Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Přívlačový multiplikátor na moři v Norsku

 • Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (5 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Lum a poslední změna proběhla před 6 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
 • Autor
  Příspěvky
 • #274416
  kloboukatej
  Účastník
  (201 odpovědí)

  Podělte se o zkušenosti. Jaké má výhody a nevýhody oproti klasickému navijáku?

  #274446
  kapr17
  Účastník
  (20 odpovědí)

  Podle mých zkušeností žádný rozdíl není. Peníze za mulťák jsou vyhozené.

  #274484
  Navarchus
  Účastník
  (617 odpovědí)

  Já osobně bych na přívlač vždy upřednostnil klasický naviják. Nahazování, rychlost převodů, manipulace, brzda přední nebo zadní, případně ,,bojovka,, , výměna cívek…to si myslím hraje pro klasiku.

  #274519
  milos
  Účastník
  (228 odpovědí)

  Pokud se budeš ptát na cokoliv v zemi kde  99% lidí bude vždy používat pravý opak toho tě zajímá, tak ty odpovědi budou vždy ve stejném duchu jako výše (nic proti klukům 😉 )
  V zásadě jedinou nevýhodou je, že se s multíkem – kástíkem – vajíčkem budeš muset učit nahazovat – je to technicky jiné, učení zabere hodně hodin, než to vypiluješ na stejnou úroveň, abys měl stejné výsledky jako se smekáčem, ale … kdybys byl závodník a měl házet na přesnost na terč třeba na 30 metrů, tak jednoznačně sáhneš po vajíčku – ta ergonomie navíc tam prostě je a běžně bys to ocenil, kdybys musel často házet pod větve, do rákosí atd. Jednoznačné plus je přesnost náhozů ve zkušených rukou. Další fakt je konstrukce. Je jednodušší a spolehlivější – v podstatě není co vyvrklat. U smekáčů, pokud chceš dosáhnout stejné spolehlivosti, tak si zatraceně připlatíš, nebo smekáč bude mít podstatně vyšší hmotnost. Nicméně opakem hodinářského nahazování s vajíčkem je silové nahazování s těžkými poppery a tady dnes už skoro bez výjimky všichni používáme velké smekáče. Ze začátku to bylo tím, že na trhu nebyl dostatečně velký a přiměřeně lehký multík – pak přišel Jigging Master s mutíkem „pod naviják“ – asi neujalo – dopadlo to tak, jak dopadlo, třeba časem …. U jiggingu je to furt 50:50. Co se týče brzd a brzdných křivek – multíky mají brzdy uloženy v těle navijáku – pokud pořídíš naviják, kde je brzda dobře zapouzdřena v cívce, pak jsou si rovnocenné – ale u smekáčů jsou to podstatné peníze navíc (samotná cívka stojí od 4k) – na druhou stranu tohle se týká jen slané vody.
  Za mne přívlačový multík: A) Hody s lehkou nástrahou na přesnost (rákosí, lekníny, nebo přehodit řeku pod větve ke skále na flíček o průměru 50cm). B) Málo peněz hodně muziky v Norsku na moři – tady jde o hladký chod brzdy – cílený lov halibutů a kelerů.

  #275440
  Lum
  Účastník
  (20 odpovědí)

  Za mně multík – od roku 2004 mám Abu UC6501 pro pilkříky 60-120g nebo “dufkovky” 70g+, monofil 0.32mm. Bezproblémové odmotávání mokrého monofilu, žádné překrucování. V současné době (kurzu) je nevýhodou vyšší cena, ale pár let zpět se Abu C4 dala z Cabelasu koupit za hezký peníze. Nahazování chce cvik, ale za týden se to člověk v pohodě naučí, dnes hazím poslepu horem, dolem, bokem i přes hlavu za sebe 🙂 Palcem lze snadno zastavit let nástrahy poměrně přesně před překážkou (jak psal Miloš).

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Přívlačový multiplikátor na moři v Norsku

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte rybolov v Norsku v roce 2022?

(29)
(119)
(32)
(25)

Nahrávání ... Nahrávání ...