Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Reznou Vám očka?

  • Toto téma obsahuje celkem 24 odpovědí. Do diskuze (11 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel blesk a poslední změna proběhla před 7 roky a 7 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 25)
  • Autor
    Příspěvky
  • #223780
    Glum
    Účastník
    (183 odpovědí)

    Mám pilkrovací prut Nord 68 s nerez očky, které rezaví a mám strach, že za chvíli upadnou. Po každém rybolovu pruty omyjeme skladnou vodou, ale stejně když je za rok vytáhnu nestačím se divit. Z obalu prutu se práší rez jako v kovošrotu. Dělám něco blbě? Reklamaci mě neuznali.

    #223783
    007krivanek
    Účastník
    (917 odpovědí)

    Na radu Sima, kdy jsem si u něj kupoval první prut s nerez očkama mi řekl, ať při prvním namočením prutu nastříkám očka silikonovým olejem.  To dělám i po ukončení 10-ti deního lovu po umytí sladkou vodou. Nastříkám, pruty do obalu a rok na ně nešáhnu. Po 8-mi letech pořád na pohodu.

    #223799
    Navarchus
    Účastník
    (617 odpovědí)

    Mám pilkrovací prut Nord 68 s nerez očky, které rezaví a mám strach, že za chvíli upadnou. Po každém rybolovu pruty omyjeme skladnou vodou, ale stejně když je za rok vytáhnu nestačím se divit. Z obalu prutu se práší rez jako v kovošrotu. Dělám něco blbě? Reklamaci mě neuznali.

    Tak to tedy čumím….proč byla reklamace neuznaná? Je pravda, že není nerez jako nerez, tohle bych, ale nečekal. Já jsem si tento prut pořídil letos, jsem docela ,,nervák,, na takový přístup k reklamaci. Pokud se mi tohle stane, tak bude opravdu zle. Tak to si pohlídám. Nedokážu si představit, že prut této kvality určený na moře takto dopadne. Je k tomu návod na údržbu? Já osobně jsem jej nedostal. 🙁

    #223826
    Kliknis
    Účastník
    (951 odpovědí)

    Mě to teda přijde trošku nepochopitelný, když Ti neuznají zrezlá nerez očka. Asi bych způsobil revoluci. Nenech se odbít pokud už neni po záruce.

    #223868
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    Mám pilkrovací prut Nord 68 s nerez očky, které rezaví a mám strach, že za chvíli upadnou. Po každém rybolovu pruty omyjeme skladnou vodou, ale stejně když je za rok vytáhnu nestačím se divit. Z obalu prutu se práší rez jako v kovošrotu. Dělám něco blbě? Reklamaci mě neuznali.

    Jeste jsem nepoznal 😅 material ktery by nezacala v norsku reznout. At je to gaf, hacky nebo ocka na prutu. Vzdy to oplachuji sladkou vodou a strikam wedeckem 😅😅😅😅

    Je asi fakt , kdyz neudelas poradnou udrzbu tak tento problem nastane. Rok je dlouha doba.

    #223897
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

    pro honzak:Píšeš že jsi nepoznal nerez který nezačal reznout.Pilkry a věci které dělám z nerezu-gafy,držáky na pruty a echolot nikdy nerezli,nereznou ani šrouby které používám-prostě je to kvalitní nerez.Nerezu je plno druhů ,některý udělá lišku/narezlej povrch/ale koroze nejde do hloubky.U oček toho nerezu neni tolik tak je špatné co používaj za matroš,už jen kvuli vzhledu.Na některejch mejch pilkrech se objeví nerez ale to jen z toho důvodu že pilkr odložíš a neopláchneš,ten rez ale neni z pilkru ale z háčku který se o pilkr opře a rez zůstane na pilkru,jde to utřít hadříkem třeba s atou-taková ta sranděra na nádobí.Háčky dělaj z horšího matroše/ne pevnostně/a jsou povrchově upraveny a to proto že je potřeba aby časem vyrezli-to pro případ že zůstanou v rybě.

    #224056
    Navarchus
    Účastník
    (617 odpovědí)

    honzak

    Ty jsi mne docela překvapil.  S Tvýma skušenostma bych nečekal takový názor, že neznáš nerez co by nerezla. Otta má pravdu, je spousta druhů nerezi, na tu nejkvalitnější se údajně,,nelepí,, magnet.

    Ale na prutu za necelých 6000Kč od renomované firmy by se to stát nemělo, nechci psát, že nesmí stát. 🙂

    #224062
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    Kluci verim ze je i nerez ktery nerezne, ale kazdorocne mam ryb.vybaveni olezle od rzi. A to pokazdem rybolovu vse oplachuji vodou sladkou. Ale myslim, ze u vybaveni ktere stoji i nekolik tisic by se to stavat nemelo, ale tim nerikam ze to nechce kazdodeni udrzbu.

    Jinak jen na okraj. Ja si nevyrabim zadne nastrahy a tak jsem odkazany na ryb.obchody.  Kdyz bych si vyrabel nastrahy pro sebe tak taky pouziji poradny matros, aby bylo vse ok.

    #224063
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

    Nějak jsem nesledoval u–Gluma–o jaký prut jde,pokud jde o prut za 5-6 tisíc,tak to je opravdu sviňárna a nechápu že neni uznána reklamace.Já mám pruty v podstatně nižší cenové relaci/PENN-pilkr a CORMORAN-vláčka/,4x Norsko na 12 chytacích dnů,opláchnu vlažnou vodou tak 2x během pobytu a pak před odjezdem.Potom doma ponořim do vody na hodinu,okartáčuju,hlavně vláčku od šupinek z makrel/držej jak přilepené/ a nechám oschnout.Ani náznak po rzi.

    #224065
    Navarchus
    Účastník
    (617 odpovědí)

    Nějak jsem nesledoval u–Gluma–o jaký prut jde,pokud jde o prut za 5-6 tisíc,tak to je opravdu sviňárna a nechápu že neni uznána reklamace.Já mám pruty v podstatně nižší cenové relaci/PENN-pilkr a CORMORAN-vláčka/,4x Norsko na 12 chytacích dnů,opláchnu vlažnou vodou tak 2x během pobytu a pak před odjezdem,doma ponořim do vody na hodinu,houbičkou otřu a nechám oschnout.Ani náznak po rzi.

    Psal Nord 68      měl by to být North 68 od WFT, letos jsem si jej koupil také. Tak že, žádný obyčejný klacek.

    Pokud se nepletu a jedná se o ten prut. Kdysi jsem měl od WFT obyčejný Never crack s nerez očky, bez problémů. Nechce se mi věřit takový průser, aby se ,,sypala,, rez. 🙁  Na obrázku je WFT Nort 68 comfort buth

    200-600g 240cm LTC  cena 5990Kč. Prosím GLUMa ať se vyjádří, zda se jedná o tento prut. Osobně tomu nevěřím, že je to on.

     

    #225782
    Glum
    Účastník
    (183 odpovědí)

    Já mám Nord 2 roky starý a takhle mě odešly očka.  Nevím jestli to bude dobře vidět foceno mobilem.

    #225988
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

    To je hrůza,neni to rez ale měděnka,očka jsou poměděné a měd na povrchu vytvoří tohle.Nejde to do hloubky jako rez ale vypadá to blbě-za ty prachy.

    #227919
    Navarchus
    Účastník
    (617 odpovědí)

    Je to ten samý prut, co jsem letos koupil. Tak si to ohlídám. Prut za skoro 6000Kč, ale nelíbí se mi ta měděnka, jak psal Otta. Netuším kde by se tam vzala. Pokud se nepletu, výrobce dává na tyto pruty očka nerez LTC  a Fuji Alconit Low rider(Japan).  Odkud potom ta měděnka? LTC-silný nerezový drát, ještě udávají s velkou odolností proti korozi, vyžadující minimální péči. Zkoušel jsem magnet na očka a nechytá se, to by mělo znamenat vysokou kvalitu nerezi.

    Reklamoval bych ho, a byl bych zřejmně hodně nepříjemný. Napsal bych i výrobci, nebo oficiálnímu dovozci o radu. Ze zkušenosti vím, že reklamace u pultu nebo ,,obchoďáka , se kolikrát nedostanou kam by měly.

    #228312
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

    Když jsem dělal v hospodě dostal jsem místo útraty muškařskej štípanej prut od Troníčka-naše bejvalá špičková firma-přesně takhle povrch vypadal,tenkrát se nerez nepoužíval,jen se povrchově upravovalo,na sladkou vodu to stačí ale prut už měl něco za sebou.Firma u prutu NORD podle mě na 100% lže.Navachrus,sice ti to nepřeju ale pokut se to stane buď neoblomnej,Otta.

    #228579
    Raca
    Účastník
    (191 odpovědí)

    Ta očka na wft a i na jiných prutech co mají LTC jsou podle mně poměděna a pak asi pochromována, proto patrně ta měděnka. Pokud jsou tedy skutečně uvnitř z nerezu( o čemž pochybuji a když tak z mizerné kvality) stejně jsou povrchově upravena jinými kovy, které mohou nějak oxidovat. Chce je to opravdu řádně umýt a ošetřit po návratu od moře. Navíc wft 68 za 6000,- je prodejní cena, zcela jistě není reálná hodnota, koupil jsem ho kdysi v akci tuším kolem 3000,- a i tak nemyslím, že by prodejce tratil že.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 25)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Reznou Vám očka?

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(119)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...