Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Platba platební kartou

 • Toto téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (5 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Bohuslav Poles a poslední změna proběhla před 14 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
 • Autor
  Příspěvky
 • #3434
  Míra
  Člen
  (12 odpovědí)

  Chtěl jsem se zeptat, zda máte někdo nějaké skušenosti s bezhotovostní platbou ( platební kartou ) u benzínek ve Švédsku a v Norsku, někde jsem se doslechl, že se nechá platit pouze určitým typem karty? Je to vůbec výhodné ?

  #8619
  Bohuslav Poles
  Účastník
  (190 odpovědí)

  Ve většině případů to neakceptuje platební karty Masterkard.  Visa je v pohodě, tu nám to bralo všude. Výhodné je to, protože se transakce přepočítává aktuálním kurzem a platí se jako za střed bez poplatku. Při nočním tankování bez obsluhy čerpací stanice jsou někde i automaty na bankovky (musí člověk s sebou vozit i peníze dotyčného státu), ale všude jsou automaty na karty. Sice na jedno odklepnutí karty to dá pouze 20 litrů paliva, ale dá se to i několikrát opakovat.

  Takže doporučuji uložit peníze na konto s platební kartou Visa a tím platit vše. Vše míním jako Trajekty, mosty, palivo. Předpokládám, že Norské koruny nějaké budete mít s sebou, tak pokud pojedete směr Oslo a výše, tak je dobré mít v peněžence drobné na mýto. Ale i tam se to dá zaplatit kartou.

  #8623
  Ondra Brichta
  Účastník
  (110 odpovědí)

  bobo: Nejednalo se spíše o Maestro karty? Já používám prakticky jenom Mastercard a zatím jsem s tím zaplatil všude, od MCDonalda v Lillehamru až po noční placení v automatu na benzínkách.

  #8626
  hellstar
  Člen
  (77 odpovědí)

  Mastercard i Visa bez problému všude, kde je pokladna s obsluhou. Automaty jsem nezkoušel.

  #8627
  vamor
  Účastník
  (93 odpovědí)

  Mastercard by neměl být problém, naopak s Maestrem často narazíte. Některé typy služeb – např. autopůjčovny na letištích atd. –  vyžadují výhradně embusované karty / vystouplé číslo karty /. 

  #8628
  Míra
  Člen
  (12 odpovědí)

  Děkuji za Vaše rady, oba typy karet vlastníme takže by to mělo být ok., co se týká plateb za mítné určitě bude mít nějaké drobné naházené v popelníku a hotovost bude potřeba na platbu PHM do lodí. Šlo mi hlavně o tankování  PHM ve Švédsku pokud budu platit EUREM často vrací švédské koruny. Ať se nám to všem krátí.

  #8636
  Bohuslav Poles
  Účastník
  (190 odpovědí)

  Omlouvám se za překlep, myslel jsem Maestro. Už je to dlouho, co jsem se vrátil a změnil banku i s kartami.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Platba platební kartou

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(6)
(85)
(13)

Nahrávání ... Nahrávání ...