Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Silniční speciál na rybolov do Norska

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 20)
  • Autor
    Příspěvky
  • #329109
    radek
    Účastník
    (688 odpovědí)

    Dlouho jsem uvažoval, zda se s Vámi podělit o můj, již skoro splněný sen.

    Nakonec jsem se rozhodl, že to udělám, neboť toto vlákno zde není a mohlo by být zajímavé pro stejné blázny , jako jsem já, ale i pro výměnu zkušeností, podněty apod.

    Cílem bylo vlastnit dodávku s 8-9 místy k sezení a dostatečným prostorem pro rybářské vybavení. Proč vymýšlet vymyšlené, když je tu Carent a Naki. Oslovil jsem ho, zda nebudou v Brně prodávat zánovní vůz , slovo dalo slovo a zakoupil jsem Ford Transit, r.v.2018 s najetými 100 tis km, převážně jste s ním jezdili Vy, do Norska.

    Příkládám fotografie vozu, jak jsem si jej přebíral v Brně před cca 2 měsíci.

    • Téma bylo upraveno před 3 roky a 5 měsíci uživatelem radek.
    #329115
    radek
    Účastník
    (688 odpovědí)

    No a tehdy začalo moje skutečné bláznění. Asi každý by si řekl, to bych nedělal, ale já tím docela poslední dobou žiju. Protože mám autodopravu, tak toto autíčko nebuje jezdit jen na ryby, ale občas vykoná i nějakou práci, aby se mi zaplatily náklady do něj vložené. Asi to úplně nevyjde, ale sen se začíná plnit.

    Teď po více než 2 měsících Fordík vypadá takto.

    #329116
    radek
    Účastník
    (688 odpovědí)

    Teď mě ještě čeká přední ochranný rám s dvěma dálkovými světlomety, boční nášlapy a vrhnu se na vnitřek.

    Kdyby zde byl někdo, kdo poradí, popř. vyrobí něco jako skládací postel do zadní části auta, byl bych mu vděčen. Tím by byl můj sen splněn.

    A teď už jen mít jistotu, že v dubnu uvidím Soroyu a budu mít absolutní spokojenost.

    #329122
    JAKABO
    Účastník
    (2998 odpovědí)

    Ahoj radek- Bol som v Nórsku s jednou partiou a tam som si skúsil toto-na foto. Dúfam,že Ti to v niečom pomôže. Upozornenie – pri ležaní na posteli za jazdy nastáva moment,keď pri rozbiehaní auta máš žalúdok v prdeli,pri brzdení máš gule v žalúdku a ak si ľahneš inak,tak to platí v zátačkach.

    Dúfam,že sa pochváliš,ak to bude hotové.

    #329123
    Drtajs
    Účastník
    (14 odpovědí)

    Ahoj, jezdíme takto do Norska už přes 20 let, ale spíš ještě za sebou taháme vlek s kolama. Teď jezdíme VW Caravellou. Spím obvykle napříč přes sedačky, ale s tou Caravellou jsem přišel na novej fígl – zadní trojsedačku sklopím do roviny a k ní do stejné výše až po zadní dveře přirazim OSB desku na dvou stojnách po stranách z fošny. Na to dvě molitanové potažené matrace a postel pro dva jak bejk:)

    #329124
    radek
    Účastník
    (688 odpovědí)

    To Drtajs:

    Ten Tranďák co mám má zadní lavici nesklopnou. Kdyby byla sklopná, šel bych do toho.

    #329133
    Holzby
    Účastník
    (633 odpovědí)

    Ahoj,

    Taky jsem na tom podobně. Jen se to moje auto ještě za hranice nedostalo. Teď ho mám spíš na kola, to je potom v 2+3 a spaní. Jelikož je L2H2 tak stejně nejde udělat spaní při zachování poslední lavice. Na cestu nahoru mi přijde v pohodě jet 9ti místným autem v 6ti lidech.

    #329134
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    My když jsme jezdili s Fordem od Nakiho jsme měli uříznutou desku ze stavební překližky, čtyři kovové nohy přišroubované k překližce a celé přikurtované k okům v podlaze nákladového prostoru.

    O posun nohou se bát nemusíš, veškerý náklad pod deskou je zajistil  na místě proti posunu. Jezdili jsme v šesti, na desce spali (??) dva a po jednom na sedadlech druhé a třetí řady. Řidič a navigátor vpředu, takže jakš takš pohodlí. Vzpomínáme. 🙂

    Ale hlavně to po rozebrání bylo skladné, do příštího roku. Dokonce až dozadu byly u oken  pod stropem háčky na které se položila 10mm kulatinka na které jsme měli navlečené závěsy, zadní okna polepená plakáty s norskou tématikou. Nic nebylo vidět.

    • Odpověď byla upravena před 3 roky a 5 měsíci uživatelem Step.
    #329216
    tom
    Účastník
    (172 odpovědí)

    My když jsme jezdili s Fordem od Nakiho jsme měli uříznutou desku ze stavební překližky, čtyři kovové nohy přišroubované k překližce a celé přikurtované k okům v podlaze nákladového prostoru. O posun nohou se bát nemusíš, veškerý náklad pod deskou je zajistil na místě proti posunu. Jezdili jsme v šesti, na desce spali (??) dva a po jednom na sedadlech druhé a třetí řady. Řidič a navigátor vpředu, takže jakš takš pohodlí. Vzpomínáme. 🙂 Ale hlavně to po rozebrání bylo skladné, do příštího roku. Dokonce až dozadu byly u oken pod stropem háčky na které se položila 10mm kulatinka na které jsme měli navlečené závěsy, zadní okna polepená plakáty s norskou tématikou. Nic nebylo vidět.

     

    Ahoj, bylo by nějaké inspirační foto? Díky Tomáš

    #329230
    radek
    Účastník
    (688 odpovědí)

    jj, hodilo by se, mám pár měsíců na to to vymyslet a raději to zkopíruji, než něco vymýšlet sám

    #329245
    JAKABO
    Účastník
    (2998 odpovědí)

    Niečo na inšpiráciu. Možno je auto niekoho z Vás.

    #329248
    radek
    Účastník
    (688 odpovědí)

    obrázky 1 a 5 mě zajímají, něco takového bych nechal udělat

    #329259
    JAKABO
    Účastník
    (2998 odpovědí)

    radek- Aby si nepovedal,že Ti sem nikto nič nepridal,tak tu sú nejaké VIP. Na poslednom obrázku by ste mohli spať všetci,len šofér by bol za volantom 2000 km.

    #329260
    radek
    Účastník
    (688 odpovědí)

    Ty jsi milý, děkuji Ti za inspirativní obrázky.

    Jen teď řeším závažný problém : a kam dám ty tuny ryb, co nachytáme ( pro šťouraly : množství ryb přesně dané zákonem ).

    -asi jsem si koupil malé auto

    -budu vozit s sebou vlek ( větší spotřeba, nižší průměrná rychlost, snížený komfort při jízdě atd)

    – nebudu vozit ryby, ale dobře se po cestě vyspíme

    Mám tedy spoustu dilemat, které ještě budu muset vyřešit. :-)))

     

    #329261
    JAKABO
    Účastník
    (2998 odpovědí)

    Sedačka spolujazdca sa dá nadvihnúť a je tam priestor na menič z 12V na 220V. V tom prípade môžeš voziť pod tou posteľou mrazák a za jazdy mrazíš. Má to výhodu,že môžeš do destinácie,kde je obmedzené mrazenie/už som to zažil,že sme bojovali o miesto v mrazáku/, a hlavne môžeš si naplánovať dlhšiu cestu tam/mrazené potraviny/ a nemusíš tak ponáhľad domov/ ryby/. Nezabudni vypnúť na trajekte,aby si naštartoval auto.

    • Odpověď byla upravena před 3 roky a 5 měsíci uživatelem JAKABO.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 20)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Silniční speciál na rybolov do Norska

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(119)
(19)

Nahrávání ... Nahrávání ...