Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Podvodní fauna a flóra “beze zbraní”

  • Toto téma obsahuje celkem 710 odpovědí. Do diskuze (46 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Navarchus a poslední změna proběhla před 9 roky a 8 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (celkem z 711)
  • Autor
    Příspěvky
  • #24617
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    To Pafka: Móc pěkný a kde že jsi to vlastně byl? Egypt, Rudé moře?

    #24618
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    to Pafka:opravdu krása,jde vidět,že jak sem ti radil dej si tam hééélium do láhve,tak to klaplo a vše se podařilo 🙂

    hledím na to….moc pěkné

    #24619
    lovec1
    Člen
    (39 odpovědí)

    to Pafka- jak napsal Kim -je to rybolov bezezbraní a rozhodně je na co se dívat. Ulovená ryba v lodi má svůj půvab,ale to co je pod hladinou nám neukáže a tak si myslím,že většina z nás co nemáme možnost se pod hladinu podívat, si vždy vychutná tyto záběry profesionála.Je to prostě nádhera.Stejně tak si myslím,že se každý rád podívá i na sladkovodní svět pod hladinou.Je to úžasné a jistě se budeme těšit na pokračování i ve sladké vodě. Díky

    #24620
    Pafka
    Účastník
    (3890 odpovědí)

    Jo, jo – tohle všechno je Egypt, hezčí moře tak blízko prostě není. Jinak pro upřesnění – žádnej profík, ale amatér. Potápění se věnuju asi jenom 6 let (a drží mě to stále více), takže se je stále co učit, ale hlavně se je pod vodou stále na co dívat 🙂

    Nějaké fotky z místních lomů a rybníků připravím a zveřejním, viditelnost je zpravidla ale op mnoho hořší. Ale připlavat si na půl metru k štice či sumcovi má také svoje kouzlo 🙂

    Doufám, že sem kluci hodí nějaké ty fotky z Norska, abych věděl, do čeho příští rok půjdeme 🙂

    #24625
    mara45
    Účastník
    (2722 odpovědí)

    to Pavka-čím to fotíš?Kamarád se jezdí také potápět,Egypt,Sudán,ale nemá vybavení na focení a je škoda,že nemá žádné fotky.Potápěl jsi se někdy i v Norsku?

    #24627
    Pafka
    Účastník
    (3890 odpovědí)

    2 MARA45

    S ohledem na váhové limity v letadlech (vozím si celou svoji výstroj kromě lahve a závaží) jsem přešel na úplně obyčejný malý kompakt od Canonu – i s podvodním pouzdrem se dá pořídit do 15 tisíc Kč. Na umělecké fotky to sice není, ale pro osobní potřebu to bohatě stačí (na rozdíl od většiny zrcadlovek zvládá v pohodě i videosekvence). V Norsku už jsem sice jednou výbavu sebou měl, ale protože jsem byl sám, pod vodu jsem nakonec nemohl (těžko se proti manželce a kámošovi argumentovalo, protože z hlediska bezpečnosti by se potápět mělo vždy min. ve dvou lidech) – pro klid v rodině jsem to nakonec vzdal. Teď ale jezdíme do Norska s kámošem, který se taky potápí a tak, pokud se nám to vše vejde do auta, chtěli bychom jít příští rok i pod vodu. Uvidíme, snad se to povede 🙂

    #24628
    Pafka
    Účastník
    (3890 odpovědí)

    Jinak se těším na fotky od KIMa, který mě požádal, zda bych pověsil na link i jeho podvodní záběry. Takže se máme na co těšit, jakmile mi je pošle, půjdou na NET. Pafka

    #24629
    Petr ŠEBESTA
    Člen
    (217 odpovědí)

    moc parádní, už se těším na další fotečky. Škoda že jsem na tento druh zábavy trošku srab, takže do vody lezu maximálně se šnorchlem.

    #24631
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Já již nemohu s automatikou pod vodu – operace ucha a tak jezdím jen se šnorchlem a do dvou až tří metrů se dostanu. Od 5 m se již ztrácí barvy, pokud není osvětlení na foto. Jinak přeji všem, kteří mohou pod vodu (stačí do 10m),aby si užívali ten pocit volností a stav beztíže.

    #24639
    David
    Účastník
    (177 odpovědí)

    To Pafka

    Příští rok v červenci na Bakkanu tomu budeme věnovat dva ponory. Víckrát to nepůjde, člověk tam přece jenom musí skočit střízlivý:-E a něco nachytat:-D

    Snad se povedou nějaké fotečky…

    #24650
    eduso
    Účastník
    (74 odpovědí)

    To Pafka

    Perfektní, k tomu není co dodat. Už se těším na ty fotečky z našich vod a Norska

    #24653
    Martin Rollo
    Účastník
    (415 odpovědí)

    To Pafka pekne zabery,letos jsme zkouseli poustet kameru osvetlenou pod vodu a video bylo take zdarile zavolam Petrse at to jsem vlozi bylo to az v 80m

    #24656
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Dobrý nápad s osvětlenou kamerou. Sem se záběry.

    #24659
    Pafka
    Účastník
    (3890 odpovědí)

    Takže je tu pokračování – tentokrát na téma tuzemská podvodní říše. Jak jsem již avizoval, relativně čistou vodu v České republice je velmi složité najít (nejlepší je to od října do března), tomu odpovídá kvalita fotek – berte to tedy jako dokument. Různými filtry a procesy ve photoshopech by se fotkám určitě dalo pomoci, ale není čas a vlastně ani chuť. Takže pěkné pokoukání 🙂

    #24660
    Pafka
    Účastník
    (3890 odpovědí)

    Sumec, tentokrát převlečený za albína 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (celkem z 711)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Podvodní fauna a flóra “beze zbraní”

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...