Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Rybolov v Rudém moři

  • Toto téma obsahuje celkem 60 odpovědí. Do diskuze (6 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel kim a poslední změna proběhla před 10 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 61)
  • Autor
    Příspěvky
  • #52962
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Do Egypta k Rudému moři jsem vyrazil snad 20x na různých lokalitách. Egypťané si pobřežní vody – korálové útesy chrání. Neviděl jsem, že by tam někdo sportovně rybařil. Asi pře 5 lety jsme s odpovědným člověkem ze Sudánu přemýšleli, zda realizovat pobyt na jejich území. Vzhledem k nepříznivé situaci jsme to zavrhli. Velmi háklivá je i Saudská Arábie. Do některých míst je třeba povolení jejich vlády. Snad další kolegové budou mít pro Vás přiznivější informace. Pravda, že jsem v odlehleších oblastech (Sinaj) viděl domorodce lovit při břehu do menších sítí malé ryby – ale opravdu to byli jedinci. Asi před třemi lety se posunula hranice povoleného rybolovu v Sharm el Sheiku dále od břehu. Bylo to vlivem úbytku ryb na korálových útesech. Světe div se množství ryb na útesech to pomohlo.

    #4610
    Jakub Svacina
    Účastník
    (23 odpovědí)

    Prosím o info se zkušenostmi z rybolovu na udici v Rudém moři, vybavení, nástrahy….

    #52965
    Jakub Svacina
    Účastník
    (23 odpovědí)

    Někdy je dobré, pŕedem se zeptat…Díky za info.

    #52967
    Pafka
    Účastník
    (3886 odpovědí)

    Zkušenosti s rybolovem v Egyptě nemám, je to pro mě prostě destinace, kde je jediným loveckým prostředkem nad i pod vodou je kamera nebo foťák. Asi to ale nebude moc jednoduché, protože když jsme např. občas celý týden na potápěčském safari na lodi, egyptská posádka na lodi chytá tak, aby je nikdo neviděl (spíše v noci). Možná je to obecně zakázané a i na chytání na prut by bylo potřeba speciální povolení. Je to ale pouze má domněnka.

    #52974
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Musím reagovat. Plně podporuji Pafku. On Vám poradí jaký fotoaparát pod vodu. Je to doslova lov a úsilí, aby se fotka povedla. Já se pohybuji, ryba není na místě a je co řešit. Pokud se dostanete do úžiny, kde se stýká Rudé moře s indickým oceánem (je tam hloubka asi 37 m)určitě potkáte žraloky obrovské, jsou tam vlastně celý rok. Nehovořím o osobní bezpečnosti – tu musíte zvážit sám. V tom Sudánu jsou již zastoupení kladivouni a to dosti, proto jsem tam chtěl. Ale i žraloci tygří. Kolega co jsme to spolu připravovali tam byl dva měsíce na pozvání.

    #52981
    Jiran
    Účastník
    (1990 odpovědí)

    V období od prosince do dubna převažuje větrné počasí a na moři bývají vlny o výšce 1-3 metry.

    S ohledem na počasí v této době, charakter pobřeží a korálových útesů je aktivní rybolov (popping a jigging) zpravidla možný jen z malých rybářských lodí se zkušenou posádkou. Když budeš chytat z těchto lodí, musíš být odolný na mořskou nemoc. Být současně schopen aktivně se věnovat rybaření a zároveň vyrovnávat výkyvy lodi, nevydrží každý:-)

    Rybolovem v odlehlých částí Egypta se pobyt trochu prodraží, ale je to jediná možnost jak ulovit pěkné kousky.

    #53004
    Jakub Svacina
    Účastník
    (23 odpovědí)

    No popravdě, info zjišťuji pro kolegu, který tam jede na pozvání. Poprosil mne, jestli bych mu nepomohl s vybavením.. Já tam nikdy nebyl a tak jsem se rozhodl zeptat se tady. Díky všem.

    #53005
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Tak jestliže tam jede na pozvání a bude tam delší dobu, nechť se pokusí si zalovit nilské okouny. Nejlepší doba je v květnu. Moře si nechá na focení. Kolem ostrova Tiran, také Ras Mohamed je přísně chráněná zona, ale ryby tam jsou. Ani se tam nesmí šnorchlovat a potápět.

    #53023
    Jiran
    Účastník
    (1990 odpovědí)

    Je pravdou, že když z Egypta povezeš kus pyramidy, tak si tě ani nevšimnou, ale mít kousek korálu v zavazadle, nebo v kapse, tak tě zastřelí:-)

    Nás v Sharm el Sheiku přinutili si sundat i boty:-E

    P.S. a stejně jsem provezl:-D

    #72283
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Před dvěma dny jsem se vrátil od Rudého moře. V kotvišti byly dva čluny s rybářskou výbavou ovšem ani zdaleka takovou co používáme v Norsku. Na lov ryb sice lidé vyráželi, ale že by ulovili něco zvláštního např. pěkného kranase (potkal jsem ho ve vodě, ale nestačil nafotit- asi 80 cm velký)to nikoliv. Jako nástrahu tam měli voblery asi 20-25 cm a potom chytali na kousky ryb a chobotnic. Ten výlet stojí 30 USD na 3 hod. Také jsem si jej zaplatil, ale nakonec jsem raději fotil v moři ryby a pod. Prostě pro nás norky nic moc zajímavého co se týká lovu ryb.

    Jak jsem slíbil dnes jsem vložím fota (cestování s murenou) pro Pafku a pro ty kteří mají murény rádi.

    #72291
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Nejprve fota malé murény šedé.

    #72292
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    #72300
    Jiran
    Účastník
    (1990 odpovědí)

    Kime, v kolika metrech si to nafotil:-D

    #72302
    Pafka
    Účastník
    (3886 odpovědí)

    Tipuji tak kolem 4-6 metru 🙂

    Slunecni paprsky jsou uz rozptylene a jsou tam jeste barvy 🙂 🙂

    #72303
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Bylo to na mělčině a již při západu slunce, kdy murény vylézají. Nyní několik foto ryb a prostředí v němž jsme působili. Nechali jsme se člunem vyvézt na moře a vysadit. Zpět jsme plavali sami asi 1,5-2 km. Tím jsme se dostávali do míst, kde nikdo nebyl a byly tam krásné útesy. Cejnovka.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 61)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Rybolov v Rudém moři

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(107)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...