Nápověda Doporučujeme:
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #345475
  Fishmachine
  Účastník
  (10 odpovědí)
  byl(a) online před 10 dny
  Petrův zdar přátelé, opět vás srdečně zdravíme ze Seychel. Máme tu druhý den našeho rybaření, který byl zase vydatný po všech stránkách. Dnes bylo v plánu ulovit dogtooth tuna a případně i další druhy ryb.I proto jsme se dnes doslova vykašlali na hladinový rybolov a zaměřili se pouze na jigging. Ten právě nabízí dokonalou pestrost a největší efektivitu pro ulovení našimi slovy psího tuňáka. Pokaždé když spustíte nástrahu ke dnu a začnete s ní pracovat, tak se vás zmocní pocit, že nevíte co ulovíte.
  A právě ten pocit je naprosto oprávněný, jelikož každým spuštěním dokážeme přelstít k záběru opravdu originální rybu. Jak svým vybarvením, tak tvarem i bojovností. Nejzajímavější jsou kanicové a jejich barevné odnože. Když vám však do nástrahy kopne mezi drobnějšími rybami právě již zmiňovaný dogtooth tuna tak je vše vzhůru nohami.
  Tato ryba dokáže ihned po záseku urazit desítky metrů přes dotaženou brzdu. Poté se zamotat mezi všechny nahozené pruty, vytvořit z našich šňůř špagety a bojovat až do poslední chvíle. Má impozantní a ostré zuby, je zkrátka úchvatná. Nám se jich však hned několik daří zdolat a nebudu vám lhát, máme z nich opravdu velikou radost.
  Na konci dne nás příjemně chladí déšť a my si zpětně jen nevěřícně promítáme naše dnešní zážitky. Tento rybářský díl pořadu Za rybami světových moří bude neskutečně našlapaný. Máte se na co těšit. Ozveme se zase později, ahoj!

   

  #345587
  Fishmachine
  Účastník
  (10 odpovědí)
  byl(a) online před 10 dny
  Petrův zdar přátelé, na odlehčenou jsme měli nyní v plánu vyzkoušet lov na lehčí náčiní a ulovit několik zdejších druhů ryb na jemnou přívlač a jigging. Ovšem v lokalitě jako jsou Seychely nikdy nevíte jak daný den bude probíhat a co vás zkrátka potká.
  Na některých místech jste schopni i na malou nástrahu zapřáhnout takovou rybu, která zkrátka nelze ubrzdit. Podařilo se nám však ulovit spoustu nádherných a různě barevných menších ryb a mezi nimi i opravdové velikány. Vše pouze na pěti až třiceti metrové hloubce.
  Dobře fungují především tvrdé nástrahy, které nelze rozkousnout jako malinu. Tedy wobblery, poppery, stickbaity a případně plandavky či veliké třpytky. Všechno co je z měkčího materiálu je během jednoho náhozu pryč.
  Teploty každý den sahají ke třiceti stupňům, vzhledem k tomu, že vůbec nefouká a hladina moře je jako olej to není úplně ideální. Po každém souboji to pár minut rozdýcháváme a občas opravdu lapeme po dechu. Nejkomfortnější chvíle jsou když přejíždíme na jiné místo a užíváme si přitom vánku.
  Jindy by to bylo super, kvůli tomu, že by byla loď unášená menší rychlostí a neměla tak vůbec žádný drift, nyní se však vždy modlíme za to, aby v daný den alespoň trošičku foukal větřík, který člověka mírně ochladí a osvěží.
  Ozveme se zase později, zatím ahoj!

   

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Tanzanie » Listopad 2022

Vingsand » Červen 2022

Soroya » Duben 2022

Anketa

Jak hodnotíte rybolov v Norsku v roce 2022?

(5)
(20)
(3)
(5)

Nahrávání ... Nahrávání ...