Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu POMOC PRI VYBERE VIK BRYGGE vs ZANZIBAR

  • Toto téma obsahuje celkem 56 odpovědí. Do diskuze (19 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel janka a poslední změna proběhla před 9 roky a 11 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 57)
  • Autor
    Příspěvky
  • #75870
    007krivanek
    Účastník
    (917 odpovědí)

    igorko napsal: Samé zlé správy

    Vik Brygge nie – kvôli zlým motorom a vzdialenosti na more

    Zanzibar Inn nie – kvôli tomu, že keď sa rozfúka je to nebezpečné

    Kam teda?

    No ty nám tedy Za poslední rok dáváš co proto . :-P:-P:-P

    Není lepší jet na ovědčené destinace ze Simem, Doškym nebo Dedo 145 ?

    Nic ve zlým , ale dáváš nám dost kapky.

    A to píšu v 19.04 h, což u mne není obvyklé.

    #75871
    IGORECKO
    Účastník
    (586 odpovědí)

    007krivanek napsal:

    igorko napsal: Samé zlé správy

    Vik Brygge nie – kvôli zlým motorom a vzdialenosti na more

    Zanzibar Inn nie – kvôli tomu, že keď sa rozfúka je to nebezpečné

    Kam teda?

    No ty nám tedy Za poslední rok dáváš co proto .

    Není lepší jet na ovědčené destinace ze Simem, Doškym nebo Dedo 145 ?

    Nic ve zlým , ale dáváš nám dost kapky.

    A to píšu v 19.04 h, což u mne není obvyklé.

    Ahoj,

    Máš úplnú pravdu, najmä s “Za poslední rok dáváš co proto”.

    Viem že som založil vlákna v snahe zistiť “kde, kam a kedy”, viď Vestralen, Vik vs Zanzibar, Offersoy a pod.

    Problém je, že som dostal za úlohu “zohnať” miesto na 7 dní v Nórsku tak, aby aj keď bude fúkať sme si môhli aspoň ako-tak zachytať.

    S Dedom som sa rozprával – Bessaker je obsadený – ide nám o májový termín. Musím sa ešte opýtať Sima, či niečo také má.

    S Bodo a vyššie je problém – letecky to trvá 9,5h a jedna letenka stojí 586EUR – t.j suma ktorú niekto dá za celý zájazd. Suma až taký problém nie je, ako skutočnosť, že sme všetci viac naklonený rybačke do 100m – vláčenie, resp. ľahké pilkrovanie – ako dvíhaniu a spúšťaniu závaží o hmotnosti 1 kg celý deň – nehovoriac o tom, že keď sa rozfúka nevyjdeš.

    Druhá vec je, že zatiaľ čo mám ponuky z Trondheimu – kde podľa vyjadrení “Norkov” je pomerne málo rýb – je že za vyzdvihnutie z a na letisko chcú domáci v prepočte 600EUR za 3 ks chlapov.

    #75873
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Proč bys nemohl u Bodo vláčet? Do 100m? Spousta nás tam jenom vláčí.Polaci jsou až po Senju.A můžeš chytat i v chráněných fjordech.

    Bakan je 141km od letiště v Trondheimu.Roan cca 100km a je to chráněné.

    #75874
    IGORECKO
    Účastník
    (586 odpovědí)

    ZM napsal:

    Proč bys nemohl u Bodo vláčet? Do 100m? Spousta nás tam jenom vláčí.Polaci jsou až po Senju.A můžeš chytat i v chráněných fjordech.

    Bakan je 141km od letiště v Trondheimu.Roan cca 100km a je to chráněné.

    Bakan – podla toho ako je vybavený – nie. Mám na starosti “starších pánov” ktorých rozmaznalo pohodlie a servis na Gartene.

    Bodo – así áno, ale neviem kde je tam miesto na chytanie, ubytovanie a pod. Nikdy tam nikto z nás nebol.

    Roan – detto ako Bodo.

    #75877
    Luboš LUCIUS
    Účastník
    (131 odpovědí)

    to igorko:

    Taky můžeš dopravu z letiště vyřešit si půjčením auta, já měl v srpnu na letišti v Oslo pronájem auta na 5 dní ( Volvo – 40 ) a vyšlo to na cca 2.200.- NOK a jel jsem kam jsem chtěl, bylo to v pohodě. Pokud Vás jede více tak se cena rozdělí , což si myslím je lepší než leckde cena od domácího na osobu.

    ahoj

    #75880
    IGORECKO
    Účastník
    (586 odpovědí)

    Tyzdenny prenajom z a na Trondheimske letisko stoji od 441EUR za kompakt do 577EUR za standard. Na troch to nie je vela. Teraz skor vyriesit kde si v maji aj pri vetre dobre zachytat. A este mat k tomu aj dobre clny, filetaren, a pod…

    A za chvilu ma na fore niekdo dokope do riti ze na dovolenku do Karibiku alebo na Bali sa v maji nechodi a nemam si to mylit s Norskom :-D:-D:-D

    #75893
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    igorko napsal: Samé zlé správy

    Vik Brygge nie – kvôli zlým motorom a vzdialenosti na more

    Zanzibar Inn nie – kvôli tomu, že keď sa rozfúka je to nebezpečné

    Kam teda?

    Ne Igorko, podle toho co sháníš sis to vyhodnotil zle, Zanzibar sám o sobě není na otevřeném moři, ale když tam vyjedeš na otevřené moře a fouká, pak je to nebezpečné. Otázkou je, kde není. Nebezpečné to je na otevřeném moři když fouká všude. Seter je na tom stejně jako Bakkan, když fouká máš po ptákách. Volil bych Zanzibar. Letět do Trondheimu a tam si půjčit auto. Za tři hoďky jste z letiště na místě.

    #75897
    IGORECKO
    Účastník
    (586 odpovědí)

    Step napsal:

    Ne Igorko, podle toho co sháníš sis to vyhodnotil zle, Zanzibar sám o sobě není na otevřeném moři, ale když tam vyjedeš na otevřené moře a fouká, pak je to nebezpečné. Otázkou je, kde není. Nebezpečné to je na otevřeném moři když fouká všude. Seter je na tom stejně jako Bakkan, když fouká máš po ptákách. Volil bych Zanzibar. Letět do Trondheimu a tam si půjčit auto. Za tři hoďky jste z letiště na místě.

    Áno, na otvorenom mori je nebezpečno všade. Zatiaľ ale čo mám správy, tak ako Vik Brygge aj Zanzibar – rybačka je dobrá len “vonku” nie vo fjorde.

    #75901
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    To je asi pravda, ale opět když se podíváš do diskuse, kde se chytají “na tuty” ryby? Jak na Soroya (sever NO), tak třeba na Bakkanu (střed NO) 17 km od pobřeží. V krytých fjordech to tak veselé není. A vybrat termín, kdy nefouká vítr prostě nejde. To je na přízni Neptuna. Loni jsme chytali na Bakkanu kelery přes 90 cm kousek za majákem, to je skoro u pevniny. Letos byly ryby jen na Melsteinu. U jiných termínů to třeba bylo jinak. Na Einvice, to je kousek od Zanzibaru jsme tahali metrový obecňačky 50 m od břehu, po čtyřech dnech přišla v noci vychřice a zbytek zájezdu jsme se dívali jak domorodci tahají prázdné sítě, nebylo tam nic. Nejde říct, že ve fjordu ryby nejsou, jsou (bohužel začíná být spíš pravidlem, že jen někdy). Jeďte na Bakkan, tam jsme vždy uspěli. Mrkni na vlákno polovina lidí co tam jezdí tam jede opakovaně. V nejhorším případě jen “zachlastáte” a vzpomínat budete stejně v dobrým.:-D:-D

    Já zažil absolutní propadák už dvakrát, ale v paměti mám stejně “bylo tam krásně”.

    #75903
    Hlaváček Milan
    Účastník
    (271 odpovědí)

    Dobře si to napsal Stepe naprostej souhlas

    #75904
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    2 Step

    No nevím jet si do Norska jen zachlastat… není to zbytečné rozhazování? :-D:-D:-D

    #75906
    IGORECKO
    Účastník
    (586 odpovědí)

    MifakM napsal:

    2 Step

    No nevím jet si do Norska jen zachlastat… není to zbytečné rozhazování?

    To teda ano 😀

    To Step:

    Máš pravdu, vybrať termín bez “fúkania” je blbosť.

    Ale ak na Bakkane stále funguje na filetovanie len “prístrešok” – tak tam nikoho nedostanem.

    Tuším ani sám seba by som za zákazníka nechcel 😀

    Brat povedal, že keby on vlastnil reštauráciu, tak mi kúpi gastro lístky aby som sa chodil stravovať inde 😛

    Tak či onak – Bakkan je na jediný termín ktorý môžme ísť – a to je máj – plný. 😕

    #75909
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    2 igorko

    O jaký termín přesně ti jde a o jaký počet lůžek?

    #75911
    IGORECKO
    Účastník
    (586 odpovědí)

    MifakM napsal:

    2 igorko

    O jaký termín přesně ti jde a o jaký počet lůžek?

    O májový, najlepšie prvý alebo druhý májový týždeň. 3ks chlapov.

    #75917
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    To Igorko, zeptej se Michala na chatu Torfride, tam je filetárna krytá v boudě u přístavu.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 57)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu POMOC PRI VYBERE VIK BRYGGE vs ZANZIBAR

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(14)
(113)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...