Nápověda Doporučujeme:
 • Toto téma obsahuje celkem 22 odpovědí. Do diskuze (13 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel seal11 a poslední změna proběhla před 5 roky a 10 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 23)
 • Autor
  Příspěvky
 • #280245
  jigin1
  Účastník
  (979 odpovědí)

  Ahoj polakáři,založil jsem nové téma pro problematiku lovu polaků.PROSÍM rozjeďme diskusi o polacích tady,aby jsme neblokovali zbytečně vlákna,které nesouvisí s polakmi a jejich lovem…Všem přispívatelům ďěkuji…..

  #280247
  kulik
  Účastník
  (2754 odpovědí)

  Pavle, za 5 dní na ně vyrazíme s Honzou Pecinou a dalšími na AVEROY a už se moc těšíme na všechny zážitky z lovu a hlavně z lovu polaků. 😀

  Určitě vyzkouším ty novinky, které jsi mi svěřil a dám sem poznatky, pokud je neutrhnu již při prvním náhozu.

  #280279
  Hannnes
  Účastník
  (57 odpovědí)

  Ahoj všem, těším se na příspěvky, protože letos se jedu s Pavlíkem učit lovit polaky, tak každá informace dobrá. 🙂

  #280298
  Hannnes
  Účastník
  (57 odpovědí)

  Nyní jsem si přečetl diskusi na jiném vláknu. Já Vám mohu objasnit můj pohled jako úplného začátečníka. Loni jsem byl poprvé v norsku na Aure. Jel jsem tam na blind, nic jsem neznal, nevěděl, a jen co jsem měl s sebou byl kamarád a jeho syn, co byli na tom úplně stejně. Pár informací jsem dostal od Michala (Sima) a pár od Pavlíka (Jigin1). Pokud je někdo začátečník, a ví prd o rybolovu na moři, bude se tam plácat jak chce. Ano rybu samozřejmě chytí, i nám se to podařilo. Ale není to nic cíleného a je to spíše drobet o štěstí a náhodě. Za prvních 6 dní jsme nechytily žádného Polaka. I když jsme ryby našli, viděli jsme jak loví, jak nám jezdí pod lodí. A nemusím Vám kluci říkat jaký je to opruz na ně civět v té krásné vodě a né a né je chytit. Až další dny se nám náhodně, dařilo opakovaně lovit Polaky, a i větší kolem 80 cm. Zkoušeli jsem to pokus omyl. Když mi polak ukousl ocásek na ZOOMu, hned jsem jej měnil za nový, přeci nebudu chytat bez něj. Ale chyba. Když mi došla určitá barva, zjistil jsem (taky jsem si vzpomněl na věci co jsem četl u Pavlíka ve článku, že nástrahy se dají tunit a upravovat, jen se toho nebát), že berou spíše na ZOOMy bez ocásku. Taky jsem zjistil, že při jiném vedení nástrahy mi na háček vyskakují pod nohama. A poslední den jsem volal Pavlíkovy na druhý ostrov kde jsem dostal radu jak na ně, s hlubší přívlačí a najednou to šlo ještě lehčeji. Takže ono na tom umu a technice trochu něco bude. Protože né každý přiveze bednu plnou, a né každý má to štěstí si vybrat jen ty které chce do bedny. Taky jde o pohled věci, když já chytnu ryby dvě a Pavlík třeba 5 kousků za stejnou dobu, tak mi netvrďte, že bez techniky a znalostí to nejde. Letos jedu dvakrát s Pavlíkem, tak se těším jak se přiučím novým věcem. Mám to za nekonečných 42.

  #280302
  jegrhanz
  Účastník
  (226 odpovědí)

  Ahoj. V podstatě  jsi potvrdil to co jsem napsal.V Norsku chytí polaka každý ,včetně nezkušeného.

  Je jasné že zkušenější naloví více,protože zkušenost znamená praxe.Čím více praxe,tím více zkušeností a naopak.O tom není pochyb.Je to stejné jako ve všem ostatním včetně sportu,zaměstnání,koníčků,řemesel…prostě celý lidský život je ozkušenostech,rybařinu nevyjímaje.

  #280307
  jigin1
  Účastník
  (979 odpovědí)

  Přesně tak, proto je rybaření v Norsku hezké…

  #280309
  Hannnes
  Účastník
  (57 odpovědí)

  Nevím jestli to sem patří či nikoliv, ale nikdy nezapomenu na ten adrenalin, když jsem stál na břehu a 2 metry ode mne byl skalní převis, a z pod něho vyjížděli polaci po vedené nástraze. Krásný zážitek.

  #280320
  jigin1
  Účastník
  (979 odpovědí)

  Na čem jsme se shodli s kámošmi,že i tak je polak spolu s halíkem nejsportovnější ryba v Norsku.Z mělčin ho můžeš kdykoliv pustit a přežije…pokud ovšem nedostane gafem.😀

  #280322
  milos
  Účastník
  (228 odpovědí)

  Přijde na to kolik těch pěknejch halíků za den v pohodě nachytáš 😀

  Polak, keler a halík jsou si při stejné váze celkem rovnocenným soupeřem. Nauč se chytat na volné a cíleně sonem hledat kelery nad 10 kg – to jsou jízdy kamaráde a hlavně jedna za druhou 😉

  #280332
  jigin1
  Účastník
  (979 odpovědí)

  Jo to už mám za sebou.Speedjiging jsem dělal tak 10 let naspátek …máš pravdu ,torpédo na volné vodě je neskutečný bojovník…halíky jsem mněl loni 4 ale ani jednēho jsem nevyndal ale souboj stál zato..

  #280333
  Barik
  Účastník
  (37 odpovědí)

  23.5. začíná naše výprava za polaky v lokalitě Jostolen.Vzhledem k faktu,že je to naše první návštěva této lokace a taktéž díky dlouhé zime,která letos v Evropě panovala,bych se Vás rád zeptal na Vaše “tips & tricks”?Vím,že počasí a cca.14 dni casu může s taktikou ještě řádně zamávat,ale jak by jste na ně sli,kdyby zima zásadně ovlivnila aktivitu polaku?Popravdě se specializujeme na lov podel ostrovů a v priboji,ale taktiku dokazeme flexibilne prizpusobit:-)Díky za jakékoli rady!

  #280337
  Lipenak
  Účastník
  (170 odpovědí)

  Zdravím , jsme na Dolmoy a polaci jsou docela aktivní. Jen vítr je pořad dost silný což k lovu moc nepřispívá (rychlé drifty, nebo ani nemůžeme na vodu)  Už se povedli i devadesátky tak snad se to uklidní a nějakou fotku sem ještě dám.

  #280829
  Hyse
  Účastník
  (578 odpovědí)

  Tak aby nam tady to vlakno neusnulo, vlozim hejbaci obrazek o lovu teto krasne rybky. V soucasne dobe nebo v kratkem case budou do stredniho Norska najizdet nasi známí polakobijci, tak verim, ze to tu obzivne 🙂

  #280836
  honzak
  Účastník
  (2579 odpovědí)

  Zoomaku krasne video

  #280863
  honzak
  Účastník
  (2579 odpovědí)

  Hyse ja taky pouzivam nastrahu Zoom cervene barvy, ale mam trosku jiny zpusob rybolovu nez ty. Ja Zooma nastriham a navnadim s nim a pak na nastrahu od Daiwa chytam jednoho polaka za druhym 😜😜😜😜🎣🎣🎣🎣

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 23)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte rybolov v Norsku v roce 2022?

(29)
(128)
(35)
(29)

Nahrávání ... Nahrávání ...