Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Pletenka Cormoran CoraStrong Marine

  • Toto téma obsahuje celkem 18 odpovědí. Do diskuze (13 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Harty a poslední změna proběhla před 8 roky a 9 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 19)
  • Autor
    Příspěvky
  • #4829
    Hombre
    Účastník
    (5 odpovědí)

    Ahoj,

    nemate prosim nahdou nekdo zkusenosti s touto pletenkou? Zda se vyplati do ni investovat kdyz pisou ze je urcena na more.

    Diky

    #73839
    Harty
    Účastník
    (1242 odpovědí)

    No Hombre ta šňůra je sice určená na moře,ale žádnej zázrak to není.A jestli chceš aby něco vydržela a nachystáš se jen jednou do Norska kup si tuto- Pletená šňůra Berkley Whiplash crystal .Má dvojnásobnou nosnost než ta od Cormoranu.

    #73845
    dosky
    Účastník
    (2655 odpovědí)

    Nebo zkus šňůry od WFT. :-D:-D

    #73864
    zerp
    Účastník
    (1899 odpovědí)

    Pánové …:-D:-D vlastnoručně jsem s jedním kolegou kaprařem testoval asi 15 druhů šňůr v tahu i uzlu a jako číslo 1. bez jakékoliv konkurence je šňůra DAIWA-tournament. Odpovídá průměru , je kulatá a neskutečná nosnost oproti ostatním. . Jediná slabina je cena okolo 6-7.- za metr. Věřím že půjde v roce 2014 dolu. I tak bude příští rok u nás v krámu ZERP.

    #73868
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    Hoši chytáte někdo na Tuff Line ?

    #73883
    Hombre
    Účastník
    (5 odpovědí)

    Díky za informace, radši se sňůře CoraStrong Marine teda vyhnu. Mám ještě políčeno na Power Pro.

    Jinak tu TUFF LINE jsem viděl na krámě ale protože se mi od pohledu nezdála tak jsem ji nebral. Příde mi hodně silná oproti jiným a tudíž by měla velký odpor.

    #73885
    zdeneko
    Účastník
    (439 odpovědí)

    Tuf line chytám třetí sezonu a zatím nejlepší šnůra. Je naopak tenší, než ostatní při stejných nosnostech. Jenom v našich obchodech mají pouze velmi silné průměry a tedy i nosnosti. Já používám Tuf line xp nosnost 15, 20, 30 a 50 lb. Při sejných nosnostech jsou šňůry spiderwire, whiplash, power pro, stren tlustější.

    #73889
    milos
    Účastník
    (228 odpovědí)

    Tuf XP, PowerPro, SpiderWire, Wiplash, Stren, FireLine … všecko jsou to šňůry z vláken Daneema/Spectra. Průměry při 20lb, 30lb, 50lb … jsou stejné u všech výrobců – liší se jen v setině milimetru a i tak jde jen o vrstvu vosku. Já používal dlouho Sufix Performance Braid – je opravdu lepší v otěruvzdornosti, ale po letech začala skřípat jak rezavé dveře. Teď mám Tufky a zatím neskřípou a dostačují. Vzhledem k tomu, že vláčím i na hloubkách pod 100m mám miltiocolor – umožňuje počítat odvinutou šňůru – mění se barva po 10m.

    Opravdu se liší až šňůry jako je Daiwa Samuray, Xzoga jiging atd. Jenže to si taky nechají dobře zaplatit.

    To co si výrobci uvedou jako nosnost v kg (Evropa) na štítku/krabičce si vymýšlejí sami. S reálnou nosností to nemá co dělat – není jak to kontrolovat – jde o obchodní trik – kdo udá realitu neprodá v Evropě nic.

    Tuf se ale dá sehnat na ebay mezi 1 a 2 Kč za metr podle návinu. Příklad cen návinů 600m:

    http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=tuf+line+xp+600&_sop=15

    #73890
    respi
    Člen
    (1804 odpovědí)

    DOSKY napsal:

    Nebo zkus šňůry od WFT.

    jo ty jsou dobrý:-P. Já na ně taky chytám hlavně na 60lb tj. 27,5 kg 0,40 mm.:-)

    #73894
    dub
    Účastník
    (785 odpovědí)

    Najradšej mám B.wiplaš pro grín. 😉 na jednej z cievok mám 17- tku . Sumík asi 150 mi ju vytiahol do prúdu asi 100 m (morava) a urobil mi z nej asi 15-tku. Odvtedy drží – asi 5 rokov.! 😀 Dnes mi doviezol kurier 21-tku a v krabici prázdna cievka.:-( Myslel som že 28e je v čudu ale krátky telefonát to spravil. Vraj to v piatok napravia – uvidíme…

    #73924
    Hombre
    Účastník
    (5 odpovědí)

    Ano, to je pravda že nosnost není to co udávají. Zkoušel jsem si svoje šňůry Power pro 0.19mm – 13.00kg ta praskla něco kolem 6kg a 0.23mm – 15.00kg ta se přetrhla kolem 8kg.

    Kontroloval jsem si to na popud tohohle videa.

    [yt=SBcZ0vyuTKc=yt]SBcZ0vyuTKc[/yt]

    #117712
    Kotala Rudolf
    Účastník
    (28 odpovědí)

    Mohl by mi někdo poradit jakou koupit pletenku. Jedná se mi o nosnost okolo 40 kg a aby měla kulatý průřez. Tu co mám na navijáku je plochá a kroutí se. Doba se posunula a nemám v těchto věcech přehled.

    #117717
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)
    #117719
    Kotala Rudolf
    Účastník
    (28 odpovědí)

    Zkusím tu tornament. Díky za radu.

    #117729
    Petr Novák
    Účastník
    (1356 odpovědí)

    Za mě Whiplash

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 19)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Pletenka Cormoran CoraStrong Marine

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(14)
(110)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...