Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Scháním levný vláčák

  • Toto téma obsahuje celkem 48 odpovědí. Do diskuze (22 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel pepino 66 a poslední změna proběhla před 6 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 49)
  • Autor
    Příspěvky
  • #279193
    sandokan
    Účastník
    (169 odpovědí)

    Ahoj, scháním levný vláčák pro syna. Mám Charismu 50-190g, ale pro kluka bych chtěl něco levnějšího. Nechce se mi do něj investovat 3000Kč. doporučili byste mě nějaký vláčák do Norska tak do 1500Kč?

    #279194
    meky
    Účastník
    (286 odpovědí)

    Zkus Mivardi. Někdo je proklíná, ale já jsem spokojenej. Mají různé délky i gramáž. Cena více než přijatelná.

    #279195
    Marek
    Účastník
    (144 odpovědí)

    Pokud jsi spojojen s tou Charismou, kup synovi Ice Fish Charon ve stejné gramáži. Prodává jej tu tuším i Michal Simčo a je i k dostání i kdekoli jinde… Je to zcela stejný prut, stejný blank, očka, prostě zcela stejný jen obrandovaný pro Ice Fish. Tedy nikoli nějaká “kopie” ale stejný prut ze stejných komponent dělaný na stejné lince, jen s jiným potiskem…

    JInqk, pokud bys chtěl něco jiného tak dost muziky za málo ceny  nabízí Dragon, bohužel mnou milovaný model Senja už nevyrábí ale určitě také vybereš, asi bych směřoval k řadě HD milénium. Psanou gramáž neřeš, spíše pro radu zavolej přímo na jimi uváděné číslo, chlapík Ti poradí… Ať doporučí něco jako byla Senja nebo Soroya (ta senja je lehce jemnější nežli Tvá Charisma, ta Soroya byla cca stejná) ale jak jsem psal výše, asi bych se zajímal o toho Charona Ice Fish…

     

    #279238
    Milan Čechovský
    Účastník
    (145 odpovědí)

    Já jsem v Norsku používal přívlačák Shimano Catana 50-100g, chytám s ním už několik let ve Švédsku. Je to sice na lehčí přívlač do Norska, ale za tu cenu je to skvělý prut.

    #279288
    Raca
    Účastník
    (191 odpovědí)

    Mikado SCR Light pilk 240 90-150g

    Za mne vynikající proutek za velmi slušné peníze. Máme dva v partě. Je výborně vyvážen, velmi kvalitní zpracování, velmi lehký a pevný.

    #284262
    KUL
    Účastník
    (30 odpovědí)

    Zdravím Vás,

    otec dostal na narozeniny pobyt v Norsku s chytáním ryb na moři. Chceme mu pořídit dva pruty na lehčí a střední přívlač. Pilkrovat určitě nebude.

    Ještě nikdy tam nebyl a bude to pro něj poprvé.

    Pro lehčí přívlač (je tam možnost i chytání pstruhů na jezeře) jsme mu vybrali tento: Prut Shimano Catana DX Spinning 240 20-50gr.

    A pro střední přívlač se rozhodujeme mezi: Prut Shimano Catana DX Spinning 270 50-100gr     nebo   Ice fisch Charon 2,4m 30-120g.

    Navijáky mu chceme taky koupit, nevíme jaké…máme vybírat mezi značkama Shimano a Mitchell? Tyto má teď. Naviják mezi 1000-max 1500,-\ks.

    Můžete poradit tak ať si to tam užije.

    Díky

     

    #284285
    Sim
    Správce
    (11208 odpovědí)
    #284289
    KUL
    Účastník
    (30 odpovědí)

    Nechám si poradit …. moc tomu nerozumím (ti jsou asi v této diskuzi nejhorší :-)))

    Ten Pilk 100-200g je už asi moc to nevyužije, ale ta Ninja v te gramáži je asi ok. Jde i o to aby jsme nenakoupili drahé nářadí a on tam pojede jen jednou.

    A naviják k té Ninje?

    Využije to když pojede se dvěma pruty.Prut Shimano Catana DX Spinning 240 20-50gr  a   Ninja Spin 2,4m 50-100g. Bude mu to stačit na oblast Vikna (Rorvik)?

     

    #284294
    Sim
    Správce
    (11208 odpovědí)

    K prutu Ninja s vem Ninja naviják, ideální je velikost 4000. Mám osobně vyzkoušenou tuto kombinaci, budeš určitě spokojen.

    http://www.topfishing.eu/daiwa-ninja-4000a.html

    Na celý komplet ti poskytnu slevu -15%

     

    #284302
    Laskin
    Účastník
    (3 odpovědí)

    Zdravím,

    posílám své doporučení na vláčku v Norsku:

    Lehká přívlač:

    Prut Ice Fish Ryder 2,4m 20-60g, 800Kč – super na Polaky , vyzkoušeno na Titranu   + Penn Slammer 260 (1600kč)

    Střední přívlač:

    Prit Ice Fish Charon 2,4m 50-190g (1800Kč) + Penn Slammer 460 (1700kč), ale dá se použít i ten Slammer  260

    Vše vyzkoušeno několikrát v Norsku

    L.

     

    #284324
    KUL
    Účastník
    (30 odpovědí)

    Sim:

    díky za nabídku a TIPy….zní to zajímavě i když prut NinjaSpin 2,4m 50-100g + naviják Ninja4000a vychází po slevě 3.735,- s DPH. Chtěl jsem max 3000,- ale k tomu moři to asi levněji nejde. Je i výhoda že je tam náhradní cívka. Nějaká zkušenost ,že na jedné je namotaný vlasec a na druhé šňůra???nebo je to u moře jinak?

    Laskin:

    Prut Ice Fish Ryder 2,4m 20-60g  ten jsem nikde nenašel :-(…..slyšel jsem chválu na ty navijáky Penn Slammer, ale za tu cenu je snad nikde nekoupíš. Pro ten prut Ice Fish Charon 2,4m 50-190g dal by se použít i Slammer 360? Nebo je lepší ta 460 v něčem?

     

    #284332
    Laskin
    Účastník
    (3 odpovědí)

    KUL:

    Posílám odkaz na IceFish Ryder:

    https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=ice+fish+ryder

    Slammer 360 by byl určitě taky vhodný a je možná univerzálnější. Já si nejprv koupil 460 na střední přívlač.  Na lehkou “norskou” přívlač je těžší, a tak jsem si ještě koupil  tu 260.

    Nové varianty Slammer III  jsou o dost dražší a nevím jaká je dostupnost těch původních Slammer. Doporučuji koupit dokud jsou. 🙂

    Koukni na Heureku: tak je dost eshopů s cenou kolo 1700kč za Slammer 360

    https://navijaky.heureka.cz/penn-360-slammer/

    L.

    #284381
    KUL
    Účastník
    (30 odpovědí)

    Laskin:

    Není ten 460 Slammer moc těžký oproti 360? Zvažuji který koupit a taky kvůli návinu jak silonu tak šňůry…… používáš i druhou cívku?

    #284382
    Sim
    Správce
    (11208 odpovědí)

    Rozdíl ve váze mezi 360 a 460 je 250g. U Slammera není náhradní cívka v ceně, ale budeš si ji muset dokoupit zvlášť. Pletenka se používá 0,18mm – 0,26mm.  Průměr pletenky zvol podle toho, co bude tvoje cílená ryba. Na stř. Norsko bude stačit 0,20mm.

    http://www.topfishing.eu/vyhledavani/vyhledej.htm?search=c%C3%ADvka&x=52&y=17

    http://www.topfishing.eu/pletene-snury-topfishing/

    #284389
    Laskin
    Účastník
    (3 odpovědí)

    Kul:

    Ta 460 je určitě těžší. Má větší tělo. (260 a 360 mají skoro stejné tělo a liší se kapacitou cívky)

    Volil jsem jí kvůli větší kapacitě cívky  pro těžší přívlač a lehké pilkry.  Používám dvě cívky pro různé nosnosti šňůry. Vlasec nepoužívám.

    Na vláčku bych spíš volil tu 360.

    L.

     

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 49)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Scháním levný vláčák

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(14)

Nahrávání ... Nahrávání ...