Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Pokec – volný pokec o všem možném

  • Toto téma obsahuje celkem 648 odpovědí. Do diskuze (164 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel os a poslední změna proběhla před 1 rokem a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 331. až 345. (celkem z 649)
  • Autor
    Příspěvky
  • #98745
    mira.sta
    Účastník
    (1492 odpovědí)

    Cele ryby není problém uvazat provázkem a ani není potřeba moc na tesno ale filety jak to nemá kostru, nevim nevim, nikdy sem nezkousel jinak než v leze ma roštu, někde sem viděl poteflonovane kde by se to nelepilo. Jen jich je potřeba mít více a pěkně to poskládat aby kouř okolo moh pěkně procházet. Předpokládám ze taky budeme asi udit ale máme cela těla bez hlavy a ocasu, udime v leze.

    #98746
    mira.sta
    Účastník
    (1492 odpovědí)

    #98747
    mira.sta
    Účastník
    (1492 odpovědí)

    Pstruzi a siveni

    #98748
    mira.sta
    Účastník
    (1492 odpovědí)

    A ještě někde mam makrelky

    #98749
    mira.sta
    Účastník
    (1492 odpovědí)

    #98750
    janek.su
    Člen
    (176 odpovědí)

    Krásná práce, když vidím tu barvičku, tak se mi sbíhají sliny.

    No budu se řídit heslem kdo nic nedělá, nic nezkazí a budeme zase o jednu zkušenost bohatší.

    Bez hlavy a ocasu kusy také mám, ty jsem udil rozťáplé na sítu i uvázané drží, když je provázek přes páteř, no uvidíme, vyfotím a pošlu

    #98759
    dub
    Účastník
    (785 odpovědí)

    Filetky ktoré sa mi nedajú obesiť (alebo sa mi nechce) položím na pečiaci papier (pečící papír 😉 ) a na rošt v udiarni (v udírně ) 😉

    #98766
    deda
    Účastník
    (265 odpovědí)

    Můžu potvrdit,na pečícím papíře(pečiacom papieri) vše proběhlo minulou sobotu jak má.Nic se nepřilepilo,barva zlatá,2,5 hodiny při 80°c(jednou jsem neuhlídal a bylo 120 bez následků.

    Děda

    #98769
    dub
    Účastník
    (785 odpovědí)

    Ahoj dedo. Ja mám iný problém. Nemám už co udit. 😉

    #98770
    Sim
    Správce
    (11304 odpovědí)

    Tady bych se chtěl vyspat.

    #98771
    Radislav Kryl
    Účastník
    (484 odpovědí)

    janek.su napsal:

    za volantem cestou domů jsem přemýšlel, jak nejlépe vyudit filetky z makrel , kterých jsem přivezl dost, celé makrely jsou na uzení samozřejmě lepší, nevysychají tolik, filetky jsem udil na nerezových sítech, ale některé šly špatně oddělit i když jsem síto namazal olejem a vešlo se jich tam málo, tak jsem zkusit tohle, v Baumaxu jsem koupil dubovou kulatinu 4 mm v metráži, nařezal ,zbrousil špičky a provléknul provrtaným hranůlkem 13 x 13 mm, ten rozřežu , napíchám filetky a zavěsím vodorovně v udírně, má někdo lepší nápad ? Já to vyzkouším o víkendu

    už jsi to vyzkoušel? Dej sem foto.

    #98775
    janek.su
    Člen
    (176 odpovědí)

    V pátek pojedu na chatu a v sobotu to vyzkouším, v neděli navečer dodám foto, doufám, že to dobře dopadne.:-x

    #98963
    janek.su
    Člen
    (176 odpovědí)

    přidám výsledek sobotního snažení, napíchal jsem na špičky cca 45 filetek, 4 ks spadly do 5. minut po vložení do vyhřáté udírny, myslím, že to budou ryby, kreré nebyly chytané cíleně, a tudíž byly delší dobu v lodně a dost povolené, ostatní se naopak tím zahřátím stáhly a o to více držely přischlé ke špejlím. Jinak dvě hodiny ve slaném láku a to samé v udírně při 50-80 °C.

    #98964
    janek.su
    Člen
    (176 odpovědí)

    #98965
    janek.su
    Člen
    (176 odpovědí)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 331. až 345. (celkem z 649)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Pokec – volný pokec o všem možném

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(5)
(20)
(163)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...