Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Placení mýtného na silnicích/dálnicích v Norsku

  • Toto téma obsahuje celkem 73 odpovědí. Do diskuze (28 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel janka a poslední změna proběhla před 5 roky a 10 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 74)
  • Autor
    Příspěvky
  • #20950
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)
    #4033
    Hans
    Člen
    (78 odpovědí)

    Ahoj všem!

    Nedávno vyšel v Rybářství článek o tom, že je v Norsku povinnost platit na silnicích a dálnicích mýtné. Nevíte někdo detaily? Rád bych se před cestou připravil.

    Díky

    Hans

    #20959
    janka
    Účastník
    (2448 odpovědí)

    pripadne dotazy mi muzete poslat take na muj mail janaseitz@centrum.cz

    #20964
    Pafka
    Účastník
    (3890 odpovědí)

    Letos poprvé jsem zaregistroval kartu a mýtnice jsme projížděli bez jakýchkoliv problémů a zdržení – doporučuji. Zaregistrování platební karty přes net je velmi jednoduché a je klídek 🙂

    #21460
    Polcar Bohuslav
    Člen
    (40 odpovědí)

    Jezdíme střední Norsko-oblast Tronheim.

    je třeba vyřizovat autopas a jak je to s placením mýtného ?Díky.

    #21462
    janka
    Účastník
    (2448 odpovědí)

    Kouknete se o par radku vys, pripadne mi napiste na mail janaseitz@centrum.cz

    #21865
    Escherichia_coli
    Člen
    (8 odpovědí)

    Chtěl jsem se zeptat, pro ty kteří tam tento rok jeli, kolik je cesta do středního Norska stála,

    Ceny mýtného v Norsku

    tady je ceník, ale fakt se mi nechce pídit se po tom kde jaká silnice zrovna je. Je to od 15-100NOK za průjezd nějakým úsekem. Potřebuji jen pro představu, jestli má cenu řešit cestu přes Švédsko jen kvůli pár norkům. U mě je to rozdíl cca 100km při cestě přes Švédsko, tak aby po mě Norci nechtěli na mýtech třeba 500NOK za cestu. Předem děkuji za postřehy.

    #21866
    kaqpa
    Účastník
    (320 odpovědí)

    Taky bych uvítal informace, jak jste projížděli placené úseky. Jestli s kartou či bez. Jestli někde nebyly problémy apod. Díky předem 😎

    #21876
    bulik
    Účastník
    (334 odpovědí)

    to Kaqpa

    V dubnu jsem byl v Roksvagenu, /aure/ zaplatil jsem kartou 300 NOK na Autopass, což bylo 974 Kč, minulý týden mi přišlo zpět na účet 695 kč,

    tedy do Aure to je 279 Kč

    problém nebyl žádný

    #22319
    Sten76
    Účastník
    (208 odpovědí)

    Ahoj. Jak je to s placením mýtného, popřípadě dálniční známky při cestě ze SOROYe ve Finsku a Švédsku? Dík za info Milan.

    #22320
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    2 Sten76

    Ve Švédsku se mýtné ani dálniční poplatky neplatí, vyjma výkendu ve Stockholmu.

    #33930
    bleks
    Člen
    (1 odpovědí)

    Abyste neměli pochybnosti o mýtném v Norsku tak aktuálně najdete vše na:http://www.autopass.no/Besucher/Zahlung+f%C3%BCr+Besucher

    Text:

    Platba pro návštěvníky mohou být použity pouze v Norsku. Zaregistrujte svou kreditní kartu a SPZ na internetu, a pokračovat bez zastavení norskými mýtného, ​​které jsou označeny AutoPASS:

    Zaregistrujte svou kreditní kartu online na placení pro návštěvníky a otevřít předplacený účet. Můžete určit dobu trvání smluvního období. Smlouva lhůta je tři měsíce.

    Z této platební dohody, nepotřebujete auto pas čip. Při jízdě přes Tollbooth, vaše SPZ fotografoval (označeno oranžovou nebo žádný signál) a výše předplaceného účtu odepsána.

    Platíte si zaregistrovat svůj vůz na platební morálky i návštěvníkům “” systému bez mýtného na výběr mýtného a čerpacích stanic, protože nemáme způsob, jak se vrácení platby.

    Pokračovat bez zastavení norskými mýtného, ​​které jsou označeny auta průchodu.

    Jakmile se zaregistrujete, budete mít okamžitý zadarmo.

    Zaregistrujte se předem nebo nejpozději do 14 dnů po prvním průjezdu mýtné stanice.

    Poznámka: Chcete-li použít Flakk / Ferry Rorvik předvést jste zodpovědný za dokumentaci platební registrovaných návštěvnického smlouvy.

    Platba

    U nás můžete platit VISA a Mastercard.

    Pokud zůstatek na vašem účtu 0, – NOK bylo dosaženo, bude počáteční částka bude účtován znovu.

    Tři měsíce po ukončení doby trvání smlouvy, bude zůstatek připsána na účet své kreditní karty.

    Systém zobrazí pasáže zpětně až po dobu 14 dnů. Můžete se zaregistrovat, takže když přijedete do Norska se již uskutečnila a zaplatit za hraničními přechody.

    Ceny “platba za hosty

    auto 3 500 kg NOK 1000, –

    Platba pro návštěvníky

    Přeji všem hezký den a odjíždím do Norska 4.4.2012 do velice pěkného střediska se super majitelem Honzou a super mražáky ,samozřejmě nádherným fjordem plných velkých a hlavně zdravých ryb!!!Vše najdete!

    http://www.honzanor.cz

    Lovu zdar!

    #33933
    dedek
    Člen
    (489 odpovědí)

    bleks napsal:

    Abyste neměli pochybnosti o mýtném v Norsku tak aktuálně najdete vše na:http://www.autopass.no/Besucher/Zahlung+f%C3%BCr+Besucher

    Text:

    Platba pro návštěvníky mohou být použity pouze v Norsku. Zaregistrujte svou kreditní kartu a SPZ na internetu, a pokračovat bez zastavení norskými mýtného, ​​které jsou označeny AutoPASS:

    Zaregistrujte svou kreditní kartu online na placení pro návštěvníky a otevřít předplacený účet. Můžete určit dobu trvání smluvního období. Smlouva lhůta je tři měsíce.

    Z této platební dohody, nepotřebujete auto pas čip. Při jízdě přes Tollbooth, vaše SPZ fotografoval (označeno oranžovou nebo žádný signál) a výše předplaceného účtu odepsána.

    Platíte si zaregistrovat svůj vůz na platební morálky i návštěvníkům “” systému bez mýtného na výběr mýtného a čerpacích stanic, protože nemáme způsob, jak se vrácení platby.

    Pokračovat bez zastavení norskými mýtného, ​​které jsou označeny auta průchodu.

    Jakmile se zaregistrujete, budete mít okamžitý zadarmo.

    Zaregistrujte se předem nebo nejpozději do 14 dnů po prvním průjezdu mýtné stanice.

    Poznámka: Chcete-li použít Flakk / Ferry Rorvik předvést jste zodpovědný za dokumentaci platební registrovaných návštěvnického smlouvy.

    Platba

    U nás můžete platit VISA a Mastercard.

    Pokud zůstatek na vašem účtu 0, – NOK bylo dosaženo, bude počáteční částka bude účtován znovu.

    Tři měsíce po ukončení doby trvání smlouvy, bude zůstatek připsána na účet své kreditní karty.

    Systém zobrazí pasáže zpětně až po dobu 14 dnů. Můžete se zaregistrovat, takže když přijedete do Norska se již uskutečnila a zaplatit za hraničními přechody.

    Ceny “platba za hosty

    auto 3 500 kg NOK 1000, –

    Platba pro návštěvníky

    Přeji všem hezký den a odjíždím do Norska 4.4.2012 do velice pěkného střediska se super majitelem Honzou a super mražáky ,samozřejmě nádherným fjordem plných velkých a hlavně zdravých ryb!!!Vše najdete!

    http://www.honzanor.cz

    Lovu zdar!

    Pohodovou cestu hlavně si nechte zimní gumy padá tam sníh mluvil jsem z Honzou je tam čína tak ho pozdravujte a hodně ryb:-D:-D:-D:-D

    #33935
    bestik
    Účastník
    (297 odpovědí)

    Escherichia_coli napsal:

    U mě je to rozdíl cca 100km při cestě přes Švédsko, tak aby po mě Norci nechtěli na mýtech třeba 500NOK za cestu. Předem děkuji za postřehy.

    Hlavni rozdil neni cena, ale pohoda a rychlost jizdy. Ve Svedsku je na vetsine silnic 1. tridy 90 a misty 100 km/hod. Dalnice 110 + nektere useky 120. Krajina je rovinata, zatacek na velkych cestach malo. Clovek zapne tempomat a cumi po okolni prirode (=do lesa nebo na vodu).

    Norsko je hornate, velmi casto je na velkych cestach 80 km/hod a dost hodne klesani/stoupani/zatacek. I provoz mi vzdycky prisel vetsi (asi tim, ze hlavnich tahu je malo a jedou po nich vsichni).

    Cestu Svedskem bych proto vzdy bral jako pohodovejsi, mene unavnou a ekonomictejsi, cestu Norskem zase atraktivnejsi z pohledu cumeni z okynka a skrze hledacek fotoaparatu. Pak uz je na kazdem, at si vybere…

    #33936
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    2 bestik

    Mohu jen potvrdit tvá slova. Norskem se snažíme jet co nejméně. Ona není ani zandebatelná položka rozdíl ceny v PHM. Rozdíl cca 6,5 Kč/litr u Naturalu 95 udělá na 2 plných nádržích slušnou sumičku. To ty peníze raději projezdím na moři 😉

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 74)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Placení mýtného na silnicích/dálnicích v Norsku

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...