Nápověda Doporučujeme:
 • Toto téma obsahuje celkem 8 odpovědí. Do diskuze (8 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Maras a poslední změna proběhla před 6 roky a 7 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 1. až 9. (celkem z 9)
 • Autor
  Příspěvky
 • #265277
  Maras
  Účastník
  (76 odpovědí)

  Jsme skupina 3 kamarádů. Nikdo jsme v Norsku nebyli, ale rádi bychom to v září vyzkoušeli. Váháme, zda jet autobusem, nebo se vydat na vlastní pěst autem. Nemáme vůbec zkušenosti. Dá se do Norska vyrazit tzv na Blind jako do Chorvatska a na místě si sehnat chatu a loď? Budou nám stačit jen vláčecí pruty, nechce se nám na poprvé investovat do pilkrovacích prutů, ke kterým máme jaksi odpor.

  #265278
  pepapol
  Účastník
  (243 odpovědí)

  Doporučuji Veilhomen!!! Výborná lokalita jak na vlačení tak na hloubky… Více info na http://www.rybolovsmola.cz   🙂

  #265279
  Holzby
  Účastník
  (633 odpovědí)

  Souhlas.  Níž už to v posledních letech stoji za prd a Smola je super.  Příští rok jedu zase 😉

  #265280
  mirecek
  Účastník
  (248 odpovědí)

  Já jsem byl poprvé s Korlinem. Lodě 10HP bez echolotu. Nikdo nám nechtěl nic poradit. Když jsem se zeptal ostřílených borců ve filetárně, kde ulovili ty krásné kelery, tak odpověděli, že na moři. Musíte je t někam, kde se o vás postarají a ukážouvám, jak na to a vezmou vás na moře.

  #265579
  tancik
  Účastník
  (36 odpovědí)

  Takových hlupáků, kteří se chovají jak strejcové u rybníka, abys jim to náhodou navychytal, už doufám moc není. Určitě bych Ti doporučil návštěvu lokality, kde je delegát, jako např. Bakkan Wahl. Tam se o tebe jako nováčka určitě postarají, jen se nechce stydět za to, že jsem nováček. Každý jednou začínal a byl rád za každou radu. A myslím, že těch lokalit bude víc (Smola atd).Snad tě zkušenost s těmato rourama neodradí, víc rybářů se rádo podělí o zkušenosti . Norsku zdar

  #265580
  007krivanek
  Účastník
  (917 odpovědí)

  Takových hlupáků, kteří se chovají jak strejcové u rybníka, abys jim to náhodou navychytal, už doufám moc není. …, víc rybářů se rádo podělí o zkušenosti . Norsku zdar

  Mohu potvrdit, že je lepší jet někam, kde je český delegát.   10 let nazpátek ti nikdo neporadil místo, kde chytat. Většina si myslela , že je to jako u nás na rybníku. Vychytáš to. I moje první Norsko bylo na jednu stranu nečekaná změna, jelikož 2 bedny 20-ti kg filetů jsme měli s kamarádem  za den nachytanou, avšak nebyla GPS, echolot a o motoru 15 koní nebudu psát.  Navíc nám povolily nýty na hliníkové lodi při projíždění větších vln a následovalo potopení lodě. Naštěstí v přístavu. Že jsme neměli mapy, vesla a telefon, který jsme dostali v případě nouze zvedal někdo v CZ je jen slabou odvárkou.

  Dnes je situace jiná.  Je spousta CK , které ti nabídnou to , co potřebuješ.

  Podívej se na  U Simče na jeho nabídku, u Doškyho . Tam nenarazíš na problém.  Je lepší jet alespoň s partou , aby jste byli 3.

  https://rybolovnorsko.cz/lokalita/bakkan-wahl/   – Delegát DEDO 145 – co víc dodat – legenda – Nevýhoda – není autobus.

  http://www.rybolovnorsko.com/ – Vše pod jednou střechou. Doprava, ubytování atd.

  http://www.sulafishing.com/cs_CZ/ –  Taková malá Soroy ve středním Norsku.  Ubytování možná i nad standard, k lovným místům kousek. Ale jedině s vlastním dovozem.

  Další místa ve středním Norsku  buď neznám, nebo je nemohu doproučit.

  P.S. Jestli jseš trochu nevázaný časem , tak ochutnej toto.  Pojedete autem a bude tam i delegát z CZ.

  Vypadá to na super jízdu.

  Kdybych neměl meniskus na noze , kterou mám již 3 x operovanou, hned bych jel.

  007.

  #265584
  Step
  Účastník
  (1077 odpovědí)

  No chlapi, moc ty delegáty nevychvalujte, já mám zrovna zkušenost z loňska a předloňska, kdy nám delegát volal v sedm večer, ať si přijedem nachytat kelery, byli jsme na místě za 10 minut a keleři v “kelu”. U večeře jsme se dozvěděli, že je tam tahali už od pěti. To vám ukáže, jaký zájem má cestovka o to, aby se k ní zákazníci vraceli. V druhém případě jsme dostali typ “támhle u majáku” a pak, že má volno, ať přijdem zítra. Taky dobrý.

  Maras, projdi si tady všechny diskusní lajny, dozvíš se hodně o cestovkách o rybolovu na moři, uděláš si sám obrázek. Já jedu příští rok na Bakkan Wahl, sice s tříletou odmlkou, ale už po páté. O to víc se těším, že je tam druhým rokem  delegát dedo 145. Lokalitu známe, ale nabrat čerstvé informace a konfrontovat je se svými je k nezaplacení.

  Já bych ti doporučil, ačkoliv jsem tam nebyl, i jak píše 007 křivánek  třeba  Jostelen na Smole od Fishing Travel Agency nebo Honzu Dufka na Dolmoy, popřípadě Averoy Atlanterhasveien Sjostuer<span style=”font-size: 11pt;”>  od paní Janky. </span>

  PS: Zavolej Michalovi Simčovi a jeďte na Bakkan, neprohloupíte. Někdy je třeba zkusit něco jiného, jako jsem to udělal já, a když máš srovnání, je pak volba jasná. Mimochodem, já začínal v roce 2004 také na Korlinu. Pokud jsi nebyl nikde jinde, tak si z podmínek na Bakkanu sedneš, jak se říká na “prdel”.

  <span style=”font-size: 11pt;”> </span>

  #265611
  zdena
  Účastník
  (267 odpovědí)

  pro Maras, mas soukromou zpravu

  #265667
  Maras
  Účastník
  (76 odpovědí)

  Moc děkuji za cenné informace.  V září zkusíme Dedo 145.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 1. až 9. (celkem z 9)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte rybolov v Norsku v roce 2022?

(29)
(125)
(35)
(29)

Nahrávání ... Nahrávání ...