Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Pokec o všem možném

  • Toto téma obsahuje celkem 175 odpovědí. Do diskuze (76 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel KTP25bUp a poslední změna proběhla před 1 dnem a 21 hodinami.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 166. až 176. (celkem z 176)
  • Autor
    Příspěvky
  • #357746
    Franta
    Účastník
    (362 odpovědí)
    #358049
    martin91
    Účastník
    (2 odpovědí)

    Chtěl bych se zeptat, jaká hloubka je pro ryby hraniční co se týče pouštění ryb zpět. (tak aby to opravdu přežily) Plánuji výpravu do norska a kolega s tím automatickým gafováním má trochu problém. Děkuji Vám. 🙂

    • Odpověď byla upravena před 4 dny a 22 hodinami uživatelem martin91.
    #358054
    Sim
    Správce
    (11309 odpovědí)

    Když budeš zdolávat ryby pomalu, aby mohli vyrovnat dekompresi, můžeš pustit téměř každou rybu. Určitě nemusíš každou rybu zabít, která ti skočí na háček.

    #358056
    meky
    Účastník
    (292 odpovědí)

    Já mám s gafováním problém již od samého začátku. (mnoho let dozadu) a to z několika důvodů. Vyřešili jsme to jednoduše. Negafovat. Ryby podebíráme. A dost dobře nechápu,proč se to nedělá běžně. A k tomu přežívání.  Každá ryba to má různě. Nejodolnější je podle mě keler, nejméně lumb. Záleží na lovící hloubce,ale lumb nepřežívá i z hloubky kolem 50m.

    #358061
    vostrmar
    Účastník
    (150 odpovědí)

    Já mám s gafováním problém již od samého začátku. (mnoho let dozadu) a to z několika důvodů. Vyřešili jsme to jednoduše. Negafovat. Ryby podebíráme. A dost dobře nechápu,proč se to nedělá běžně. A k tomu přežívání. Každá ryba to má různě. Nejodolnější je podle mě keler, nejméně lumb. Záleží na lovící hloubce,ale lumb nepřežívá i z hloubky kolem 50m.

    Neměl by jsi typ na podběrák ? Vyzkoušenej, trvanlivej …

    #358078
    Libor.
    Účastník
    (31 odpovědí)

    Kup si kleště na vylovení ryb .

    #358080
    vostrmar
    Účastník
    (150 odpovědí)

    Kleště taky mám. Ten podběrák by mě zajímal …

    #358085
    honzak
    Účastník
    (2585 odpovědí)

    Já používám podběrák dlouhou dobu a za Honzáka 🎣🐟🇨🇿 velká spokojenost.
    Mám dva. Ale musím říct, že Daiwa není moc nóbl , ale za to Sportex je top. Doporučuji střední velikost. 🎣🐟🇨🇿🇳🇴🙏

     

    #358087
    honzak
    Účastník
    (2585 odpovědí)

    Podběrák v akci

    #358099
    vostrmar
    Účastník
    (150 odpovědí)

    Něco o chlup levnějšího by nebylo … ?

    #358102
    meky
    Účastník
    (292 odpovědí)

    K tomu podběráku. Moc vás nepotěšim.  Používáme dělaný a jeho výroba potřebuje určitou zručnost a zázemí. První měl dělaný železný kruh o průměru asi 90cm se závitem ( šroubem). U druhého jsme použili ráfek z kola. Dříve se dala koupit velká síťka,v současnosti nevím o jejím získání. Síťka se přidělá provázkem k obruči.Rukojeť je dřevěná a dá se koupit bytelná násada např. na motyku. Na ni se nasadí objímka se závitem.  Pro podebirani jsme zrušili používání trojháčků,protože jejich vyplétání ze síťky je jen pro trpělivé.Jw to typ historickým kulatých podběráků.Možná by se dal použít i podběrák pro lov velkých kaprů,ale my jsme zvolili bytelnější variantu. Podebírání (a kleště )jsou asi jedinými variantami  pro vytahování ryb pro zábavu a to i značných rozměrů.Tak Petrův Zdar!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 166. až 176. (celkem z 176)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Pokec o všem možném

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(22)
(167)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...