Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 37 odpovědí. Do diskuze (11 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Holzby a poslední změna proběhla před 1 rokem a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 38)
  • Autor
    Příspěvky
  • #3528
    dalibor
    Účastník
    (298 odpovědí)

    Ostrov Vega je sice na dohled o Bogenu ale je to přesto něco jiného. Proto jsem vám založil tento odkaz * ostrov Vega *.

    Je lepší založit nové téma protože jinak to bude jako mix na MRKu.

    Možnost objednání ubytování

    CK –

    PEPA

    Dintour – 1

    Dintour – 2

    Dintour – 3

    Další info o ostrovu – reportáže z Vegy

    Trajekt na ostrov Vega – TTS – No

    Ostrov Vega –Kommune

    nová CK – ale má chybu

    rv17.no

    ****************************************************************

    Přetahnul jsem mapu ostrova Vega od MifakM – dík .

    Mapy jsou v měřítku 1:12000, ve formátu JPG. Jsou vhodné k vytisknutí na plotru (rozměr dosahuje cca 1000×1000 mm). V každém grafickém studiu Vám ji jistě za nějaký poplatek vytisknou. Velikost se pohybuje v rozmezí 3-30 MB. Tedy bude někdy trochu déle trvat jejich stahování (v závislosti na Vaší rychlosti internetu).

    U každé mapy bude uvedeno :

    – lokalita

    – rozměr v pixelech

    – velikost v MB

    – odkaz na stáhnutí

    Sola – Vega – Ylvingen

    rozměr : 9800 x 12300 pixelů

    velikost : 19,5 MB

    ostrov Vega

    #10217
    dalibor
    Účastník
    (298 odpovědí)

    Starší příspěvky o ostrovu VEGA.

    ——————————————————————

    Napsal Dalibor

    před 558 dny Má někdo zkušenosti s rybolovem na ostrově VEGA asi 350km nad Trodheimem.

    Na stránkách Dintůru jsou prázdniny 2009 celkem obsazené!

    ——————————————————————

    dík Dalibor

    Napsal kingm

    před 253 dny byli jsme tam loni v kvetnu. Celkem paradni rybarina, hodne obecnych tresek tak 60-90cm, obcas nejaky okounik, hodne jednoskvrnych, a i par halibutu se povedlo. I kdyz jsme nemeli stesti na velkyho, parkrat nam vyjel po kelerovi az k lodi ale nevzal to. Ubytovani taky v pohode.

    ——————————————————————-

    ZM dne 27.03.2010 v 21:30:18

    Poslat zprávu

    Příspěvků: 110

    Námořník

    Na Bogen nejedu,změnili jsme to.byli jsme na ostrově Vega (27.2. – 7.3.),což je o něco severněji.

    ——————————————————————-

    ZM dne 28.03.2010 v 16:35:06

    Poslat zprávu

    Příspěvků: 110

    Námořník

    Vega – cca 1000km od Osla + 40min trajekt.Skoro celý 8-denní pobyt jasno,kolem -5st,čerstvý vítr,takže byl celkem rychlý drift,ryby většinou od 50m,nejvíce kolem 100m, bylo to hlavně o pilkrování,což mě nenaplňovalo nadšením,bez elektriky není tahání 750g pilkru zábavné.Většinou treska obecná, do 95 cm,výjimečně,v několika případech něco jiného.Předposlední,poslední den se oteplilo,zvedl se ještě větší vítr a na gumy braly obecňačky jedna za druhou,od 20m,chytli jsme dva menší halibuty(Luboš 86),v nejlepším nás majitel odvolal,vítr přes 10m/s.V sezoně určitě výborná přívlač,je zde spousta ostrovů,členité dno,množství zlomů z 10m na 100m a více.Lodě a vše okolo výborné.Akorát pozor na vrtuli.

    ——————————————————————-

    ——————————————————————-

    ferdo dne 01.04.2010 v 19:22:43

    Poslat zprávu

    Příspěvků: 2

    Nováček

    ZM: ako ste pochodili na ostrove Vega? Daj nejake info ak mozes.

    —————————————————————-

    lubos dne 01.04.2010 v 23:12:31

    Poslat zprávu

    Příspěvků: 25

    Plavčík

    Bylo to tam pěkný,včetně ubytování i domácí byl příjemný – přímo u mola. Chytli jsme asi pěkný počasí – skoro celý týden slunečno a slabý vítr nebo skoro žádný, jen poslední den se odpoledne dost rozfoukalo ale to jsme si byli zachytat jen stylem chyť a pusť ( nebylo to už kam dávat a ryby by se už ani pořádně nezamrazily ). Ryb bylo dost hlavně nevytřený obecňačky tak do 1 m,2 halibuti 68 a 86 cm,1 mník a 1 okouník,keleři byli jen malý a dvakrát jsme měli jednoskvrnou. Když jsme odjížděli tak ryby najížděli na mělčiny,jinak jsme ze začátku chytali na hloubkách kolem 80 – 130 m.Byl to příjemný zimní relax se štěstím na počasí – v tu dobu tam bylo líp než u nás.

    ——————————————————————

    Step dne 01.04.2010 v 23:22:13

    Poslat zprávu

    Příspěvků: 62

    Lodník

    Luboši na co jste chytali? Dík

    ——————————————————————-

    lubos dne 01.04.2010 v 23:32:49

    Poslat zprávu

    Příspěvků: 25

    Plavčík

    Chytali jsme na pilkr s návazci ( většinou nerez koupený na místě, ty docela šly ) a návazce šli většinou černé gumy a červené papriky,( ZM hodně přívlačoval a byl na druhý lodi ) ale na přívlač šlo skoro na vše, já měl úspěch gumy černostříbrné, modré a červené, zkoušeli jsme i maso ale nic moc.

    ——————————————————————–

    ferdo dne 02.04.2010 v 07:45:12

    Poslat zprávu

    Příspěvků: 2

    Nováček

    Lubosi, dik za info. Dufal som, ze ste chytili aj vacsich halibutov, ale tie pridu asi neskor, ked sa otepli. Domaci sa dost chvalia, ze v tejto oblasti ich je hodne. Takze inak spokojnost?

    ——————————————————————–

    Step dne 02.04.2010 v 08:02:14

    Poslat zprávu

    Příspěvků: 62

    Lodník

    To Lubos: dík za informaci, tmavé barvy gum a nerez pilkry jsou v diskusi nejvíc zmiňované. Tak to asi funguje.

    ——————————————————————

    ZM dne 02.04.2010 v 17:14:40

    Poslat zprávu

    Příspěvků: 110

    Námořník

    Ještě k té Vega – na jakoukoliv gumu to šlo až poslední dopoledne,kdy přišla obleva,zatáhlo se.Bohužel byl silný vítr a jeli jsme domů.Předtím jsem měl nejúspěšnější tradiční gumu v předjaří a za mrazu – červený hřbet,stříbrné boky.Ale žádný koncert to nebyl.Uznávám,počasí mohlo být mnohem horší,předtím tam bylo mínus 17. Větší halibuti se tam v tu dobu údajně chytili (norští rybáři),na speciální nástrahu,kterou by měl popsat Luboš,zkoušel ji.

    ——————————————————————–

    lubos dne 03.04.2010 v 00:04:45

    Poslat zprávu

    Příspěvků: 25

    Plavčík

    Jak píše ZM,domácí nám ukazoval fotku z roku 2009 , kdy někdy v červenci tam dva místní asi sedmdesátiletí maníci chytli halibuta a ten měl 140 kg ( tahali ho údajně z vody 7 hodin ) a tak mi domácí poradil – sehnat si ( nebo chytit ) sledě a toho navléknout na stříbrný pilkr a ukázal nám na mapě místa kde to zkoušet ( propadlé plošiny kolem 120 – 150 m s pískem ). Mě se povedlo dostat sledě od jedný větší tresky, která ho ještě nestačila ani natrávit a tak jsem to zkoušel ale bez úspěchu – snad až v létě ( někdy ).Jak píše ZM – koncert to sice nebyl ale chvílemi ryby braly dost, a já který jsem nikdy moc na vláčku nebyl jsem si poslední den skvěle zachytal. Jinak místo doporučuji – jediná nevýhoda je na chatě malý mrazák,ale když jej naplníš,tak zmrzlé ryby dáš do bedny a domácí ti je odveze k sobě domů kde má veliké mrazáky.Já byl jinak s touto lokalitou velmi spokojený a myslím že i ostatním se zde velice líbilo.

    #10218
    ferdo
    Člen
    (6 odpovědí)

    Dalibor, dik za skvely pracu. Uz dlho rozmyslam o tejto lokalite, pravdepodobne ju skusim na rok. Teraz sme s partiou nasponovani – mame to za 13. Ideme na 14 dni do Mostu (Kristiansund).

    #10221
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Trajekty najdete na  http://www.tts.no  .    Pro 4 osoby a auto do 6m stál  241 NOR.Byli jsme od DinTur.

    #16948
    kaqpa
    Účastník
    (320 odpovědí)

    Chlapi, nevíte někdo o dobrých místech na severo-východ od Vegy?

    #16951
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)
    #16954
    kaqpa
    Účastník
    (320 odpovědí)

    Četl, ale nedozvěděl jsem se, co bych už nevěděl…jde mi spíš o konkrétní místa, s kterými mají rybáři zkušenost. Od naší chaty je to minimálně hodina jízdy, tak bych tam nechtěl jezdit zbytečně, ale vědět kam a na co jedu…

    #16958
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Vlastní zkušenosti potěší nejvíce….

    #28726
    Hoop
    Účastník
    (939 odpovědí)

    Zdar, sháním info na jaké místa jste jezdili. Koncem května jedem na Vega Opplevelsesferie a zatím jsem nic blížšího o lovištích nenašel.

    Nevím zda se chytá jen v té díře severně nad ostrovem, nebo se dá vyjet i na severo západ přes poslední ostrůvky na volné moře až za Skjaervaer, ale to je odhadem tak 10km. Zatím tady dostupná mapa zobrazuje spíše východní a jižní části od ostrova. Zajímají nás hlavně vláčecí místa do 50m. Pilkry berem taky, ale jenom pro zpestření. Chytáme hlavně na gumy od ZOOMu.

    #28727
    kaqpa
    Účastník
    (320 odpovědí)

    Ahoj, byli jsme kousek od tebe, ve Visthusu. Bohužel tam kde jsme chytali my, by to pro tebe bylo daleko. Ale podmínky budou stejné. Na vláčení by tam mělo být dost míst(jak se tak dívám na mapu). Když se budete motat kolem ostrůvků, tak by neměl být problém. Ikdyž minulý rok se tam chytali samé malé doršky. Musím ale podotknout, že každý rok to tam bylo úplně o nečem jiném. Ostatně, článek o našem rybolovu by tu měl Michal někdy zvěřejnit, tak tam se dočteš víc. Jinak okolí Vegy je moc pěkná lokalita. Někde jsem četl, že i přímo na ostrově je hodně věcí k vidění, pokud člověk nepřijede jen na ryby (turistika, kola atd.). Každopádně přeju hodně zdaru 😉

    #28730
    Ondra Brichta
    Účastník
    (110 odpovědí)

    Hoop: z dostupných zdrojů na webu jsem našel tyhle dva články u dintur:

    http://dintur.no/DinTurRes/pdf/l_231.pdf – z českého rybáře

    http://dintur.no/media/1266102/34%20kuk%20vega.pdf – německý článek

    #28747
    Hoop
    Účastník
    (939 odpovědí)

    OBr: Jo díky, i když jsem ten český článek četl, tak ten německý ani nerozklikl. A to byla chyba. Neměcky moc nevládnu, ale něco se dá pochopit.A hlavně 20 TOP míst včetně GPS pozic – zhruba půlka na sever a zbytek na východ od ostrova. Slibujeme si od Vegy větší druhovou rozmanitost a maximálně členité dno – přívlačí ráj…doufám. Dorschky okolo 60-70 beru jako standard. Cílová ryba polack/keler 70+ + nějaká placka. Ostatní druhy by tam měly být taky – na 200m okouníci, mníci. Poměrně dost píšou o halibutech.

    Článek vypadá dost nadšeně, tak to zvedá horečku.

    Časově se mi to zdá nekonečně daleko.

    #28749
    Ondra Brichta
    Účastník
    (110 odpovědí)

    Hoop: z toho německýho článku jsem taky pobral jen GPS, zbytek je klasika z traslatoru a la “bylo tam hodně uhlíře” apod.. 🙂

    Já tak trochu doufám, že mi konečně přijde halibutek, nebo vlkouš. Tyhle dva mi ještě chybí.. no a s vláčkou se doufám vyřádím dostatečně.

    Ta severní část mimo ostrovy bude asi hodně horké místo.. když koukám na mapu, tak mám poměrně problém vybrat vhodná místa, připadaj mi všechny ideální, tak snad domácí poradí…

    #29012
    Hoop
    Účastník
    (939 odpovědí)

    Tak jsem brouzdal a našel nové video od Dederónů z Vegy.

    [yt=9nQJtfRBLKk=yt]9nQJtfRBLKk[/yt]

    Název myslím hovoří za vše.

    Sice žádné velké trofeje, ale jsou tam…

    Vypádá to, že chytají hlavně na gumy…

    Zase přiloženo do kotle, horečka stoupá…

    #29018
    Ondra Brichta
    Účastník
    (110 odpovědí)

    paráda 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 38)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(15)
(115)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...