Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Rybolov v Baltu z Německa a Polska

  • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (5 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel stipko a poslední změna proběhla před 2 roky a 11 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
  • Autor
    Příspěvky
  • #331589
    meky
    Účastník
    (286 odpovědí)

    Při diskuzích s “Norky” často narazíme na otázku, zda nejezdíme za mořským rybolovem zbytečně daleko. Nabízí se rybolov v Baltu z Německa či Polska. Je nám předem jasné, že tyto oblasti nemohou konkurovat Norsku, ale možná, při troše štěstí, by se tu mohlo pobavit. Bez zkušeností či konkrétních typů je šance na úspěšnost takového rybolovu minimální. Máte někdo, nejlépe dlouhodobější zkušenosti, nebo typy k baltickému rybolovu? Děkuji všem přispěvovatelům za všechny, které toto téma zajímá.

     

     

     

     

     

    • Téma bylo upraveno před 2 roky a 11 měsíci uživatelem meky.
    #331610
    spring
    Účastník
    (119 odpovědí)

    Čau na Baltu v Polsku jsem byl 2x a nebyla to žádná hitparáda. Ryby malé a málo. Jezdí se daleko od břehu na velkém kutru s kapitánem. Většina lidí na lodi se poblije. Raději pojedu dál až do Norska a tam je to jinej level.

    #331611
    raduz
    Účastník
    (38 odpovědí)

    Zdravím, také jsem byl v Polsku. Tragédie, jak píše kolega přede mnou. Ryby žádné, a když něco chytneš, je to tak max. 40 cm. Po dvou dnech jsme se zabalili a jeli domů. Poláci tam blyli a když něco chytli, sebrali i 25 cm tresku. Hnus, už nikdy víc.

    #331612
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    V Poľsku na Balte sme boli niekoľko krát.
    Vždy jeden ďen pri love lososov a moských pstruhov na Parsete.
    Tresky – malé, málo a ďaleko.
    Vždy to fungovalo ako čistenie tráviacej sústavy – všetci kŕmili 🙂
    Východná časť Baltického mora je už snáď druhý rok uzavretá aj pre rekreačný rybolov.
    More totálne zdecimované.

    Parseta bola ešte pred pár rokmi pekne zarybnená a z mora tiahli nádherné kusy.
    Po zmene vedenia miestnej organizácie rybárskeho zvazu sa ryby pri ťahu odlovili a predali…..
    Nové vedenie sa snaží o oživenie rieky ale ešte to potrvá 🙁

    Je to škoda, pretože je tam pekne a blízko.

    #331619
    Navarchus
    Účastník
    (617 odpovědí)

    Před dvěma roky jsem na dovolené na Baltu, také vyrazil na lov ryb. Nedalo mi to nevyzkoušet lov z kutru(malý, nebo velký) je to jedno. Lov je docela žalostný. Pokud se neplavíte dál směrem k Dánsku, je to tragické. Propagační videa kde se ,,něco,, chytá jsou roky staré. Současná situace je více než tragická. Ryby skoro žádné, když tak do 40cm.Treska 60cm se považuje za velkou. Poláci berou vše co chytnou. Kupoval jsem si i povolenku na moře(stačí zaplatit na poště na patřičný účet) a doklad máte. Nechytl jsem za týden v přístavu, nebo ze břehu vůbec nic. Ryby tam prostě nejsou. Co jsem sledoval místní rybáře tak jeden chytil něco cca 30cm,  Co mne hodně překvapilo, to jsem čuměl jak ,,puk,, v zátoce u přístavu  na žížaly u dna chytali okouny. Normálně ,,naše,, okouny říční. Vše tak do max. 15cm. Žádný přítok do zátoky nebyl, jen voda z moře.

    No tak nějak mé zkušenosti.

     

     

    • Odpověď byla upravena před 2 roky a 11 měsíci uživatelem Navarchus.
    #331596
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    Už sa to párkrát preberalo.

    Baltická obsádka tresky je v úbohom stave. Minulý rok sa úplne zakázal akýkoľvek lov v Poľských vodách.

    https://www.consilium.europa.eu/cs/press/press-releases/2020/10/20/baltic-sea-fishing-council-agrees-on-2021-catch-limits/

     

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Rybolov v Baltu z Německa a Polska

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(15)
(115)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...