Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Podvodní fauna a flóra “beze zbraní”

  • Toto téma obsahuje celkem 710 odpovědí. Do diskuze (46 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Navarchus a poslední změna proběhla před 9 roky a 8 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 661. až 675. (celkem z 711)
  • Autor
    Příspěvky
  • #74944
    Pafka
    Účastník
    (3890 odpovědí)

    [yt=uCRBxtQ55_Y&feature=yt]uCRBxtQ55_Y&feature[/yt]

    #74950
    Jarda
    Člen
    (32 odpovědí)

    Je to tam dole opravdu paráda, fezké video na krácení dlouhé ndoby do Norska

    #74969
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Pafko, moc krásné video a souhlas je to krásný svět tam dole.:-?

    #74973
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Velmi pěkné video. Je třeba pochválit autora, že se věnoval i tzv. mini mořským tvorům. Sám vím, jak je třeba být pečlivý při prohlížení, aby je člověk mezi korály uviděl. Dále je třeba ocenit, že jak se říká, že šel za rybou – dostatečně dlouhé záběry ryb a ne potápěčů, jak jsem to na některých videích viděl. Velmi dobré nasvícení. Prostě to udělal(i) dobře.

    #74974
    Pafka
    Účastník
    (3890 odpovědí)

    Fando, jestli si vzpomínáš, je to video od Tebe 😀 😀 😀

    #74977
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Pafko, Fanda si už nemůže pamatovat co vše a komu poslal, neboť on je přímo distribuční firma. Já už od něj dostal tolik zajímavého, za což mu samozřejmě moc děkuji.

    #75051
    Pavel Mádl
    Člen
    (12 odpovědí)

    Pafko,

    byl jsem beze zbraně v Egyptě, a na hraně útesu mě při šnorchlování zezadu předjel mečoun cca 2,5m, ani jsem neměl čas se leknout. Bylo to v bezprostřední bízkosti, tak 3-4metry a jel rychle dál. Je setkání s takovou rybou nebezpečné, pokud není drážděna?(pominu útoky na rybáře po jeho vytažení na loď) Na netu jsem nic nenašel, vždy je tam útok až na lodi.

    #75053
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Pamo – tak to je zážitek. Chtěl by to také absolvovat. Nemyslím si, že by mečoun patřil mezi agresivní tvory. Zřejmě hledal potravu, ale že tak blízko ….? Možná ten útes byl na nějakém ostrově, kde jste byli na výletě – nevím

    #75121
    Pavel Mádl
    Člen
    (12 odpovědí)

    Bylo to v Brayka Bay, asi 0,5 km na jih od zátoky na hraně útesu, který tam spadá do cca 30m. Možná tomu pomohlo, že byly velké vlny, které se v tom místě začínaly lámat a blíže ke břehu byla nad útesem zpěněná voda.

    Je to také klidné místo bez lidí, tak daleko z Brayky nikdo nejezdil, a nejbližší další hotel je tam až o několik km dále.

    Jednou se tam houpala i osamocená metrová barakuda a bydlela tam velká muréna, ze které jsem ale viděl za celý pobyt pouze hlavu v noře.

    #75124
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    V Brayce jsem byl, ale neměl jsem to štěstí i když chodíme také daleko od lidí. No nejsem si jist, zda tedy byl na lovu. Vycházím z toho, že v Thajsku jsem chtěl vyrazit na ryby a průvodce mě sdělil, že jsou velké vlny a mečouni neberou.

    #75132
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Posílám pár foto z Brayky – nebyla to tato barakuda?

    #75133
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Podařilo se mě tam zachytit souboj dvou chobotnic.

    #75134
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Když souboj pominul a jedna uhájila své teritorium celá vzteky zbělela vytvořila zvláštní postoj.

    #75135
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    #75136
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Pak se již uklidnila a získala původní barvu.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 661. až 675. (celkem z 711)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Podvodní fauna a flóra “beze zbraní”

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...