Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Pletená šňůra na lehkou vláčku

  • Toto téma obsahuje celkem 51 odpovědí. Do diskuze (29 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel jeliman a poslední změna proběhla před 5 roky a 8 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 52)
  • Autor
    Příspěvky
  • #10722
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    Ja mam pletenku od penn na 15 KG A NA 35kg tu lehci volim na chytani mensich ryb , a tu silnejsi na chytani s jigy a vetsimi twistery

     

    #10725
    kraken
    Člen
    (37 odpovědí)

    Už jsem to tu psal.Vláčím se šňůrama roky na dolním proudném Labi na kamení. Whiplesh ti rozhodně nedoporučuji a už vůbec ne v tomto průměru.Zkus Spiderware nebo Fireline nebo Power Pro. Barvu si vyber jaká ti vyhovuje. Já chytám na fluožlutou hlavně kvůli kontrole při večerním a nočním chytání.Kvůli vázkám a poškození šňůry při práci u dna jsem se vrátil k průměrům 17-22.

    #10784
    Vydra
    Účastník
    (749 odpovědí)

    Spiderwire ultracast invisi 0.17mm/18.1kg a vytáhneš všechno:-)

    • teflonová povrchová úprava pro dlouhéa hladké hody
    • polymerní vrstva proti oděru
    • extrémní pevnost a kulatý tvar
    • odolnosti proti negativním účinkům slané vody a UV záření
    • dokonalé propletení vláken
    • dlouhá životnost
    #42275
    kodl1
    Účastník
    (222 odpovědí)

    Zdravím.Letos chci vyzkoušet pletenou šňůru Stren Sonic 0,22mm 20kg.

    Jaké máte zkušenosti s touto šňůrou.

    Díky za info.

    #42276
    Naki
    Účastník
    (900 odpovědí)

    to kodl1: ty nejlepší, používám ji jak na vláčku,tak jsem ji namotal už i na multík. Samozřejmě v jiném průměru.

    #42278
    Qwuiddo
    Účastník
    (89 odpovědí)

    kodl: Taky ji mam na multiku v jinem prumeru. Dokonce jsem se rozhodl, ze ji letos namotam i na druhej elek. multik, pac na jare me penn 51kg dost zklamalo a ten stren mam uz ctyri vypravy a zadnej problem !

    #42279
    Vladimír Doškář
    Člen
    (542 odpovědí)

    Nejlepší šňůra na vláčku je silon. Jak řekl někde vepředu Šroubek, sto lidí, sto názorů. Až do letoška jsem vláčel se šňůrou WFT 18 Strong na 22 kg. Letos jsem po několikaletých “sporech” se svým delegátem Láďou přešel na silon a musel jsem se sklopenýma ušima přiznat, že silon je lepší jak šňůra. Nikomu tento názor nevnucuji. Vyzkoušejte sami.

    :-P:-P:-P:-P:-P:-P:-D:-D:-D:-D:-):-):-):-):-):-)

    Došky

    #42287
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    WOHANKA-TEAM napsal: Nejlepší šňůra na vláčku je silon. Jak řekl někde vepředu Šroubek, sto lidí, sto názorů. Až do letoška jsem vláčel se šňůrou WFT 18 Strong na 22 kg. Letos jsem po několikaletých “sporech” se svým delegátem Láďou přešel na silon a musel jsem se sklopenýma ušima přiznat, že silon je lepší jak šňůra. Nikomu tento názor nevnucuji. Vyzkoušejte sami.

    Došky

    Ano Došky,máš pravdu,ale před pár lety sem měl taky silon na vláčku,ale bylo tady,ale..

    Vzalo mi to něco velkého a vůbec se to semnou nebavilo….prásk ,prásk -brzdu sem měl seštelovanou…a bylo to v pr…porvalo to jako nic..

    Takže…silon,nebo šňůra???

    Já už v pouze šňůru…:-):-)

    #42297
    Vladimír Doškář
    Člen
    (542 odpovědí)

    No Šroubku, já si myslím, že když zapřáhneš Ruskou ponorku, tak je jedno co tam budeš mít. Jestli šňůru, nebo silon. Ale jak jsem řekl, každý máme svůj názor a svůj styl. A tak je to v pořádku. :-P:-P:-P:-P

    #42298
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Každý způsob má svoje klady a zápory. Nic není ideální. Opravdu jen záleží na tom co kdo preferuje a čemu dává přednost.

    Já osobně taky šňůru. Ale letos jel s náma novic a já měl pro něj pouze navi se silonem. První záběry jsem mu raději ukazoval co a jak (neni to ani dokonce rybář) a ty souboje jsem si taky pěkně užil. Ale ten pocit že silon prdne je celkem nenechavej, takže u pletenice zůstanu

    😀

    #42299
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    Super šňůry jsou Tuff Line nebo Stren :-D:-D:-D

    #42301
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    kikibut napsal:

    Super šňůry jsou Tuff Line nebo Stren

    Souhlasím. Mám Tuffku 40 lb a mohu jen doporučit.

    #42302
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    A tady je Tuffka 40lb, SG Bushwhacker XLNT 258cm 20-60g a Okuma Trio 55 v akci s halíkem 121 cm

    #42308
    Kapitán lipánek
    Účastník
    (489 odpovědí)

    beru šňůru i silon, tak pok povím, každý má svoje

    #42360
    husky19
    Účastník
    (1717 odpovědí)

    Vozím šňůru i silon a musím uznat, že 95% času tam mám šňůru. Pčipadá mi to, jako když silon nandám jen ze slušnosti. Jako když musí při závodech formule 1 vyzkoušet během závodu obě pneumatikové směsi. 😀

    Takže i já – šňůra!;-)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 52)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Pletená šňůra na lehkou vláčku

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(15)
(115)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...