Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Ověřené a doporučené trasy do norska.

  • Toto téma obsahuje celkem 64 odpovědí. Do diskuze (35 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel JaPa a poslední změna proběhla před 9 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (celkem z 65)
  • Autor
    Příspěvky
  • #104746
    vapno1
    Účastník
    (445 odpovědí)

    Na lokalitu do Dyrsfjordu se jede přes Tromsö. Chtěl bych se zeptat na trasu ze Sundvallu do Mo i Rana, kdo ji absolvoval, je-li to schůdné řešení. Máme relativně dost času, a chtěli bychom část trasy jet po E6, která je sice pomalejší, ale pestřejší, než severnější trasy Švédskem. A to dost důležité – je na hraničním přechodu Švédsko-Norsko celnice, nebo “zelený přechod” ? Díky, za 83.

    #104747
    mima
    Účastník
    (312 odpovědí)

    Veľmi pekná cesta bez policajtov a colníkov.

    #104750
    Holzby
    Účastník
    (633 odpovědí)

    Sakra tohle mě zvedá ze židle.Proc se tu řeší nějaké celnice? Když už kurva chcete porušovat zákony,nechte si to pro sebe. Díky tomu akorát ničíte pověst všech normálních slušných lidi,co tam od nás jezdí.

    #104752
    mima
    Účastník
    (312 odpovědí)

    Kto tu porušuje zákon? To že mám rád bezproblémové prechody medzi štátmi-napr. Slovensko-Česko, ešte neznamená, že chcem porušovať zákon.A na ceste do Nórska to naozaj nepotrebujem!!!

    #104754
    vapno1
    Účastník
    (445 odpovědí)

    Nevím, proč jsi agresivní na jednoduchou otázku, zda je zde celnice, či není. Může to v tobě vzbuzovat oprávněné podezření, ale tak přesně, jak asi myslíš, otázka nezněla. Reaguj na otázku, zda je zde celnice, či není. Odsuzuješ něco, co v otázce nebylo a nebude!

    #104771
    Holzby
    Účastník
    (633 odpovědí)

    Ok, omlouvám se.

    Ale za ty roky už člověk bohužel vnímá i ten postoj Norů k nám Čechům, který je ovlivněn těmi, co se nechovají tak, jak by měli. Začíná to právě těmi přechody, pokračuje přes lovení u sádek nebo přímo v nich a o vývozním limitu ani nemluvě …

    #104774
    Renda
    Člen
    (10 odpovědí)

    Pořád někdo spravedlivej a poctivej.Stačí si přečíst noviny z poslední doby a zjistí, že ti Norové nejsou žádní svatouškové,jak by si nikdo mohl myslet.A taky tam jezdíme za nedotčenou přírodou,ale na druhou stranu je tam vidět, že ti svatí Norové si z ekologií moc starostí nedělají.A to jsem nečetl ,to jsem viděl několikrát na vlastní oči.Co nepotřebují naperou do moře a když by to mělo plavat,tak to polejou benzínem a zapálí přímo na břehu.A o rybolovu ani nemluvím.

    #104775
    mima
    Účastník
    (312 odpovědí)

    OK. Myslím, že každý má rád bezproblémový prechod cez hranice bez rizika, že mu vyhádžu celé auto,aj keď sa potom ukáže, že zbytočne.Len to znovu balenie…

    #104776
    Renda
    Člen
    (10 odpovědí)

    mima napsal: OK. Myslím, že každý má rád bezproblémový prechod cez hranice bez rizika, že mu vyhádžu celé auto,aj keď sa potom ukáže, že zbytočne.Len to znovu balenie…

    Souhlasím.Napsal jsem to jen proto že z Nory jsme si fifty-fifty.To neznamená že si myslím, že se mají porušovat zákony.8-)Šťastnou cestu všem.

    #104810
    JIMMI
    Účastník
    (531 odpovědí)

    MifakM napsal:

    Hoop napsal:

    Rád bych se zeptal jak vypadá cesta Švédskem po E45 z Goteborgu.

    My teď najížděli na E45 až v Mora(do té doby to bylo dost otravné-příjezd od Jonkoping/Orebro) a od Mory cesta 100km/h, oproti norské E6 rovná cesta bez výrazných zatáček a taky bez provozu…to utíká podstatně jinak.

    Je cesta E45 mezi Goteborgem a Morou taky tak rychlá?

    Porovnej sám co mi vyplivnuly Google mapy. Rozdíl cca 20 km ve prospěch Jonkopingu. Stejně tak i časový rozdíl. Navíc na E45 vetší hustota omezení provozu než přes Jonkoping (větší pravděpodobnost že chytneš přes den kolonu).

    Pokud by jste si chtěli po cestě trochu odpočinout, v Jonkopingu stojí za to vidět druhé největší jezero Vättern. Pokud by vám chyběly ryby do limitu, tak si můžete zkusit zarybařit… 🙂 Kousek od jeho břehu je potom k vidění hodně pěkné a zajímavé muzeum Husqvarny, ve městě Huskvarna.

    #104811
    JIMMI
    Účastník
    (531 odpovědí)

    Když jsem stál na břehu Vätternu, myslel jsem, že to je výhled na moře……

    #104813
    JIMMI
    Účastník
    (531 odpovědí)

    Hned vedle je vchod do bývalé strojírny Husqvarna, která je umístěná pod vodní nádrží, která poháněla stroje ve fabrice….

    #104815
    JIMMI
    Účastník
    (531 odpovědí)

    Uvnitř jsme se potom dověděli, že Husqvarna jako taková vyráběla nejenom nám známé řetězové pily a motorky,ale také výrobky, o kterých bychom to ani neřekli…:-?

    #104820
    Drahoslav Chocholouš
    Účastník
    (258 odpovědí)

    V loňském roce firma husqvarna oslavila 300let od vzniku. Původně se zaobirala virobou mušket.

    #104822
    JIMMI
    Účastník
    (531 odpovědí)

    ChoChy napsal:

    V loňském roce firma husqvarna oslavila 300let od vzniku. Původně se zaobirala virobou mušket.

    Například tady tahle vážila 7,8kg a byla na slony…..

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (celkem z 65)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Ověřené a doporučené trasy do norska.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(108)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...