Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu polarsirkel-fiskecamp 2019

Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 příspěvků - 1. až 10. (celkem z 10)
  • Autor
    Příspěvky
  • #307155
    raduz
    Účastník
    (38 odpovědí)

    Zdravím Všechny  Norky. V sobotu vyrážíme směr Halsa. Doufám že přinesu trochu lepší zprávy než jsem se dočetl na předchozím fóru. Jedeme do této lokality poprvé tak se uvidí. Podám report jak dorazíme. Zatím Petrův Zdar.

    #307161
    tom
    Účastník
    (171 odpovědí)

    Už se těšíme na reporty, hlavně přeju krásné úlovky..

    #307395
    raduz
    Účastník
    (38 odpovědí)

    Zdravím všechny z Foroy. Jak se tak dívám, máme skoro všichni problém s rybama. Mi kromě prvního dne, kdy jsme chytili pár ryb ze břehu, nemáme ani šupinu. Počasí luxus, dnes odpoledne trošku fouká. Včera jsme projeli fjord až k ledovci. Panorama nádhera, ale jak píše kolega ani vlačka ani pilkr, nic. Dnes ráno jsme jeli až pod Bolgu a opět ani záběr. Ryba na echolotu žádná. Doufejme že se to zlepší, zkusíme jet co nejdál pokud počasí dovolí. Zatím Petrův Zdar.

    #307398
    raduz
    Účastník
    (38 odpovědí)

    Fotka z ledovce

    #307408
    Filip Travnicek
    Účastník
    (63 odpovědí)

    Prostředí je tam nádherné, není možné, že je to bez ryby. Pilkrujete nebo vláčíte?

    #307716
    bernatik
    Účastník
    (91 odpovědí)

    macky mozte chytat priamo pred kempom, kde vyvazate bordel. ja som ich tam chodil chytat z meloye.

    vo fjorde k ladovcu som bol raz a bola to bieda

    teraz tam je dost zima a vyzera ze este ryby nenatiahli.

    skuste jonsgrunnen, ale uspech zalezi ci natahli ryby alebo nie. inak je to len o hladani.

    su dalsie dobre miesta, ale je to dost daleko a v tomto vetre by som sa 20km na otvorene more obaval ist. mam respekt.

    v 2018 sme mali cca 20°C ale tento rok tam asi primrzneme. mozno sa uvidime od 09.05.2019

     

    #307759
    pstruh01
    Účastník
    (5 odpovědí)

    Pokud je to tak žalostné zkuste znovu úžinu u ledovce, musí být nejlépe příliv a chytejte přímo nad kabelem jsou na něm rostliny a v těch to vždy zafungovalo i když nikde nic je asi ve  12 m a musíte počkat až ho prejedete a hned házet, nám to fungovalo na velký kelery , ale chytli jme tam i hejno tažných skrej a to byl opravdu masakr, za kabelem jde hloubka az k 200 m a asi na 60m nám na to naskákali tak pulmetrovy keleři, ja to pustil i s nima o 10 m niz a zacal neuvěřitelny tanec ,pravda je že jsme vytahli asi tři, protože jme tam neměli přídavnej trojhak, ale ty boje a stopy na těch opravdu 50 centimetrovejch kelerech byly neuvěřitelny.Byli jsme tam již několikrat a vždy nachytali, někdy třeba až posledni dva dny pro mě absolutně top lokalita a srdcová záležitost, ale je pravdou že poslení roky jsme museli jezdit dál a dál.Když nebyly ryby ve fjordu vyplatilo se těch 20 km směr dračí zub, držet se vlevo nez se odevře fjord a tam ty ryby vždy byly, loni jsme tam vyrazili a po třech hodinách chytání ani šupina, správné top místo odkud den předtím přivezli Poláci plnou loď ryb včetně halibutů a my nic, cestou zpět jsem to natáhl až k Bolze a taky nic a nakonec u zelené pastelky uprostřed fjordu ryby ožily  a začaly kousat. Sice ne nějak rekordní, ale přes bedynku byly.

    #307767
    jegrhanz
    Účastník
    (234 odpovědí)

    Občas se stává, že není v dané oblasti ani šupina a nic s tím nenaděláš.Pokud tam není potrava,ryby nebudou. Je to prostě smůla a dovolená je krátká. Všechny ryby odplují tam, kde je zrovna kryl. Od toho se odvíjí prakticky úplně vše,včetně toho, kolik o své krátké dovolené uloví sportovní rybář. Kryl ovlivňuje veškeré dění a čas od času se stává,že ryby z nějaké oblasti na nějakou dobu úplně zmizí.Samozřejmě se vrátí,ale jestli probíhá tento jev právě v době vaší dovolené,máte smůlu. Odplují téměř všechny druhy (dokonce i mníci),pouze polaci tomuto jevu podléhají minimálně a zůstávají na obvyklých místech. Podobný jev se může stát i v podzimních měsících,kdy připlují obrovská hejna makrel a doslova vyžerou celé oblasti.Tím v podstatě donutí jiné ryby odplout za potravou jinam a samotné makrely také na čas zmizí,aby se pak opět vrátily.Konkrétně zde na Sandoy jsou ryby severozápadně od ostrova,víc jak hodinu jízdy na volné moře.Tam je kryl a vše co se k celému potravinovému řetězci váže, včetně velkých ryb. Potěšující může být pouze fakt, že zatímco je pro nás hodina plavby poměrně velká vzdálenost,pro ryby navyklé migrovat vůbec nic neznamená. Ráno může být vše jinak a ryby budou zpět.Teď právě fouká silný vítr a pár dní ještě bude.Může se stát,že se kryl vydá právě k vám  a ráno vás budou od chytání bolet ruce. Faktem ale je,že letos je to extrém a takto “hladovou” vodu jsem ještě nezažil. Byli tady kamarádi a kromě pár kousků náhodně chycených jiných druhů ryb (brosma,štítník,treska tmavá) nachytali pouze polaky,kteří byli sice pěkní,ale méně než obvykle.Možná za to může to nezvykle dlouhé horké a bezvětrnné počasí v dubnu. Kdo ví…

    #307808
    Dedo145
    Účastník
    (2419 odpovědí)

    Stoprocentni souhlas s timto vysvetlenim.Je videt,ze Jegrhanz ma obrovske zkusenosti.

    U nas je to presne tak a jeste nas dost morduji az 2km site,ktere profi rybari nechavaji i tyden natahnute na hranach z hlubin na  plotny.Jsou to lovci nastrah na kraby a je jim jedno,kdyz ryby vytahnou i zdechnute.Ale tim zabranuji rybam vyjet obvyklymi cestami na plotny.

    #307853
    jegrhanz
    Účastník
    (234 odpovědí)

    Dedo 145: děkuji za kompliment (((-:

    Zrovna den před tím jsme Tě ukazoval bráchovi a popisoval co Ty jsi vlastně za člověka.Máš můj obdiv (a určitě nejen můj),protože být každý den na moři a ve dne v noci se věnovat tolika lidem se vším všudy okolo,to dokáže jen opravdu výjimečný,své práci naprosto oddaný a stoprocentně spolehlivý člověk. Já jsem někdy na moři i 14 hodin v kuse,ale nejezdím denně a občas potřebuji pauzu. Před Tebou klobouk dolů.Máš můj obdiv a uznání.Takové nasazení by jen tak někdo nevydržel…S tvojí prací kterou odvádíš musí být spokojený úplně každý.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 příspěvků - 1. až 10. (celkem z 10)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu polarsirkel-fiskecamp 2019

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(116)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...