Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Rybaření v oblasti severně od Trontheimu v září

  • Toto téma obsahuje celkem 34 odpovědí. Do diskuze (13 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Doršák a poslední změna proběhla před 12 roky a 8 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 35)
  • Autor
    Příspěvky
  • #20481
    radek
    Účastník
    (681 odpovědí)

    To Janka:

    tak jsem z toho jelen, tedy sob.z toho všeho, co jsem vyčetl jsem zjistil jediné a to, že počkám na fakturu s vyčíslením celkové částky.

    1/ nemám platební kartu uzpůsobenou pro internet. platby-nedůvěra

    2/ nechce se mi z Norů tahat rozumy kde, co kde a jak platit, hledat benzínky s logen kamery a nápisem Service.

    Téma ” Autopass usnulo někdy okolo konce roku 2010, tak si s tím asi nedělají hlavu ani mí kolegové.

    Já jsem stará škola, drobné mám neustále u sebe, házel jsem je vždy do trychtýře, teď je budu házet po mladách děvčatech.

    Jinak s tím světlem tedy platí, zajde slunce a je tma?

    To by znamenalo např. od 21 hod do 05.00 ráno bude tma, je to tak ? plus minus…..

    #20486
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    To Leiter:

    Pokud jste z toho jelen nebo sob, tak velmi inteligentni 😀

    #20487
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    tak jeste jednou to Leiter,

    jak pisu nahore, jste inteligentni sob nebo jelen 🙂 je to tak, pokud nechcete zaregistrovat kartu a auto a nechce se vam hledat platebni mista, nebudete delat nic a pockate si, az vam (majiteli auta) domu prijde faktura. Muze se vam stat, ze neprijde vubec a nebo prijde treba az za pul roku.

    Az budete hazet ty mince, dejte vedet, pristrcim prasatko 😉

    na tom odkazu na pocasi mate moznost najit take historii pocasi, kde pisou presne taky, kdy slunicko zapadalo a vychazelo. Takze na teto strance http://pocasi.divoch.cz/evropa.php?cc=NO&isearch=norsko si najdete mesto, ktere je vasemu pobytu nejbliz. Tuknete na to, otevre se vam nova stranka s aktualnim pocasi. V pravem sloupecku pak najdete kalndar s nadpisem historie pocasi. Nastavite si datum napr. vloni v zari a kouknete se kdy slunicko zapadalo a vychazelo.

    My jezdime koncem srpna – zacatkem zari a to je zhruba jako u nas, den je mozna jeste o trochu delsi.

    Ted jsem koukla, vy chcete jet v polovine zari, podle historie pocasi v Trondheimu bylo vloni 11.9. v 18.49 tma, a slunicko vychazelo v 4.25 a zhruba hodinu predtim zacinalo byt uz svetlo. ale to potvrdit nemuzu, to jsem jeste spala 😛

    #20489
    radek
    Účastník
    (681 odpovědí)

    Díky za poklony, od dámy se to pěkně slyší, asi to dám přečíst manželce.

    Jinak k tomu stmívání, mě jde prakticky jen o to, když na jaře sluníčko zajde, jsou polární noci a je pěkně vidět, v září předpokládám to tak není a je tma jako v …tunelu.Kolega rád rybařil okolo půlnoci až do 3 rána, tak jej asi vybavíme výkonným halogenem a může rybařit dále.

    Díky moc.

    A co vy ostatní , žádná záříjová recenze na chytačku ??

    #20494
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    To Leiter,

    kolegu musite vybavit hlavne lodi, ktera muze v noci na vodu. Toto tema jsme tu uz taky probirali – pozicni svetla atd atd Male rekreacni lode po setmeni na vodu nesmi.

    a pozor – svetlo na konci tunelu muze byt vlak! 😉

    #20538
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    leiter napsal:

    Děkuji Janko. Budu si muset najít informace o Autopassu, abych nebyl překvapen tím, že nemohu zaplatit hotově. Jinak bych se rád optal na to stmívání v období září.Kolik je světla v období první půle měsíce září.Já znám Norsko skutečně pouze jako zemi, kde je světlo i v noci.

    Jinak díky i za jednu negativní recenzi, tedy relativně negativní.

    Mrkni se TADY – VÝCHOD A ZÁPAD SLUNCE

    #22869
    radek
    Účastník
    (681 odpovědí)

    Zdravím Norci,

    nebudu zbytečně zakládat nové vlákno, tak jen připojím k tomuto, neboť se jej to také týká.

    Prosím o informaci, jak je to v Norsku s klíšťaty.

    Jedeme, jak již známo v září a kdybych zrovna jedno nechytl, tak to neřeším, ale dostal jsem takový strach z klíšťet, až se to dostává do fáze fobie.

    Díky za informace, zejména Janka by mohla k tomuto tématu přispět svými radami, založenými na místní znalosti.

    Nechám se asi očkovat, ale jen pro info Vám všem děkuji za názor.

    Jen pro zajímavost, něco k tématu Lysoysundet a září by nebylo?

    Díky všem

    #22876
    Poter
    Člen
    (10 odpovědí)

    Klíšťata – 2 ks – nás překvapila v okolí Kristiansund na začátku července. Naštěstí jsme je úspěšně vytáhli. Domek byl asi blízko napajedla zvěře.

    #22885
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    To Leiter:

    Klistat je v Norsku hodne, hlavne pokud se courate travou podel pobrezi a lesem. Takze dlouhe kalhoty, dobre boty a v posledni dobe i spray proti klistatum. Ten dost pomaha. Drive nebyl problem na dceri vecer najit 5-6 zakousnutych klistat. Ted se neustale kontrolujeme a rovnou pri ceste z lesa klistata ze sebe shazujeme. A mnohdy jsou jich i dve desitky! Nektere jsou uplne malinkate, ze ani pomalu nejsou videt.

    Co se tyce nemoci prenasenych klistaty, jeste do “nedavna” to byl problem hlavne Svedska. Bohuzel klistata neznaji hranice, takze ted uz jsou nakazena i v Norsku. Rocne v Norsku onemocni na klistovou encefalitidu 10-13 osob, ve Svedsku kolem 30. V Norsku se to tyka hlavne jihu, nejhure jsou na tom oblasti Tromøya, Arendal, Mandal, Lyngdal-Farsund. Kdo jede sem, mel by se urcite nechat ockovat.

    Zakousnute kliste se nejlepe vytahne tak, ze chomacek vaty navlhcite, muze byt i mydlem, a zlehka krouzivymi pohyby jezdite pres kliste. nevim cim to je, ale uz pri treti otacce je kliste na vate. S kapesnikem to nefunguje. Mozna je to jemnymi vatovymi vlakny.

    Misto pak desinfikuju cajovnikovym olejem.

    #22892
    radek
    Účastník
    (681 odpovědí)

    A sakra, fobie se zase zvětšuje, Janko, to jste mi neudělala radost, já bláhový si myslel, že norská klíšťata neznají encefalitidu ani boreliozu…:-))

    #22895
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    Na klíšťata nám léta funguje vitamín B. Na dovolené pravidelně vozíme

    “B komplex” a každé ráno děcka jeden vyfasovala, já nemusel, já piju pravidelně pivo, kde je “Béčka” dostatek, tak se mne také vyhýbají. Když jdem do lesa, stačí si vzít tabletku při odchodu. Už si nepamatuju, kdo nám to kdy poradil, ale myslím si, že na ně má obojí vliv. Zatím jsme problémy s klíšťaty neměli. To pivo mi nikdo neradil, na to jsem si přišel sám:-D:-D

    #22923
    radek
    Účastník
    (681 odpovědí)

    Tak to je dobré zkombinuji pivo a ještě tabletu B-komplexu a jsem za vodou, Klíšťata, těšte se!!

    Jinak nějaké novinky k záříjovému termínu ? Popř. k té lokalitě?

    #22955
    Doršák
    Účastník
    (1115 odpovědí)

    leiter napsal: Tak to je dobré zkombinuji pivo a ještě tabletu B-komplexu a jsem za vodou, Klíšťata, těšte se!!

    Jinak nějaké novinky k záříjovému termínu ? Popř. k té lokalitě?

    Jasné, ještě 35 dní a zase frčíme směr sever…..

    #22957
    Soroya
    Člen
    (10 odpovědí)

    To Dorsak: to je paráda 🙂 kam jedete?

    #22997
    Doršák
    Účastník
    (1115 odpovědí)

    Titran, za Honzou Dufkem, určitě se na náš Norwya tým už těší, jen doufám, že nám tam nechal nějaké pěkňoučké tučňoučké mníky….

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 35)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Rybaření v oblasti severně od Trontheimu v září

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(107)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...