Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Používání vysílaček

 • Toto téma obsahuje celkem 23 odpovědí. Do diskuze (18 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Sumec a poslední změna proběhla před 10 roky a 10 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 24)
 • Autor
  Příspěvky
 • #3430
  Pilous
  Účastník
  (23 odpovědí)

  Zdravím všechny. Nenašel jsem toto téma, tak bych se rád zeptal. Jezdíme 2 lodě a pro zlepšení šancí na úlovek operujeme na různých místech. Průběžně se informujeme, ale pomocí mobilů to je málo efektivní (stojí to peníze a mobil je potřeba uchovat pro potenciální krizové situace). Proto zvažujeme použití vysíleček s krátkým dosahem (cca 5 km). Zajímá mě, zda s tím máte někdo zkušenosti, jaká jsou pravidla pro užívání, nějaká provozní nebo bezpečnostní omezení a samozřejmě doporučení vhodných typů a výhodných prodejců. Díky Pilous

  #8578
  Bohuslav Poles
  Účastník
  (190 odpovědí)

  Měl jsem možnost vyzkoušet levné (dětské jak říkám) vysílačky za cca 400,- Kč a pak o trochu lepší za cca 1.800,- Kč. Nebudu popisovat použitelnost co do funkcí a výdrže, ale na moře nejsou špatné v případě, že ty lodě na sebe vidí. Dosah těchto vysílaček je do 5 km ve volném prostoru, teoreticky i více v závislosti na podmínkách, má zkušenost dobré funkčnosti je do cca 3 km. Pracují na frekvenci okolo 430 MHz a díky malému výkonu nemají možnost lepšího šíření signálu. Letos chceme vyzkoušet vysílačky na frekvenci 27 MHz – volná frekvence CB (síbíčko). Tyto by měli mít o trochu lepší prostupnost a dosah, ale také závisí na počasí a rušení. Nejlepší variantou je profi radiostanice, ale na to musíš mít licenci.

  Bylo mi doporučeno u dětských vysílaček zvednout výkon ze současných 0,2 W na 0,5 nebo 1 Watt, což by sakra pomohlo, ale zároveň by to pomohlo i bateriím k rychlejší skáze. Jinak ty dětské mám každou na 4 AAA baterie a každodenním používáním (zapnuté, minimum vysílání) vydrží celý pobyt 10 dní.

  #8579
  Roman Teisler
  Účastník
  (28 odpovědí)

  Vyslílačky používáme již řadu let a nebyl problém.Používáme běžně dostupné v obchodech. Je dobré myslet na to, že když mají napsáno dosah 3,4,5 km že ani na otevřeném moři bez překážek to na tuto vzdálenost nefunguje. Jezdíme na dvě party a vysílačky jsou dobré pro komunikaci na cestě.Nabité vždy vydrží celý den,dobrý pomocník i společník 🙂

  #8581
  vamor
  Účastník
  (93 odpovědí)

  To PILOUS : měl jsem možnost používat i vysílačky vyšší cenové kategorie – cca 3500 Kč – a musím konstatovat, že se často chovaly nevyzpytatelně – někdy jsme na sebe dobře viděli ale neslyšeli se, naopak jindy jsme kontakt neočekávali pro velkou vzdálenost a špatné počasí, ale opak byl pravdou. Není to špatný doplněk výbavy, ale v každém případě je třeba jistit se mobilem.

  #8582
  Petr
  Účastník
  (80 odpovědí)

  taktéž jsme na dvou lodích používali tyto vysílačky. Zatímco na horách při lyžování jsem měl výtečné zkušenosti a vzdálenosti na několik kilometrů nebyl problém, na moři jsem dost často uřval na delší vzdálenost než dovysílal. Dle mého stačí trochu větší a dlouhé vlny a už jsme se nechytali. Menší ostrov byl zrovna tak problém. Myslím že na delší vzdálenost než 1km jme spojení zaručeně nenavázali a to nepíšu o žádných vysílačkách z hračkárny.

  Vidím ale neslyším …

  #8584
  Ondra Brichta
  Účastník
  (110 odpovědí)

  vysílačky taky používáme,  tuším že nějaké starší Motoroly, základní řada a neměli jsme problém i na vzdálenost 3km. Pak už jsme museli na lodi vstát a dát vysílačku nad hlavu, ale i přesto jsme se do 4km domluvili i když byli větší vlny.  Používáme je úspěšně i do auta, když jede víc skupin, to je možná ještě lepší využití co se týče bezpečnosti a domluvy ohledně zastávek. Je paráda, když může předvoj v klikatejch serpentinách upozornit na motorkáře nebo na dodávku se kterou se blbě míjí. Kdo má možnost, tak si je alespoň půjčte. Ideální jsou na tužkové baterie, které se dají v případě potřeby rychle vyměnit.

  #8586
  petr
  Účastník
  (162 odpovědí)

  Také používáme na cestu k lovu a bezpečnosti tyto :

  http://www.solid-czech.cz/brondi/cz/index.php?page=brondi/walkie-talkie-vysilacky/br-fx200kg-vysilacky-fx200-twin

  -Brondi FX200 twin

  vibrační zvonění
  – podsvícený LCD
  – komunikuje se všemi vysílačkami typu PMR446
  – dosah 10 km, v závislosti od počasí, prostředí a překážek
  – 8 kanálů
  – 38 CTCSS kódů pro každý kanál
  – VOX mód
  – skenování kanálů
  – monitorování aktuálního kanálu
  – monitorování dvou kanálů současně
  – uzamknutí tlačítek
  – zobrazení času, stopky

  Specifikace:
  – standard: PMR446
  – frekvence: 446 – 446,1 MHz
  – výkon: max 500 mW erp

  Balení:
  – 2x vysílačka
  – 2x vibrační akumulátor
  – 1x dobíjecí základna

  #8588
  Miloslav
  Účastník
  (15 odpovědí)

  Pro cestu autem i na lodích bych chtěl koupit tyto vysílačky:http://vysilacky.heureka.cz/topcom-twintalker-6800/specifikace/ Jsou určený pro motorkáře a mají navíc adaptér na dobíjení z auta. Máte s nimi někdo zkušenosti?

  #8590
  stipko
  Účastník
  (979 odpovědí)

  Bez vysielačiek ani ránu. 
  Používame prístroje do 5 km, ale zatiaľ stačili.

  Na ceste nepostrádateľné a v lodi sa tiež nestratia.
  Problém pri love je ten, že nieje počuť “príchod”. Vlny, vietor a celkové zabranie do lovu znižuje počuteľnosť.

   Na loď patrí určite mobil.

  #8592
  Pandion
  Účastník
  (248 odpovědí)

  Dobrá nabídka : http://www.hyperelektro.cz/vysilacky/?page=2&order=price1&dir=asc

  Přikláním se k Brondi FX-dynamic

  Pandion

  #8594
  Tomáš Homola
  Člen
  (3 odpovědí)

  Zdravím diskutující. Vysílačky v pásmu PMR používáme několik let. Zkušenost je s různými značkami. Problém i kvalitnějších typů, jako je např. Motorola je v šíření vln u nižších výkonů těchto stanic. V horách nebo na cestě mezi auty fungují lépe, na moři hůře. Řešení vidím ve stanicích s vyšším výkonem, který u nás není oficielně povolen. Doporučuji tyto radiostanice : http://www.elix.cz/?q=dj-v446 , http://www.elix-shop.cz/store/goodsdetail.asp?strGoodsID=65785 . Jsou výrazně dražší, ale výkon u nich lze zvednout až na 4W, což už bohatě stačí i na moři. Navíc jsou vodotěsné. Je možné jít do levnějšího typu, který je na AA baterie, ale pro zvýšený výkon potřebuje akumulátorovou baterii, což znamená zase peníze navíc. Ty, které doporučuji již mají dobíjecí akumulátor v ceně. Při dvou kusech už to však leze do peněz.

  #8595
  Josef Ďuriač
  Účastník
  (88 odpovědí)

  Vysílačkám moc nerozumím,co do typů a kvality.Ale rovněž je využíváme a to jak na moři tak při cestách.Prokázaly nám nejednou dobrou službu.Na moři, i když jsme na lodích každý jinde,máme přehled co se děje,na silnicích,kde se předjíždí 100-kou jedoucí kamiony jsou k nezaplacení.

  #8601
  Pilous
  Účastník
  (23 odpovědí)

  Díky za rady a tipy. Ještě by mě zajímalo, zda použití vysílaček tohoto typu není v Norsku nějak legislativně omezeno (nerad bych dráždil hada bosou nohou). 🙂

  #8602
  Sim
  Správce
  (11160 odpovědí)

  My používáme vysílačky Icom jsou to poloprofesionální přístroje, které mají dosah až 10km. Před zakoupením je nutné zjistit tzv. volné frekvence v dané oblasti a prodejce ti je naprogramuje na požadovanou frekvenci. Baterie mají velkou kapacitu a na jedno nabití vydrží až 17 hodin provozu. Pořizovací cena je trochu vyšší, ale slouží nám už šestou sezónu. Takové vysílačky se dají i výhodně půjčit.

  http://www.radiokonekt.cz/

  #8609
  Bohuslav Poles
  Účastník
  (190 odpovědí)

  CB frekvence 27 MHz je celosvětově uznávaná volná frekvence pro provoz radiových vln. U frekvence 430 MHz by to mělo být obdobné, ale nemohu potvrdit na 100%, ale pro Norsko je to volná frekvence stejně jako pro nás.

  4 Sim :  za ty prachy by bylo špatné, aby nefungovaly bezvadně. 😀

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 24)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Používání vysílaček

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(3)
(0)
(50)
(7)

Nahrávání ... Nahrávání ...