Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Outdoor kamera do Norska

  • Toto téma obsahuje celkem 31 odpovědí. Do diskuze (16 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel JanS a poslední změna proběhla před 3 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 32)
  • Autor
    Příspěvky
  • #308445
    sachlj
    Účastník
    (401 odpovědí)

    Tak či onak, na filmy z ryb točené v 4K se dívat budu jen sám a ruku na srdce, proč bych se na to měl dívat když jsem to zažil sám…

    • Odpověď byla upravena před 4 roky a 11 měsíci uživatelem sachlj.
    #308449
    Nalimek
    Účastník
    (25 odpovědí)

    To sachlj:Vaše paní při sledování seriálů rozdíl poznat nemůže. Ne že by trpěla poruchou zraku,ale on totiž žádný není! Pokud ovšem nesleduje placené, sat.kanály či on-line (Netflix,Amazon)

    Vysílání v tomto rozlišení u nás zatím nefunguje,a dlouho ještě nebude.Ani DVBT2 na tom nic nezmění, jelikož se jedná o normu vysílání, nikoliv obsah.

    Spousta kanálů stále jede pouze v SD rozlišení a  bohužel žádný televizor,ať už HD,FULL HD,4K,8K s tím,ani s vysíláným obsahem nedokáže vykouzlit vyšší rozlišení!!!Zjednodušeně řečeno starý černobílý film nebude nikdy hrat barevně na barevné televizi.(nebude-li remastrován a dobarven ve filmových laboratořích)

    Diskuze se však týká  kamery pro záznam HD READY vs FULL HD,4K tady je volba jasná. Uložit v co nejlepší kvalitě,neboť se jedná o nezapomenutelné okamžiky a přestože třeba právě teď nemam TV 4K(8K) tak za 10-15-30 let kdy tv s vysokým rozlišením  jistě bude mít 99% populace,se jako nemohoucí důchodce milé rád na úchvatné,neopakovatelné  zážitky z dob minulých podívám,možná na 2 metrové úhlopříčce i s tim šedým zákalem,jak psal kolega,a budu vděčný za každý pixel rozlišení navíc.

    #308494
    sachlj
    Účastník
    (401 odpovědí)

    No, páč mi je trochu víc tak si pamatuju svůj první pc sinclair zx, pamatuju si jak jsem se učil počítat na asconě, jak nás učili s logaritmickým pravítkem, jak jsem se učil programovat na pmd85 i iq181, ..takž co bude za 10 let nevím, ale co bude za 20 let je mi úplně u zadele…a za 30 let je mi úplně jedno…apropo mám upc s plnou nabídkou takže většina kanálů je v HD…nicméně kolik odstínů červené ty dokážeš rozlišit? a kolik odstínů růžové? a vidíš ten chlup na zemi, to smítko prachu támhle ? ženský mají oči a mozek jinak zapojený než máme my. to zařídila příroda..takže 90% ženským je jedno jestli koukají na 8k, 4k, 1080 nebo 480 ale důležitá je pro ně jen informace..je jim u zadeje jestli informaci o tom, že řepka neplatí alimenty je jim podána mobilem z fb a nebo jeslti to vidí na 2metrové televizi s 8k… všimni si, že 90% kritiček hodnotí obsah informace a že 90% kritiků hodnotí technickou stránku filmu…apropo když už doma natáčet videa osobní tak kde je doma bezpečně skladuješ? já na to mám cíl kam se chci dostat ale zase jsem se zadrhl na microsoftím řešení..

    Mám win10 profi. Mám biometrický snímač otisků prstů, mám klávesnici s čtečkou čipových karet včetně naší biometrické občanky, mám bio občanku. Mám TPM čip na desce PC. Mám samostatný SD disk  na data. Na data osobní. Chci aby přístup do počítače byl pomocí biometrického snímače, datový disk byl šifrován bitlockerem tak, aby klíč veřejný byl uložen na občance s tím aby pro odemčení sloužily jen 4 čísla (jak u kreditky) a aby odkodování bylo dvojitě kontrolováno otiskem prstu tak aby náhodně vyzvalo k přiložení dvou vybraných prstů (prsty očíslované) s tím, že když se spletu aby data byla nenávratně smazána..zabaezpečení dat je primárně bezpečné když se k nim nepovolaná osoba nedostane i s možností že se data raději zničí než by byla zneužita.  Tohle chci ale bitlocker tohle neumí. Už jsem komunikoval s microsoftem aby s tím něco udělali….

     

    #308496
    vydra-cz
    Účastník
    (213 odpovědí)

    Ahoj diskutující můj názor lepší je být na rybách na přímo než na ně čučet v televizi i v důchodu

    #308509
    Solny
    Účastník
    (677 odpovědí)

    Já už pár let používám tuto kamerku a spokojenost. Je určena hlavně pod vodu a když je čas,tak ji tam pustíme a večer se koukneme co se dělo pod hladinou . Je tam spoustu zajímavých záběrů a už se jich tu i pár odprezentovalo.

    #308510
    sachlj
    Účastník
    (401 odpovědí)

    jen ta její cena….

    #308553
    romanh2
    Účastník
    (17 odpovědí)

    Zdravím, mám SJ cam 5000+ vedel by mi niekto prosím poradiť, akým spôsobom uchytiť kameru na udicu a šnúru? Už som to pred 2 rokmi skúšal ale výsledok bol katastrofa 🙂

    #308592
    valta
    Účastník
    (15 odpovědí)

    Měl jsem taky nějaký klon SJ Cam, U těch videí je pak vidět, jak se díky mizernému snímači obraz jakoby přelévá, a to nebyly nijak dynamické scény, ustabilizovat takový obraz byl vůbec problém, obraz se často drobně klepal. Vodotěsnost byla perfektní, ovládání z mobilu horší.

    Nakonec chci zkusit GoPro Hero 7 Black se stabilizací.

    A co se týče natáčení videa ve 4K ? To, že teď nemám doma televizi, která to umí, neznamená, že ji nebudu mít v budoucnu. Mám to video přece abych si ho schoval a podíval se na něj třeba za 10 let, to už takovou TV mít budu a nehodlám se pak koukat na kostrbatý scény 🙂

    U fotek to je to samé, proč bych si pořizoval pro sebe fotky v menším rozlišení, když bych toho mohl časem litovat ? To radši fotím do RAWu (fotka bez komprese) a ukládám si to do NASu (diskové úložiště)

    #308594
    sachlj
    Účastník
    (401 odpovědí)

    V červnu jedu na sever..mám kameru na hlavě a zkusím nafilmovat jak něco tahám i v 4K a pak to dám na yb..uvidíme co z toho poleze…když se bude klepat loď, já a kamera na hlavě…

    #308596
    Piva
    Účastník
    (786 odpovědí)

    To sachlj:  já mám s natáčením s kamerou na hlavě špatné zkušenosti a dle mého je to lepší mít na hrudi. Možná je to jen můj problém, ale nevydržím se dívat i při zdolávání ryby jen na jedno místo a furt hýbu s hlavou a pozoruji i věci kolem.

    #308612
    sachlj
    Účastník
    (401 odpovědí)

    to piva: držák na hruď nemám a asi ho tam ani nechci..nevím, uvidím co a jak…

    #308816
    MIKES
    Účastník
    (5 odpovědí)

    Tak jsem během šmejdění po internetu narazil na tuto kamerku-https://www.megapixel.cz/dji-osmo-action.Jelikož je to novinka chce to osobní průzkum,Za mně slušný parametry-vodotěsnost a snímkování atd.Mám v plánu skočit do krámu a očíhnout potrápit prodavače,ať mne s ní seznámí,plus zjistit možné příslušenství.Co vy na ni?

    #308882
    Naki
    Účastník
    (900 odpovědí)
    #309012
    MIKES
    Účastník
    (5 odpovědí)

    Tak objednáno, DJi Osmo Action-děkuji za všechny reakce. Zkušenosti a postřehy napíšu po návratu z Norska.Plno úžasných zážitků na rybách ať zaznamenaných na kameru či v srdci a hlavě Vám všem přeji.

    #330211
    JanS
    Účastník
    (60 odpovědí)

    Ahoj. Pokud natáčíte s akční kamerou pod vodou, jak a na čem jí máte uchycenou, zavěšenou? Nemám na mysli snorchlovani, potápění, ale spuštění samotné kamery pod vodu. Na YT jsem našel spoustu videí, kde jsou vidět ryby, jejich reakce na nástrahy, případně zdolávání, ale minimum autorů se pochlubí samotným řešením, technickou stránkou. Zde jsem našel zmínku o uchycení kamery na pilkr, zajímavá myšlenka. Prosím kohokoliv, kdo je ochoten se podělit o zkušenosti, ať sem hodí nějakou fotku, poznámku.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 32)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Outdoor kamera do Norska

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(117)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...