Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Přednáška s RAINEREM KORNEM

  • Toto téma obsahuje celkem 42 odpovědí. Do diskuze (15 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel monty1 a poslední změna proběhla před 12 roky a 11 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 43)
  • Autor
    Příspěvky
  • #18475
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Případně je ještě varianta B, žebychom posunuli termín listopadového srazu tak (předběžně směrem více k prosinci), aby R.Korn stihl tento. Neboť jsem se právě dověděl, že paní Janka na výšezmíněném veletrhu bude také, takže se asi nebude moci dostavit.

    Oslovím pana Korna, jestli v listopadu má nějaké volné termíny.

    #3949
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Přesouvám tyto informace z jiného tématu (Konference RYBOLOVNORSKO s degustací vín – Jižní Morava), protože si myslím, že by to zajímalo více lidí.

    Přátelé,

    jsem v kontaktu s Rainerem Kornem, kterého jsem pozval na náš sraz v listopadu 2011. Bohužel v tento termín, je v německu veletrh, který spolupořádá a nemůže se tedy zůčastnit. Proto jsem listopadový sraz posunul na 19.11-20.11.2011. Další jeho podmínka je, že poneseme náklady na jeho návštěvu (letenka, ubytování, občerstvení, taxi). Normálně si za přednášky účtuje honorář, ale pro nás by se ho vzdal.

    Předběžně jsem spočítal náklady na jeho cestu: 15.000-20.000 Kč – přesnou kalkulaci budu znát ovšem později. Při účasti 150 osob by to bylo zhruba na každého 100-150 Kč.

    Má otázka tedy zní:

    Máte zájem a byly by jste ochotni tuto částku investovat? Jestli má smysl tedy tuto návštěvu zorganizovat.

    !!! JEDNÁ O SRAZ V LISTOPADU 2011 !!!

    Přikládám komunikaci s Rainerem (v němčině):

    DOTAZ

    Sehr geehrter Herr Korn,

    ich wende mich an Sie als an eine der grössten europäischen Ikonen der norwegischen Fischerei mit einer mutigen Frage und Bitte. In der tschechischen Republik bildete sich eine Gruppe von begeisterten Freunden der Seefischerei in Norwegen. Unsere Basis bilden über 1000 Personen und jährlich veranstalten wir mehrere kleine Versammlungen und eine grosse Konferenz.

    Bei dieser Konferenz treten immer die meist erfahrenen Mitglieder und Kenner von Fischerei in Norwegen auf und halten Vorträge über verschiedene Themen.

    Diese grosse Konferenz wird für cca. 150-200 Mitglieder organisiert. Dieses Jahr findet sie am 5.-6.11.2011 statt und ich möchte Sie auf diese Konferenz als einen VIP-Gast einladen. Eine grosse Mehrheit der Teilnehmer verfügt über Ihre Bücher über Fischerei, aus der sie Erfahrungen für ihre norwegischen Expeditionen schöpfen und wir halten Sie für eine der besten Kenner der Seefischerei. Ich bin fest überzeugt davon, dass Ihr Vortrag nicht nur ein riesiger Erfolg, sondern auch ein wirklicher Höhepunkt dieser Konferenz sein sollte.

    Nach dem Ende der Konferenz ist ein Stehempfang mit Imbiss im Weinkeller geplant.

    Selbstverständlich tragen wir alle Kosten für ihre Verpflegung, Getränke, Unterkunft usw…

    Ich nehme an, dass Sie ein volles Programm für das ganze Jahr haben, trotzdem hoffe ich, dass Sie sich Zeit in unserem Termin nehmen könnten. Falls Sie aber Interesse hätten, vor einem dankbaren und gierigen Publikum in einem anderen Termin einen Vortrag zu halten, könnten wir die Zusammenarbeit z.B. für das Jahr 2012 vereinbaren.

    Bestimmen Sie Ihre Bedingungen und wir werden uns bemühen, Ihnen entgegenzukommen.

    Ich wünsche Ihnen ein erfolgreiches Jahr 2011

    ODPOVĚĎ

    Sehr geehrter Herr Podrázský,

    vielen Dank für Ihre Mail. Ich treffen in Norwegen oft Angler aus der Tschechischen Republik und weiß, dass ich in Ihrem Land sehr bekannt bin. Schon lange hatte ich mal einen Besuch beispielsweise auf der Messe in Brünn geplant.

    Der Termin Ihrer Konferenz am 5./6.11. liegt leider genau auf dem Termin, an dem unsere größte deutsche Meeresangel-Messe stattfindet; in Magdeburg werden wieder über 4.000 Meeresangler aus Deutschland und den angrenzenden Ländern erwartet. Da ich diese Messe organisiere, muss ich natürlich vor Ort sein. Vielleicht wäre ein Besuch dieser reinen Meeresmesse mit Schwerpunkt Norwegen auch für Ihre Gruppe interessant.

    Trotzdem würde ich Ihre Konferenz sehr gern einmal besuchen und dort auch einen Vortrag halten. Vielleicht wäre dann ein Simultan-Übersetzer dabei. Am besten wäre es, wenn Sie mir für 2012 zwei, drei Termine zur Auswahl mitteilen könnten – einer wird auf alle Fälle klappen. Normalerweise nehme ich für Veranstaltungen Honorar, doch um einmal mit meinen tschechischen Fans zusammen zu kommen, würde es genügen, wenn Sie meine Kosten (Flug, Unterkunft, Verpflegung etc.) übernehmen würden.

    Ich freue mich, von Ihnen zu hören.

    Mit freundlichen Grüßen,

    Rainer Korn

    #18489
    Doršák
    Účastník
    (1115 odpovědí)

    Naprosto úžasný nápad.Jsem za ikdyby se náklady měli dělit mezi pár lidí.Ale domnívám se, že odezva bude značná!

    #18499
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Podle reakcí to zatím tak ale nevypadá 🙁

    #18500
    Salmon
    Účastník
    (603 odpovědí)

    Na Korna bych určitě přišel. Do nákladů je ale potřeba započítat i překladatele;-)

    #18501
    Doršák
    Účastník
    (1115 odpovědí)

    To MifakM: To se rozhoupe.A ikdyby ne, osobní schůzka s Rainerem zato fakt stojí, není to žádná horentní sumaa bude to lepší jak koncert Madony 🙂

    A myslím že sehnat schopnou simultální překladatelku bude to nejmenší.8-O

    #18503
    Drahoslav Chocholouš
    Účastník
    (258 odpovědí)

    S podzimním srazem by bylo lepší se přizpůsobit možnostem Reinera. Byla by to dobrá náhrada za Žďárský sraz. (Když už ho bohužel Michal nechce dělat)

    #18504
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    2 ChoChy

    Už jsem panu Kornovi v tomto smyslu odpověděl. Tak uvidíme co z toho vypadne 😉

    #18505
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    ChoChy napsal:

    S podzimním srazem by bylo lepší se přizpůsobit možnostem Reinera. Byla by to dobrá náhrada za Žďárský sraz. (Když už ho bohužel Michal nechce dělat)

    pokud si všichni dobře přečtete co napsal Michal o Žďáru,tak nenapsal,že už ho nechce dělat,ale,že by to spojili s touto akcí…,protože je to blízko po sobě…

    cituju co Michal napsal:Po dohodě s Pavlem, nebudeme dělat sraz už v hotelu Jehla, protože je to velmi blízko po sobě. Takže to spojíme s tebou a bude to 5.ročník sraz RYBOLOVNORSKO !

    Kluci čtěte dobře…. :)potom je dobré neco napsat…

    #18507
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    2 sroubek

    od ChoChyho to byla nadsazka 🙂

    Ale je pravda, ze Michal vubec nebyl proti tomu, ze se ujmu tohoto “slouceni” srazu. Me to nevadi, ja to pro Vas udelam rad a s laskou 😎 a Michalovi se aspon pro jeden rok trochu uvolni ruce a treba pro nas diky tomu najde nejakou novou a suprovou lokalitu, nebo prijde zase s nejakym novym napadem ci figlem 😉

    #18508
    honza dufek
    Účastník
    (1494 odpovědí)

    ..2006 na Dolmoyi, Rainer přijel za Pro-teamem Penn….docela mu chutnal Budvárek…:)Ale jinak pohodovej chlapík,na jeho rady jsem začal chytat na černý a tmavý barvy…

    #18509
    honza dufek
    Účastník
    (1494 odpovědí)

    #18512
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    Já už tady očumuju od samého začátku vlákna a čekám, kdy se zvedne ta vlna ohlasu na obsah pořádané akce. Byl jsem si poslechnout v kolínské knihovně Honzu Dufka, moc fajn akce, ale aby mi někdo naservíroval přímo Rainera Korna, Honza se doufám neurazí, to je velkej luxus a jestli se to podaří, tak klobouk dolů před organizátory.

    Na Korna pojedu i kdyby to byl abstinentský večírek pro vegany. Opovažte se měnit něco z už slíbeného programu! Počínaje vínečkem a konče Simčem, toho taky můžu.

    #18521
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Udelame maximum pro to, aby Rainer Korn prijel a samosebou bez omezeni aktualni nabidky, ale vse zalezi jen na jeho volnem case.

    #18523
    Radislav Kryl
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Ahoj, jestli čekáš na reakce, tak se ztotožňuji se Stepem.

    Na Korna pojedu i kdyby to byl abstinentský večírek pro vegany. Opovažte se měnit něco z už slíbeného programu! Počínaje vínečkem a konče Simčem, toho taky můžu.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 43)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Přednáška s RAINEREM KORNEM

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...