Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Rady pro začátečníka

  • Toto téma obsahuje celkem 11 odpovědí. Do diskuze (7 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel fuoco a poslední změna proběhla před 13 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 12 příspěvků - 1. až 12. (celkem z 12)
  • Autor
    Příspěvky
  • #3802
    laxik
    Člen
    (12 odpovědí)

    Ahoj všem, jsem tu niově zaregistrovaný. V příštím roce chci poprvé vyrazit do Norska na ryby. Zatím nevím jestli přes cestovku, nebo "svépomocí". Nevím jaká oblast je nejvhodnější pro začátečníka, jaký termín, jaké vybavení. Jsem krátce po studiích, takže i peněz moc není. Jinak jsem člověk nenáročný, ale po Norsku velice dychtivý. Děkuji moc za každou radu.

    Láďa

    #15641
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    Kluci myslím,že by sme mu tady měli trochu poradit,byli sme v tématu navijáky,ani sem si teho nevšiml.:-)

    #15642
    laxik
    Člen
    (12 odpovědí)

    Dostal jsem zprávu s tipem na Hitru, jako nejlepší termín květe-červenec.

    Už jsem projel pár rybářských webů a těch prutů a navijáků je trochu moc. Ale pravda je, že to zas tak drahý není, když člověk pátrá. Nechci si nic půjčovat, ale koupit si svý. Mám na vybavení asi 10 tis a snad i ježíšek nějakou kačku dá. Je to možné za to pořídit? myslím jen vybavení.

    #15646
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)
    #15647
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    Odpoledne,no spíš na večer ti pošlu pár odkazů

    #15649
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Za prvé je nutné mít dobré oblečení t.j. specielní kombinézu nebo jiný oděv pro mořský rybolov. Nabídka je velmi pestrá. Radši větší

    o jedno číslo. I v červnu nám padal sníh. Velmi důležité (asi neldůležitější)je být na jedné lodi s dobrou partou. Např. neměl by s Vámi být člověk, který je líný vyrazit na vodu i za méně příznivého počasí, dále závistivec a pod. Zpočátku než si vybudujete posádku s tím mohou být problémy. Někdo se bojí vyjet do vln, přesto, že v tu dobu zpravidla tresky berou. Poslední roky mám s sebou vždy nováčky a myslím, že jsou spokojeni. Zkušený “lodivod” a znalec místních vod je k nezaplacení. V opačném případě se může stát, že první dny budete lovit pouze samé malé ryby, nebo vůbec nic. Já mám osobně rád přívlač. což tvoří cca 80% doby lovu. Co se týká nástrah- postupně soustředíte různé bary, velikosti, tvary a pod. Následek je ten, že pak s sebou beru několik desítek “gum” a využijí jen pět druhů, resp. velikostí. Totéž platí o pilkrech. Váha je pak hrozná.

    #15650
    laxik
    Člen
    (12 odpovědí)

    Přívlač bude pro mne zpočátku asi nejpřijatelnější, zhlédl jsem pár videí a pilkrování mi přijde docela namáhavý a složitý způsob chytání ryb. U mě bude asi problém, jak píše Kim, dostat se do dobré party. Nevím, jestli je to obvyklé, když někdo jede sám a zrovna napoprvé. Když jsem pročítal starší diskuze, vždy se něco našlo, že nějaký člen výpravy vypadl. To by se mi hodilo, jen nevím, jestli by na mě měli ostatní nervy.

    Na obleky jsem se už díval a dají se pořídit za slušnou cenu, jen možná trochu poradit se značkou.Dík

    #15653
    Anonymní uživatel
    Neaktivní
    (140 odpovědí)

    To laxik:

    Pokud nenajdeš partu, která by tě vzala sebou do Norska, což je dost možné, bych ti doporučil, jezdit s nějakou CK autobusem.

    Pozdrav, Kormoran:-)

    #15658
    nahum
    Účastník
    (18 odpovědí)

    To laxik:

    Leda že by si chtěl jet hned jako nováček na Soroy 😀 viz níže…

    Sten76: Ahoj všem. Organizuji výpravu na Soroya v roce 2011 s poznávací cestou po Dánsku Švédsku a Norsku. Odjezd je 20.8.2011 a návrat 12.9.2011 cca 12 dnů pojedeme poznávačku Dánsko pak Bergen, Oslo, Fjordy, Trolí cestu, Lofoty, Nordkapp a pak 10 dnů rybařina na Soroya včetně horských sladkovodních jezer. Máme zamluvené vlastní auto 8+1 Ford a na Soroya hatičku RIKARDA včetně dvou lodí. Jsme zatím čtyři a potřebujeme ještě dva do party. Když bude zájem tak mi tu nechte vzkaz a pak se domluvíme dál. Cena je spočítána do 40 000,- Kč za všechno. Tak se budu těšit.

    #15663
    laxik
    Člen
    (12 odpovědí)

    Díky, cena není pro mě, už mám tipy v sz, tak toho asi využiji.

    #15666
    mikulcak
    Účastník
    (375 odpovědí)

    to laxik,jestly ti můžu poradit,až začne sezona,sleduj tyto stránky a jeď na “last minute”,občas se stane že někdo ze závažných důvodů nemůže,výhod je pak hned několik…

    -nejel bys zřejmně s nováčky a budeš pak vědět co a jak

    -můžeš trefit dobrý lidi a vytvořit s nima partu

    -bude i nižší cena

    Já jel poprve do norska taky sám a měl jsem smůlu,ne na ryby,ale na lidi,dostal jsem k sobě nováčky a někteří nikdy nedržely prut v ruce…Ještě že ty ryby mě to pak vynahradily…

    #15716
    fuoco
    Člen
    (22 odpovědí)

    na www kocafilm.cz jsou některé dobré rady.

    —————

Aktuálně je na stránce zobrazeno 12 příspěvků - 1. až 12. (celkem z 12)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Rady pro začátečníka

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(15)
(113)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...