Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Pojištění na moře

  • Toto téma obsahuje celkem 21 odpovědí. Do diskuze (13 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Sten76 a poslední změna proběhla před 13 roky a 11 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 16. až 22. (celkem z 22)
  • Autor
    Příspěvky
  • #10651
    jindra
    Člen
    (66 odpovědí)

    Jen potvrzuju, že v ČR není pojišťovna, která by pojistila škody způsobené provozem lodi. Ale plnou pravdu má Doki, když se vymyslí dobrý příběh, dá se to uhrát – např. “nesu takhle po molu 20kilovej norskej žulovej šutr, protože se mi hrozně líbí a chci si ho vzít domů do skalky na památku. Najednou bác, vyklouz mi a jak na potvoru rovnou na loď, zakotvenou u mola”.

    Ale pojištění odpovědnosti se vyplatí i u dalších případů. Třeba 2 kluci u nás přerazili prut, kterej měli od nás z půjčovny, my jim to potvrdili, pojišťovna zaplatila. Jen se to musí správně napsat.

    #10658
    Salmon
    Účastník
    (603 odpovědí)

    To Jindra a Doki: A chtěla pojišťovna nějaké vyjádření nebo potvrzení od vlastníka poškozené věci nebo stačilo svědectví? Chtěli i fotodokumentaci? U některých pojistných událostí požadují i policejní zápis, ale toto snad už ne. Nebo se pletu?

    #10665
    Jan Kalanin
    Člen
    (194 odpovědí)

    Pro Salmona: měl jsem vyjádření od správce kempu: rukou psaný záznam, že dne toho a toho došlo k poškození vrtule, v ceně té a té. Stručně, co nejméně podrobností. Vrtuli mi dali jako důkaz, ale pojišťovnu to nezajímalo. Stačilo moje vyjádření, a ten záznam o škodě. A tak mám alespoň  těžítko na lejstra…

    Co vím od kamarádů pojišťováků: spoustu věcí lidi nehlásí, ač na to mají z pojištění nárok, a naopak: hodně pojistek není vyplaceno, nejvíc pro “nesprávně” sepsaný požadavek. Z toho pojišťovny profitují.

    Ale se zdravím- to je teprve loterie: zde se těžko něco dopředu vymyslí. Já mám tu malou výhodu, že mám sebou základní léky, injekce, a chirurgickou polní sadu z vojny, tak se o své kolegy postarám. Desinfekce se taky vždy nějak propašuje…  

    #10676
    Ing. Milan Říha, DiS.
    Člen
    (1 odpovědí)

    Vážení přátelé,

       pojistit se dá prakticky všechno. Pojišťovna ALLIANZ umí bez problémů pojistit motorový člun i plachetnici na škody, které by kapitán provozem plavidla způsobil (majetek, zdraví apod.). Roční výše pojistného nepřesáhne 2.000,- Kč/loď. Havarijně lze také loď pojistit bez ohledu na druh a taktéž lze pojistit případně složenou kauci (trochu dražší sranda). Jediné co ALLIANZ opravdu neumí je pojištění motorového plavidla proti krádeže (u plachetnice to jde).

       Záchrana života na moři není zpoplaťnována nikde na světě, neboť to vyplývá z mezinárodního námořního práva. Většinou se člověk dostane do moře, protože provedl nějakou pitomost, přecenil své síly anebo podcenil sílu Neptuna. Záchrana majetku na moři je naopak vždy zpoplatňována avšak pouze v případě, že záchrana byla úspěšná a nesmí přesáhnout cenu plavidla.

    #10682
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Kapitan

    Nebavíme se o škodě způsobené provozem lodi, ale o škodě způsobené rybářem na té lodi, kterou má půjčenou – převážně poškození motoru, lodního šroubu a proražení lodi.

    #10686
    Miroslav Druga
    Člen
    (116 odpovědí)

    To MifakM. Príď na štamprlu.

     

    #11521
    Sten76
    Účastník
    (208 odpovědí)

    Ještě k pojištění na moře. Zjišťoval jsem pojištění u české pojišťovny a oni mají ve speciálních podmínkách přímo rybolov na moři a pojištění stojí 100,- na den, což je docela dost.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 16. až 22. (celkem z 22)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Pojištění na moře

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(110)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...