Nápověda Doporučujeme:
 • Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel janka a poslední změna proběhla před 13 roky a 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
 • Autor
  Příspěvky
 • #14530
  janka
  Účastník
  (2442 odpovědí)

  Jednim z hlavnich duvodu jsou alergie hostu.

  Apartman se asi nikdy neda poradne vycistit od chlupu apod a pokud dalsi navstevnik je treba tezky alergik, hrozi nebezpeci alergickeho soku a komplikaci s tim spojenych. Proto vetsina majitelu ma vyhrazenou treba jednu chatu, kam se se psy muze, nekde si to nepreji vubec.

  dalsi veci je znecisteni, zniceni zarizeni a problemy pak s tim spojene.

  Co se tyce prisnych opatreni pri prijezdu do Norska – v Norsku nemaji vubec nektere zvireci cizopasniky (napr. lisci tasemnice) Ty druhy skrkavek a ja nevim ceho si ted presne nepamatuju. Samozrejme si je tam nechteji zanest, proto vsechna ta opatreni. (odcervovaci kura pred odjezdm a po prijezdu)

  Podobne je to napr. i u rostlin konkretne brambor. Hadatka tam u nich nejsou a ani je tam nechteji. Jelikoz se mohou prenest v hline na bramborach, nesmi se dovazet… atd atd

  #3731
  stipko
  Účastník
  (980 odpovědí)

  Neviete prečo 90% poskytovateľov ubytovania zakazuje psov?

  Už z Norskych predpisov je vidieť, že je to prísne, ale ak zviera splní všetky požiadavky, stejne sa tam nedostane.

  #14533
  stipko
  Účastník
  (980 odpovědí)

  V celku rozumný dôvod. Ďakujem.

  #14534
  Petrb
  Člen
  (1 odpovědí)

  Letos jsem byl v Norsku poprvé. Měli jsme s sebou psa – hovawarta. Byli jsme ve dvou různých chatách vždy na týden. Chatu jsem objednával u CK Pepa, počet chat kde byl pes povolen byl cca 30% – 40%. Vím, že podobné to měli i u Novasolu, ale to není cestovka zaměřená na rybařinu. Co se týče cesty, jeli jsme trajektem z Německa do Švédska. Při cestě tam jsme mohli mít psa kdekoliv na trajektu, při cestě zpět buď ve speciální místnosti pro psy, na otevřené palubě a nebo v kajutě. Pro Švédsko je nutné speciální vyšetření ohledně vztekliny (ale stačí pouze jednou a potom už jen pravidelné očkování v mezinárodním pasu). Do Norsko už stačí pouze běžné očkování. Je pravda, že v Norsku vlastní psa minimum Norů, v podstatně menším množství než jsme zvyklí u nás, ale nikde jsme neměli problém, pokud se pes i majitel chová slušně.

  #14535
  janka
  Účastník
  (2442 odpovědí)

  aktualni informace o cestovani se zviraty

  cestovani se zviraty

  informace norskeho ministerstva informace primo z norska

  Zajimave je, ze norove pisou stale o povinnosti odcerveni (zprava je ze 7.7.2010 a potvrzuje rozhodnuti z 1.1.2010) a v cestine jsem to nenasla.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(12)
(106)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...