Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Pojištění 2011 – Kompletní vč. škod na ,,cizím majetku,,

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 81)
  • Autor
    Příspěvky
  • #18801
    Rozna
    Člen
    (59 odpovědí)

    Věnoval jsem pár hodin hledání a pročítání Všeobecných podmínek pro cestovní pojištění.

    Hledal jsem info ohledně výluk z pojištění. A vždy jsem ve výlukách našel toto :

    Článek … – Výluky z pojištění

    Pojištění se nevztahuje na odpovědnost pojištěného za škodu:

    c) způsobenou provozem dopravních prostřiedků a dalšími činnostmi,

    u kterých právní přiedpis ukládá povinnost uzavřít pojištění nebo se na ní vztahuje pojištûní ze zákona;

    d) způsobenou provozem nebo řízením motorového i nemotorového

    vzdušného či vodního plavidla, k jehož vedení je požadován v ČR nebo

    v zemi, kde ke škodě došlo, průkaz letecké nebo plavební způsobilosti;

    Má to prý každá pojišťovna, protože jinak by nedonutila lidi platit např. povinné ručení za auto, či povinné pojištění za loď apod.

    Všem by potom prý stačilo si udělat cestovní pojištění na celý rok, které vyjde levněji než povinné ručení , či havarijko a pojišťovny by tím přišly o své zisky.

    Pravděpodobně jsem neprošel všechny ústavy , u kterých je možno se pojistit. Ale vzhledem k tomu, že toto ustanovení tam mají ty největší a nejznámější, tak předpokládám, že to tak asi opravdu budou mít všechny :o(.

    Co se týká lodního šroubu, tak jsem osobně hovořil o tomto problému s pojišťovákem z Kooperativy a z Allianz a oba mi shodně řekli, že to je ve výlukách (viz. výše)

    Kdyby jste přece jen někdo přišel na něco zajimavého, jak to “obejít, nebo nějak vyřešit, tak to sem hoďte :o)

    Rozna

    #18802
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    A co se teda na těch 10 dnů pojistit povinným ručením ? Co se u lodí udává ? Tedy jestli to vůbec lze.

    #18803
    monty1
    Člen
    (278 odpovědí)

    Nikdy jsem se do zahraničí nepojišťoval. Zdravotní pojištění řeší VISA karta, na které využívám celoroční zdravotní pojištění pro cesty do zahraničí. Pro případ způsobení škody třetí osobě je ale třeba se dopojistit……. Na to bych zapoměl………….

    SUPER TÉMA!

    Monty

    #18809
    Segnorita
    Člen
    (4 odpovědí)

    Ahojte, zapomeňte na standardní cestovní pojištění, na pojištění u platebních karet, je jedno zda je stříbrná, zlatá nebo platinová.

    Jezdíme jezdíme na moře a sami si loď řídíme.Pak je krytí vždy ve výlukách.Nejde o standardní sporty.

    Jakmile skočíme do lodě, je nutné mít buďto připojištění rizikových sportů nebo speciální pojištění pro rybáře.A pojištění škod na cizích věcech mají pojišťovny všechny ve výlukách.Stejně jako veškeré další škody.Loni jsem si dala tu práci a prošla všechny pojišťovny co působí na našem trhu.Úplně ve všech jsem narazila na stejný problém.”je to ve výlukách” a stálo mne to spoustu hodin času a vysvětlování.Někde se na mne dívali jak na …., jinde pouze kroutili hlavou.Ale letos jedu až v květnu, ale pojištění už mám.Našla jsem společnost která má pojištění přímo pro rybáře, kde je vysloveně uvedeno že kromě cestovního pojištění obsahuje odpovědnost za věci, které máme za účelem rybolovu půjčené.Včetně lodě, motoru, navigace a dalšího spolu s pojištěním spoluúčasti z havarijního pojištění lodě, které mají provozovatelé lodí u svých Norských pojišťoven.

    Na 9 dní mne to komplet stoji 890,- což si myslím, že je cena více než přijatelná.

    #18810
    Dan666
    Účastník
    (128 odpovědí)

    To Segnorita: O jakou společnost se to prosím jedná, co umí pojistit i lodě? Pokud to není tajné 😀

    #18811
    ivolibal
    Účastník
    (13 odpovědí)

    Ahoj, a kde to bylo?

    Segnorita napsal:

    Ahojte, zapomeňte na standardní cestovní pojištění, na pojištění u platebních karet, je jedno zda je stříbrná, zlatá nebo platinová.

    Jezdíme jezdíme na moře a sami si loď řídíme.Pak je krytí vždy ve výlukách.Nejde o standardní sporty.

    Jakmile skočíme do lodě, je nutné mít buďto připojištění rizikových sportů nebo speciální pojištění pro rybáře.A pojištění škod na cizích věcech mají pojišťovny všechny ve výlukách.Stejně jako veškeré další škody.Loni jsem si dala tu práci a prošla všechny pojišťovny co působí na našem trhu.Úplně ve všech jsem narazila na stejný problém.”je to ve výlukách” a stálo mne to spoustu hodin času a vysvětlování.Někde se na mne dívali jak na …., jinde pouze kroutili hlavou.Ale letos jedu až v květnu, ale pojištění už mám.Našla jsem společnost která má pojištění přímo pro rybáře, kde je vysloveně uvedeno že kromě cestovního pojištění obsahuje odpovědnost za věci, které máme za účelem rybolovu půjčené.Včetně lodě, motoru, navigace a dalšího spolu s pojištěním spoluúčasti z havarijního pojištění lodě, které mají provozovatelé lodí u svých Norských pojišťoven.

    Na 9 dní mne to komplet stoji 890,- což si myslím, že je cena více než přijatelná.

    #18815
    Chebak
    Člen
    (58 odpovědí)

    To by mne také zajímalo co je to za společnost.

    #18819
    monty1
    Člen
    (278 odpovědí)

    Ahoj,

    nevím co je to sice za pojišťovnu na zvláštní rizika pro rybáře, ale zítra to prověřím, zda-li je něco takového. Mám zato, že je to nezbytné. Stojí to pár kaček.

    😛

    Monty

    #18821
    007krivanek
    Účastník
    (917 odpovědí)

    Tajný to není.

    Je to společnost http://www.allrisk.cz.

    Odkaz je uveden s ceníkem i s kontaktem v prvním příspěvku této diskuse.

    Založil jsem tuto diskusi jen proto, abych zjistl, jestli je natrhu i jiná společnost, která nabízí kompletní pojištění.

    A jak vidno tak zatím nikdo nic jiného nenašel. Bohužel takové škody nekryje ani potápěčské pojištění.

    A mám tu zkušenost , že mi jiná nejmenovaná pojiťovna vrtuli neuznala.

    Je to ve výlukách. A přitom pojišťovací agent mi sliboval Hory Doly.

    Vždy se ujistěte a nechte si ukázat výluky v pojištění.

    #18828
    monty1
    Člen
    (278 odpovědí)

    Tak kolik stojí pojištění u allrisku na 10dní???

    😛

    Monty

    #18841
    007krivanek
    Účastník
    (917 odpovědí)

    Monty, Monty.

    Když se podíváš na tu tabulku, tak je to jednoduché .

    10 x 99,- = 990,-

    To jsi tak líný si to spočítat ?

    David

    #18843
    monty1
    Člen
    (278 odpovědí)

    Davide, Davide.

    Tak to teda líný nejsem. Z doporučeného odkazu http://www.allrisk.cz jsem tabulku nenašel. Neměl jsem čas vše projít. O této pojišťovně toho teda moc nevím. Ty máš zkušenost???? jak plní případnou pojistnou událost??? Poděl se…….

    Monty

    #18847
    Doršák
    Účastník
    (1115 odpovědí)

    Ahojte, sazba pro střední Norsko je 99,- na den a osobu, pro Soroy a výše, tedy polární oblast, stejně jako pro Maledivy a veškeré tropické ráje je sazba 300,- den a pro USA a Kanadu spešl sazba 430,-/day vychází to z nákladů na léčení, repatriaci ale také storno poplatků zájezdu atd.

    Pro úplnost pojištění pro rybáře obsahuje nadstandardní cestovní pojištění léčebných výloh vč. úrazu, odpovědnosti, ztráty zavazadel,storna zájezdu atd.

    V rámci tohoto je ujednána výluka, kdy součástí pojištění jsou i věci převzaté a úžívané včetně motorových člunů s tím, že limit plnění na takovém majetku je 100.000,- limit na zdraví 100.000,- , limit pro krytí z námořní KASKO (havarijní pojistka lodi) je 1500 E což je obvyklá výše spoluúčasti.

    Stejně jako limit pro zachraňovací práce.

    Zcela odpovědně mohu říci, že něco obdobného opravdu nikdo nemá a trvalo to několik let přesvědčit renomovaného pojistitele, aby tato rizika vzal do pojištění.;-)

    #18874
    monty1
    Člen
    (278 odpovědí)

    Tak tohle je vyčerpávající odpověď a tip. Díky.

    😛

    Monty

    #18878
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Myslím, že se našlo řešení. Musím to sdělit parťákům a jdem to toho. Naposledy co vím můj kolega na jiné lodi udělal vrtuli za 22.000,-Kč.Nikomu to nepřeji, ale bylo by dobré zjistit resp. se dovědět jak probíhá – proběhla likvidace pojistné události.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 81)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Pojištění 2011 – Kompletní vč. škod na ,,cizím majetku,,

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(107)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...