Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Prut na těžkou přívlač a lehčího pilkera

  • Toto téma obsahuje celkem 15 odpovědí. Do diskuze (10 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Naki a poslední změna proběhla před 14 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 16)
  • Autor
    Příspěvky
  • #3364
    Tomáš Loukota
    Člen
    (2 odpovědí)

    Ahoj, rád by se pro letošek dovybavil prutem, který zvládne těžší vláčku (nástrahy kolem 100 gramů) a zároveň se s ním bude pohodlně chytat na pilkery (200-250 gramů). Máte někdo něco podobného a jak jste spokojeni, na co si dát pozor apod.

    Mezi mé favority zatím patří:

    http://www.topfishing.eu/wft-vlaceci-pruty/wft-baltic-pilk-26m-30-150g-tridilny.html

    http://www.topfishing.eu/reiner-korn/reiner-korn-sea-spin-26m–60-180g–dvoudilny.html

    http://www.topfishing.eu/reiner-korn/reiner-korn-pop–pilk-26m–80-250g–dvoudilny.html

    Vlastníte je někdo? Díky za každou radu.

    #7524
    jirka
    Člen
    (65 odpovědí)

    Hoj

    Já bych si koupil Charismu 2.4m 120-420g, tu zde ale nemáš uvedenou. Druhým favoritem by byl ten Baltic Pilk ve dvojdílu, třídíl si nekupuj. Na Charismu chytám já a Baltica má kolega. Řek bych že charisma je levnější a má lepší akci, jenom není červená. Přeju ti šťasnou ruku při výběru.

    #7529
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    PENN Charisma 2.40 120-420g a nešlápneš vedle

    #7530
    Tomáš Loukota
    Člen
    (2 odpovědí)

    Jirka – Díky za typ na další prut – určitě ho zařadím do výběru.

    V čem je podle tebe ta akce lepší – můžeš ty vaše pruty nějak porovnat? A proč bys nešel do třídílu?

    #7532
    kodl1
    Účastník
    (225 odpovědí)

    Zakoupil jsem si prut wft-baltic-pilk-26m-30-150g- 3 dílny.měl ksem několikrát v Norsku.Veliká spokojenost.Je to ale asi každého názor.

    #7535
    jirka
    Člen
    (65 odpovědí)

    To tomL:

    Jsem zkrátka ujetej na dvoudíly, nemám problem s přepravou, tak holt beru dvojdíly. Na co kazit akci spojkou na prutu. Je mě jasné, že Baltic pilk má na oko hezčí design , ale charisma je pravej dělník moře. Ještě si dej bacha na keramiky u Baltiku nám 2x vypadlo horní očko. U charismy jsem neslyšel, že by se tak stalo.

    #7537
    Tomáš Loukota
    Člen
    (2 odpovědí)

    Jirka – díky za odpověď. Těch spojek bych se vůbec nebál – naopak může být ta akce výrazně lepší, nebo stejná.

    Něco jiného jsou osobní preference (mám je přesně naopak) a pak především to koncové očko. Dám si na to pozor.

    Ještě k akcím těch dvou prutů – jsou srovnatelné, nebo v tom vidíš nějaký zásadní rozdíl?

    #7728
    fridass
    Účastník
    (111 odpovědí)

    dragon pilk 2,60 200-400g 2 dílný pohodový.

    #10878
    srak
    Účastník
    (15 odpovědí)

    Chci se jako nováček zaptat na prut na lehčí přívlač. Nikde jsem na tuto otázku nanarazil, hledal jsem i na starší diskusi v archívu. Jedná se mě o to, že prut doporučovaný v knize “Norsko fascinující rybolov” a to Shimano Aspire 300 MHAX se již nedělá. jelikož jsem příznivcem spíše jemnější chytačky, tak by mě zajímalo, který prut ze současné nabídky by jste mě doporučili na na nástrahy váhy 20-60gr pro moře. Dík.

    #10881
    Vlastimil Jakoubek
    Člen
    (54 odpovědí)

    Já jsem si letos udělal radost a koupil jsem od Sima WFT Northam Pilk, 100-300g, 2,60m, dvojdílný. Má LTC očka bez keramické výplně a vypadá hodně slušně. Beru ho na Soroyu za 14 dní, tak uvidíme 🙂

    #10886
    Naki
    Účastník
    (900 odpovědí)

    to srak: Mám dva pruty Shimano Force master 15-40g a 50-100g.V Norsku několikrát odzkoušené a naprostá spokojenost.U těchto prutů,více jak kde jinde,se dá říct,za málo peněz,hodně muziky.

    Ahoj Naki

    #10887
    Salmon
    Účastník
    (603 odpovědí)

    To TOML: Mám PENN Charisma 50-190g, ale pilkry nad 150g už nezvládá, takže bych Ti doporučil Charismu 120-400g.

    To SRAK: Mám stejně jako Naki Shimano FM 15-40g a na lehké gumy s hlavama do 25g naprosto ideální:-) Za ty prachy spokojenost!

    #10898
    Petr Novák
    Účastník
    (1356 odpovědí)

    Na lehkou vláčku mám Shimano Katana 2.7m 50 – 100g a Shimano Force Master 15-40g 2,4m Absolutní spokojenost. Jinak ještě Daiwa Exceler Pilk 2,7m 100 – 200g a Daiwa Sealine Jigger 2,1 100-400g

    #10899
    srak
    Účastník
    (15 odpovědí)

    to Naki: dík za typ, díval jsem se na netu na ně a vycházejí finančně velice slušně. Chci se ještě zeptat, ten 15-40g máš ve 240 cm nebo ve 270 cm? Na loď by byl lepší kratší, ale pro případ břehu zase delší. Ta 50-100g je jasná, ta se dělá jen ve 270 cm.

    #10901
    Petr Novák
    Účastník
    (1356 odpovědí)

    2.4m, pletanka Whiplash 0,08mm, maličký vláčecí naviják Mitchell a pokud na to pověsíš troch větší rybu – povedl se polak 78cm tak je to zážitek. ……..SORRY ten poslední dotaz nebyl určen na mě, ale když už…….

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 16)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Prut na těžkou přívlač a lehčího pilkera

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(5)
(19)
(143)
(24)

Nahrávání ... Nahrávání ...