Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 24 odpovědí. Do diskuze (13 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel prochor52 a poslední změna proběhla před 7 roky a 9 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 25)
  • Autor
    Příspěvky
  • #19697
    Norek
    Účastník
    (142 odpovědí)
    #3991
    zdeneko
    Účastník
    (439 odpovědí)

    Zdravím všechny norky.

    Můžete mi prosím poradit, kde najít fungující info o přílivu a odlivu. Zde nabízený odkaz mi nefunguje. Díky.

    #19704
    dalibor
    Účastník
    (298 odpovědí)

    Příliv – odliv

    Math.Uio

    Retro.Met

    Suednorwegen

    #19709
    zdeneko
    Účastník
    (439 odpovědí)

    Díky

    #19713
    MorboX
    Člen
    (33 odpovědí)

    Když už sme u toho jak moc se při vašem chytání řídíte podle přílivu/odlivu? My sme vždycky vyjížděli učebnicově minimálně dvě hodiny před maximem přílivu bez ohledu na denní dobu. Ale při poslední výpravě sme na to tolik nedbali a měl sem pocit že nejlepší výsledky byly brzo ráno a večer bez ohledu na stav vody. Dokonce i Rainer Korn v poslední knize Norsko XXL píše že v poslední době tomu už také nepřikládá takový význam jako v minulosti. Jaké sou vaše zkušenosti?

    #19718
    hlasunek
    Člen
    (72 odpovědí)

    Před pěti lety jsme byly v trondhemim fjordu jmenovalo se tam SKARNSUNDET a měl nás na starosti dle mého soudu jeden z nejlepších rybářských průvodců Klaas Jan Jonkmann.

    Povídal,že v trondheim fjordu to bere nejvíce 3 hodiny před dosažením plného stavu vody a fungovalo to.

    Ve výpravách dalších let po náštěve skarnsudetu se tyto jeho slova v naší partě jenom patvrzují i mimo trondheim fjord.

    #19720
    zdeneko
    Účastník
    (439 odpovědí)

    Jezdily jsme asi 5 roků do stejného místa do fjordu cca 20 km od otevřeného moře. Naprosto jistě fungovalo to, že cca 1,5 hodiny před max. přílivem na jednom místě začali brát polaci při chytání ze břehu. Brali jako šílení asi hodinu, možná malinko déle a jak se zastavil příliv začali i polaci brát tak nějak normálně. Jezdily jsme si pro ně celkem pravidelně.

    #19745
    Sten76
    Účastník
    (208 odpovědí)

    Přílv má na úlovky bezesporu vliv. Nesmíme se nechat zlákat myšlenkou, že jen při učebnicovém ježdění nachytáme mraky ryb. Pokud jsou dobré podmínky (vítr a počasí obecně) tak ryby nachytáme i tak. Naopak i při přílivu pokud nevíte jak rybu najít nemusíte chytit nic. Všechno má své pro a proti.

    #109577
    plukas
    Účastník
    (157 odpovědí)

    Kolegáčkové, obracím se na Vás s prosbou, zdali máte někdo adresu na funkční web na příliv a odliv. Odkaz na RN nefunguje a rovněž v tomto téma výše uvedené odkazy jsou už také “mrtvé.”

    Díky

    #109580
    zdeneko
    Účastník
    (439 odpovědí)

    Odkaz na RN je fukkční, jenom si s tím pohraj.

    #109581
    skroban5
    Člen
    (158 odpovědí)

    zdeneko ty ale umíš poradit:-S

    #109582
    JAKABO
    Účastník
    (2998 odpovědí)

    http://www.regnskvett.com a na ľavej strane v tabuľke – tidevann

    #109583
    plukas
    Účastník
    (157 odpovědí)

    Děkuji za příspěvek. Připojuji se ke “Skrobanovi”. Nejsem ajťák a přemírou času také netrpím. Nicméně na RN tento odkaz po odkliknutí na příliv odliv nilde není. Navíc po Tvé radě jsem ten web otevřel, jsem ve Stavangeru, potřebuji jinam, ale snad najdu večer chvíli abych si s tím pohrál. Není nadto se zeptat.

    #109591
    zdeneko
    Účastník
    (439 odpovědí)

    skroban5 napsal:

    zdeneko ty ale umíš poradit

    S počítačem mi to moc nejde a trvalo mi to asi 5 minut. Radím tak jak

    vím. Možná, že bych měl zajet a zkusit se tím prokousat na místě? Nebo nějak podobně Skrobane?

    #109592
    plukas
    Účastník
    (157 odpovědí)

    Poradil by někdo sdílnější jak si bez “pohrávání” vyhledat přehledné tabulky přílivu a odlivu? Ví ještě někdo jak na to?

    Děkuji za ochotu a za radu.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 25)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(14)

Nahrávání ... Nahrávání ...