Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 12 odpovědí. Do diskuze (7 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel bestik a poslední změna proběhla před 12 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 1. až 13. (celkem z 13)
  • Autor
    Příspěvky
  • #4302
    bestik
    Účastník
    (297 odpovědí)

    Jakým způsobem upravujete sledě? Nalovil jsem jich dneska pěkných pár desítek a teď hledám zaručené recepty… 🙂

    #32566
    petr
    Účastník
    (162 odpovědí)

    Vykuchat, dat do kbeliku, posypat grilovacim kořením Kotany, nechat uležet do rána, vyudit v přenosné udírně, delikatesa:-D:-D:-D:-D:-D:-D

    #32567
    Kliknis
    Účastník
    (951 odpovědí)

    bestik napsal: Jakým způsobem upravujete sledě? Nalovil jsem jich dneska pěkných pár desítek a teď hledám zaručené recepty…

    Prosim Tě, můžu se zeptat na co ty sledě chytáš?? Díky

    #32568
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    To bestik: jen sledě? Poreferuj, jak to jde?

    #32572
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    petr napsal:

    Vykuchat, dat do kbeliku, posypat grilovacim kořením Kotany, nechat uležet do rána, vyudit v přenosné udírně, delikatesa

    To zkusim s kelerama 🙂

    #32585
    respi
    Člen
    (1804 odpovědí)

    Bestík,a co jiný ryby? Jdou,nejdou:-|ze sleďů dělám matesy:-P8-)

    #32587
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    respi napsal:

    Bestík,a co jiný ryby? Jdou,nejdouze sleďů dělám matesy

    Mohl by si prosím napsat recept ?

    #32609
    bestik
    Účastník
    (297 odpovědí)

    Takže odpovědi na všechno:

    1. Chytám na nejlevnější návazec z obchoďáku… 😀 Je vpravo nahoře v tomhle katalogu od firmy Fladen. Namátkou jsem hrábnul pro ten fialový a fungovalo to perfektně. Jediný problém je v tom, že háčky jsou extra jemné a každou chvíli se mi některý zapíchnul do rukavice. A než jsem ho vyndal, tak byl další zapíchlý jinde… No na zabití… 😀

    2. Jiné ryby = tresky šly dobře. Zatímco minulý pátek v podstatě nic, tento to šlo už samo. Najeli sledi a tím pádem se kolem nich motá i dost tresek. Jediný problém je v tom, že nějsem vybavený na pilkrování, protože většinou chytám přívlačí. Můj 20-50g vláčecí prut dává tak 200g pilkr a více už se mu moc nechce… 😀 No a protože spodní proud je dost silný, tak by to chtělo spíše tak 400g kovadlinu. Kapitán a jeho pomocníci chytaji tak s 30cm pilkrama. Já bych to spíše nazval nerez trubkou. Na konci placaté s provrtanou dírou na jedné straně na kroužek a na druhé na hák jak na žraloka. Ale prý na to chytá mraky tresek 10kg+… Včera sice žádnou velkou nechytl, ale mám pocit, že těch tresek měl 14…

    3. Na sledě jsem se ptal proto, že jsem ještě žádného nikdy nechytl. Takže jsem hledal recepty. Tresky už mám ošefované… 😀

    4. Sestříhal jsem pár včerejších záběrů z kutru (kamera je dost širokoúhlá, tak to vypadá všechno nějaké malé… jako správní rybáři násobte velikost ryb minimálně dvěma… 😀 ). Nějací sledi a pak poslední dvě tresky kolem 3 kil. Co mě překvapilo je, že jsou sledi tak velcí. Čekal jsem sardinky a některé kousky měly kolem 35cm… Nevíte někdo náhodou, jak se jmenuje ta rybka, co odpadla z tresky, ke které byla přisátá (na videu v čase kolem 3:30 a dále)?

    5. Voda se otepluje a začátkem dubna už by se mohlo zase vyrážet na mělčiny na přívlač. To kývání prutem nahoru-dolů a mlácení pilkrem o dno mi připadá nějaké nudné…

    [yt=8FOVKAyuphY=yt]8FOVKAyuphY[/yt]

    #32611
    bestik
    Účastník
    (297 odpovědí)

    Ještě fotka toho kapitánova pilkru…

    #32622
    bestik
    Účastník
    (297 odpovědí)

    bestik napsal:

    Nevíte někdo náhodou, jak se jmenuje ta rybka, co odpadla z tresky, ke které byla přisátá (na videu v čase kolem 3:30 a dále)?

    Tak to bude mořská mihule

    #32624
    Kliknis
    Účastník
    (951 odpovědí)

    bestik napsal: bestik napsal:

    Nevíte někdo náhodou, jak se jmenuje ta rybka, co odpadla z tresky, ke které byla přisátá (na videu v čase kolem 3:30 a dále)?

    Tak to bude mořská mihule

    To je jasná mihule, ta naše Mihule říční je téměř stejná, rozdíl ten, že u nás téměř vyhynula, alespoň podle ochránců. Kdysi jsme na ní chytali candáty, asi jim chutnala:-) 🙂

    Díky za návazec na sledě, uvidim jestli taky nějakého polapim.:-)

    #32625
    mara45
    Účastník
    (2722 odpovědí)

    to Bestik:na kolik vyjde výlet na to m kutru?Jo a kolik musí být rybářů?

    #32627
    bestik
    Účastník
    (297 odpovědí)

    mara45 napsal:

    to Bestik:na kolik vyjde výlet na to m kutru?Jo a kolik musí být rybářů?

    Ceny jsou tady

    6 hod = 300 SEK/osoba, 7 hod = 350 SEK/osoba. +10 SEK jako vklad do souteze o nejvetsi rybu. 🙂 Vitez pak bere vse (pocet rybaru x 10 🙂 ). Uz jsem to diky tomu mel jednou zadara…

    Pokud neni 10 lidi, tak se nejede. To se stava obcas v pracovni dny na 4 hod. turach. Ct-ne jsem jeste nevidel, ze by se nejelo. Jaka je cena charteru (tzn. objednani kutru pro sebe) nevim.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 1. až 13. (celkem z 13)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(109)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...