Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 12 odpovědí. Do diskuze (5 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Norek a poslední změna proběhla před 12 roky a 10 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 1. až 13. (celkem z 13)
  • Autor
    Příspěvky
  • #22599
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Na EU

    #22604
    Martin Rollo
    Účastník
    (415 odpovědí)

    To MifakM když by jsi trefil na blbce tak ti ten řidičak nemusi uznat,mezinarodni delaj na pckani za 50kc staci foto

    #4080
    Martin Rollo
    Účastník
    (415 odpovědí)

    Delate si na cestu do norska mezinarodni ridicak,nebo jezdite na klasicky eu

    #22609
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    treska008 napsal: To MifakM když by jsi trefil na blbce tak ti ten řidičak nemusi uznat,mezinarodni delaj na pckani za 50kc staci foto

    viz : ODKAZ

    Platnost řidičských průkazů – český občan, jako občan EU/Evropského hospodářského prostoru – může v Norsku používat řidičský průkaz vydaný v ČR po dobu jeho platnosti. Český občan může požádat o výměnu platného řidičského průkazu za norský, není k tomu však povinen.

    #22610
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    A případně ještě tady :

    UAMK

    A nebo poslat dotaz na Norské velvyslanectví (odpoví že je platný na základě mezinárodních úmluv Organizace spojených národů v Ženevě roku 1949 a ve Vídni roku 1968)

    #22614
    Martin Rollo
    Účastník
    (415 odpovědí)

    Tak to vidis,ze ani urednici presne nevedi co a jak,me dnes rekli ze me tam neplati.

    #22617
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    2 treska008

    Tak mi to nedalo a napsal jsem tam. Jsem zvědav na odpověď 🙂

    #22619
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    Dneska mi volal kamarád,co jezdí taky už pár let do Norska a debata taky byla o tomto tématu… (naše debata byla asi 30min o Norsku)

    Ověřoval si to taky a prý být nemusí…

    Letos si jeden můj člen teamu taky šel vyřizovat mezinárodní řidičák a přímo na úřadu se ho ptali,kde jede,řekl “Norsko” a řekli mu,že není třeba.Vyřídil ho a opravdu stál 50kč…

    #22622
    Norek
    Účastník
    (142 odpovědí)

    To treska 008

    Nehledej problémy tam kde nejsou. Český řidičák platí v celé Evropě s výjimkou Turecka a Albánie /nutný mezinárodní/. Problém může být někdy v Řecku, ale pouze v některých malých autopůjčovnách. Doporučuje se mít mezinárodní řidičák ještě v Rusku a Bělorusku. To je hlavně z důvodu neochoty tamní milice porozumět našim dokladům.

    #22637
    Martin Rollo
    Účastník
    (415 odpovědí)

    Ja problemy nehledam jen cituji co me rekla urednice na urade cau

    #22639
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    treska008 napsal: Tak to vidis,ze ani urednici presne nevedi co a jak,me dnes rekli ze me tam neplati.

    Odpověď z velvyslanectví:

    Dobrý den,

    řidičský průkaz, který je platný v ČR, je zároveň platný i v Norsku. Nemusíte mít tedy mezinárodní řidičský průkaz.

    S pozdravem,

    Iva Košatková

    V ENG (pro případné šťouraly policisty)

    Dear Mr. Podrazsky,

    if you have valid driving license issued by the Czech authorities, you can drive a car in Norway with this document. Valid Czech driving license is valid also in Norway.

    Best regards,

    Iva Kosatkova

    Office of the Ambassador

    Kancelář velvyslance Norského království

    Hellichova 1/458

    118 00 Praha 1 – Malá Strana

    tel. 257 323 737

    fax. 257 326 827

    ivko@mfa.no

    #22655
    fridass
    Účastník
    (111 odpovědí)

    To Norek, nikde v Evropě ani v Řecku nebo Turecku jsem neměl problem/pokud nenarazíš na blbce/ s normální ř.p. vydaným v Česku.Český eu řidičák platí pro všechny země Evropy , s vyjímkou Albánie .

    #22658
    Norek
    Účastník
    (142 odpovědí)

    To fridass,souhlasím,že s českým EU řidičákem to je naprosto v pohodě. Pořád ale ještě platí staré řidičáky vydané od r.2001 do dubna 2004 a těm někde nerozumí (nebo nechtějí rozumět).

Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 1. až 13. (celkem z 13)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(119)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...