí. Do diskuze (13 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Ivan a poslední změna proběhla před 12 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 16)
  • Autor
    Příspěvky
  • #4318
    Karel Kyprý
    Člen
    (5 odpovědí)

    Má někdo zkušenosti s konzumací slávek v Norsku. Je jich tam všude na skalách a pilířích mostů velké množství. jsou sice menší, ale neví zda jsou jedlé poraďte.

    #33121
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    Jedlé jsou ! Ale je lepší si je natrhat kousek za přístavem, protože do sebe berou všechen bordel z přístavu. V Norsku jsem to nezkoušel ,ale četl jsem to.

    #33134
    Anonymní uživatel
    Neaktivní
    (3572 odpovědí)

    Na Titranu a Hitře jsou slávky ve vynikající kondici a připravené na páře z bílého vína jsou fakt super

    #33135
    Kliknis
    Účastník
    (951 odpovědí)

    2 dedo145

    A jakou mají chuť?? Dají se na to chytat i ryby??

    #33136
    Hlaváček Milan
    Účastník
    (271 odpovědí)

    A CO NA SMOLE JEDEM TAM V KVĚTNU DAJÍ SE KONZUMOVAT JAKÁ JE DOBA VARU DIKY

    #33137
    honza dufek
    Účastník
    (1494 odpovědí)

    …já radši mušle Sv. Jakuba neboli “kammsjelky”…vozí mi je kluci z Estonska co se profi pro ně potápějí…dobrota neuvěřitelná…:-D:-D

    #33139
    mara45
    Účastník
    (2722 odpovědí)

    Na slávky se moc chytat nedá,padaji z háčku.Lepší jsou ty bílé mušle srdcovky.Na jídlo nejsou špatné.Dělali jsme je vařené v páře nebo na grilu.Z grilu byly vynikající.Jen je nesbírejte ze dna,maji pak v sobě hodně písku a to se nedá jíst.Křupe mezi zubama.

    #33141
    janka
    Účastník
    (2448 odpovědí)

    Opakovani je matka moudrosti, tak opet:

    na techto strankach http://www.matportalen.no/verktoy/blaskjellvarsel/

    se vzdy aktualne dozvite, kde jsou slavky jedle.

    zelena muslicka znamena jedle, cervena nejist, zluta – male mnozstvi 15-20 kusu, seda – zadna rada

    Vseobecne plati, ze se ji v mesicich, v jejichz jmene je pismeno R (anglickea jmena) V letnich mesicich mohou byt jedovate – zivi se rasami, ktere jsou pro cloveka jedovate.

    Pisku se clovek zbavi, kdyz je da sladke vody s otrubami – pise Betty McDonaldova. Jelikoz jsem zrovna otruby zapomnela doma 😉 dala jsem je jen do sladke vody a tu jsem casto menila a pisek vyplivly taky.

    #33142
    mara45
    Účastník
    (2722 odpovědí)

    No k jídlu jsou samozřejmě lepší mušle Sv.Jakuba,jak píše Honza.Na Hitře jich potápěči vyloví hodně.Loni jsme ty schelky jedli i syrové.Měli tužší maso a chuťově nebyly špatné.

    #33143
    fola
    Účastník
    (192 odpovědí)

    Jak píše Mara45 nesbírat ze dna,ale třeba v kotvišti na pontonech jsem je nasbíral a písek tam nebyl.Je to delikatesa.:-)

    #33145
    janka
    Účastník
    (2448 odpovědí)

    To Vydra

    jeste jsem zapomnela napsat – slavky musi byt zavrene, kdyz se davaji varit, a vari se tak dlouho, nez se otevrou 🙂

    #33147
    Drahoslav Chocholouš
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Luxusní záležitost. Ale moc pracné.

    #33167
    kloboukatej
    Účastník
    (202 odpovědí)

    Jeste jsem zapomnela napsat – slavky musi byt zavrene, kdyz se davaji varit, a vari se tak dlouho, nez se otevrou [/citace]

    To, co platí o slávkách, tedy, kdy se dají jíst a kdy ne, to platí i o srdcovkách ?

    #33185
    Hlaváček Milan
    Účastník
    (271 odpovědí)

    DIKY VŠEM:-):-):-)

    #33199
    Messer
    Člen
    (11 odpovědí)

    Jak to vlastně chutná?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 16)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Slávky jedlé mušle.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(5)
(19)
(142)
(24)

Nahrávání ... Nahrávání ...