Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 45 odpovědí. Do diskuze (21 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Vojtko a poslední změna proběhla před 6 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 46)
  • Autor
    Příspěvky
  • #18640
    Radek Kuklik
    Člen
    (47 odpovědí)

    Navíc nemám rád Německou policii.

    Ceník pokut za nadávky německé policii – Slovní urážky

    “Tupče”: 250 eur

    “Vyliž mi!” (Leck mich doch!): 300 eur

    “Blbá krávo!” (Dumme Kuh!): 300 – 600 eur

    “Vtipálku” (witzbold): 300 eur

    “Ty chudáku, ty seš úplně pomatenej!” (Du armes Schwein, du hast doch eine Mattscheibe!): 350 eur

    “Zloději!” (Wegelagerer!): 450 eur

    “Ty seš tak blbej, že ani psát neumíš!” (Zu dumm zum Schreiben!): 450 eur

    “Ty blbá svině!” (Du blödes Schwein!): 500 eur

    “To nemáš, ženská pitomá, nic lepšího na práci?” (Hast du blödes Weib nichts Besseres zu tun?): 500 eur

    Tykání policistovi: 600 eur

    “Asi máš úpal, ne?” (Dir hat wohl die Sonne das Gehirn verbrannt!): 600 eur

    “Ti hrabe, ne?” (Bei dir piept es wohl!): 750 eur

    “Zatracenej zlodějskej ksindle!” (Verfluchtes Vegelagerergesinde!): 900 eur

    “Skřete!” (Wichtelmann!): 1 000 eur

    “Ču…u!” (Du Wichser!): 1 000 eur

    “Co chceš, ty pitomče?!” (Was willst du, du Vogel?!): 500 eur

    “Asociále!” (Asozialer!): 550 eur

    “Blbče!” (Do Holzkopf!): 750 eur

    “Vy jste z té své funkce nějak nadržený?!” (Sie sind ja krankhaft dienstgeil?!): 600 eur

    “Spolek kašparů!” (Kasperleverein!): 1 000 eur

    “Zloději!” (Raubritter!): 1 500 eur

    “Pošuci v uniformě!” (Trottel in Uniform!): 1 500 eur

    “Nejradši bych ti řekl kreténe!” (Am liebsten würde ich jetzt Arschloch zu dir Sagen!): 1 600 eur

    “Ty couro!” (Du Schlampe!): 1 900 eur

    “Hnusná děvko!” (Fieses Miststück!): 2 500 eur

    “Stará svině!” (Alte Sau!): 2 500 eur

    Gesta

    Vypláznutí jazyka: 150 – 300 eur

    Spojení palce a ukazováčku do kruhu (symbol pro “Arschloch”, tedy sráče, kreténa): 675 – 750 eur

    Klepání na čelo: 750 eur

    Kmitání rukou před obličejem: 350 – 1 000 eur

    Vystrčení prostředníčku: 600 – 4 000 eur

    Zdroj: http://auto.idnes.cz/pozor-na-jazyk-stara-svine-je-u-nemecke-policie-za-60-tisic-pex-/automoto.asp?c=A110204_100804_automoto_fdv

    #18646
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    My jezdíme přes Polsko,ale ještě nikdy se nám nic nepřihodilo,sice než se dostanete od Ostravy do Polska na dálnici,tak to chvilku trvá,ale potom to jde až na Hranice s Německem,v Polsku nás ještě nekontrolovali,ale Němci už nás pěkně brali a to 10km za hranicema…

    #18649
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    Bývam 2km od čiary a v PL som veľmi často. Napríklad Prahu jazdím cez PL a Náchod, Pieniny po A4 až za Krakov. A to len preto, že sú tam lepšie cesty ako v ČR.

    Jazdili sme aj Kolobrzeg nas Balt cez PL a nesťažujem sa. Diaľnic je málo, ale hlavné ťahy sú udržované.

    Najhorší úsek ktorý poznám je A18 z hranice D/PL do PL k A4. To je fakt tankodrom. Ale inak, dá sa.

    Ale čo si budeme hovoriť, naše cesty a diaĺnice…..:-S

    Len tu už sme na tie diery zvykli:-?

    #18650
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    radek napsal:

    Navíc nemám rád Německou policii.

    Ceník pokut za nadávky německé policii – Slovní urážky

    “Tupče”: 250 eur

    “Vyliž mi!” (Leck mich doch!): 300 eur

    “Blbá krávo!” (Dumme Kuh!): 300 – 600 eur

    “Vtipálku” (witzbold): 300 eur

    “Ty chudáku, ty seš úplně pomatenej!” (Du armes Schwein, du hast doch eine Mattscheibe!): 350 eur

    Nevím proč bych měl takhle nadávat německé policii? Já jen napsal svůj názor na průjezd Polskem.jenda

    “Zloději!” (Wegelagerer!): 450 eur

    “Ty seš tak blbej, že ani psát neumíš!” (Zu dumm zum Schreiben!): 450 eur

    “Ty blbá svině!” (Du blödes Schwein!): 500 eur

    “To nemáš, ženská pitomá, nic lepšího na práci?” (Hast du blödes Weib nichts Besseres zu tun?): 500 eur

    Tykání policistovi: 600 eur

    “Asi máš úpal, ne?” (Dir hat wohl die Sonne das Gehirn verbrannt!): 600 eur

    “Ti hrabe, ne?” (Bei dir piept es wohl!): 750 eur

    “Zatracenej zlodějskej ksindle!” (Verfluchtes Vegelagerergesinde!): 900 eur

    “Skřete!” (Wichtelmann!): 1 000 eur

    “Ču…u!” (Du Wichser!): 1 000 eur

    “Co chceš, ty pitomče?!” (Was willst du, du Vogel?!): 500 eur

    “Asociále!” (Asozialer!): 550 eur

    “Blbče!” (Do Holzkopf!): 750 eur

    “Vy jste z té své funkce nějak nadržený?!” (Sie sind ja krankhaft dienstgeil?!): 600 eur

    “Spolek kašparů!” (Kasperleverein!): 1 000 eur

    “Zloději!” (Raubritter!): 1 500 eur

    “Pošuci v uniformě!” (Trottel in Uniform!): 1 500 eur

    “Nejradši bych ti řekl kreténe!” (Am liebsten würde ich jetzt Arschloch zu dir Sagen!): 1 600 eur

    “Ty couro!” (Du Schlampe!): 1 900 eur

    “Hnusná děvko!” (Fieses Miststück!): 2 500 eur

    “Stará svině!” (Alte Sau!): 2 500 eur

    Gesta

    Vypláznutí jazyka: 150 – 300 eur

    Spojení palce a ukazováčku do kruhu (symbol pro “Arschloch”, tedy sráče, kreténa): 675 – 750 eur

    Klepání na čelo: 750 eur

    Kmitání rukou před obličejem: 350 – 1 000 eur

    Vystrčení prostředníčku: 600 – 4 000 eur

    Zdroj: http://auto.idnes.cz/pozor-na-jazyk-stara-svine-je-u-nemecke-policie-za-60-tisic-pex-/automoto.asp?c=A110204_100804_automoto_fdv

    8-)8-)

    #18654
    Kejra
    Účastník
    (62 odpovědí)

    Díky všem za postřehy…osobně to vidím na trasu přes Tallin-Helsinky.Jsme čtyria vodiči,tak to snad nějak dáme i když nepochybuji,že to bude maso8-O

    to Jonas:.. ta cena je bez jakýhkoliv kajut,žrádla atd.Tallin-Helsinky trvá +- 3 hodiny,tak by to nemělo asi ani smysl.A právě že na tak krátký trajekt mi ta cena přijde řádně přemrštěná.Sise máme Tranzita nad 2,1m výšky a jedeme v sezoně,ale i tak??

    #18656
    Lubor Cuker
    Účastník
    (144 odpovědí)

    Jazdíme oboma trasami a veľká spokojnosť. Cesty v Poľsku nie sú až také zlé, len si treba správne vybrať. Ak ideme cez pobaltie, tak sa držíme východného okraja Poľska /Dukla – Lublin – Bialystok – Suwalky/ a potom cez pobaltie diaľnicou do Tallinu. Po Lublin je to bieda, ale potom sa ide rovnými širokými cestami s malou premávkou /chodíme v júli/. Trajekt Tallin – Helsinky cca 100€ za 1 smer /Renault trafic + 5 ľudí/. Lístok stačí kupiť na mieste /dá sa vybrať z viacerých lodných spoločností/. Helsinky prechádzame centrom, ale s GPS žiaden problém. Cesta Fínskom je podľa mňa oveľa krajšia ako cez Švédsko, hlavne úsek Rovaniemi – Lakselv – Hammerfest. Keďže šoférujem len ja a manželka, tak si dávame pauzu v niektorom fínskom kempe. Trasa cez Švédsko má výhodu v tom, že si oddýchnete na trajekte, ktorý je síce lacný /cca 170€ za jeden smer/, ale treba si dosť priplatiť za kvalitné kajuty. Do Gdaňska chodíme cez Krakov – Katovice – Lodž a táto cesta sa v poslednom čase hodne zlepšila. Skúšali sme aj trasy cez Nemecko a Dánsko, ale pre nás je to dosť veľká obkľuka.

    #18662
    Havelka Stanislav
    Člen
    (110 odpovědí)

    To Kejra- předpokládal jsem,že se jedná o trajekt Gdaňsk -Nyneshammen. Jinak bych se zastal HonzaK i dalších, protože před pár lety byla cesta Polskem mnohem horší.

    #18669
    Vojtko
    Účastník
    (325 odpovědí)

    Pri ceste cez Pobaltie by som vo Finsku možno aj využil niektorú z chatiek (asi Fínskeho turistického spolku)kde je možné bezplatne prespať a po uvedení chatky do pôvodného stavu, možno pokračovať v ceste ďalej. Ako takéto zariadenie cestou nájdem (pútač či iné označenie)? Ako toto funguje vo Švédsku a Nórsku? Kto má informácie a aké skúsenosti??? Ďakujem za informácie a rady.

    #18682
    Kejra
    Účastník
    (62 odpovědí)

    Tak jsem teď zjistil,že 19-hodinový trajekt Gdaňsk-Nynashamn s kajutama bez sociálek stojí stejně(asi 14000kč)co 3-hodinový trajekt Tallin-Helsinky bez ničeho…no považte!!…a tak jsem se na to pobaltí těšil

    #18685
    Lubor Cuker
    Účastník
    (144 odpovědí)

    To Vojtko: Chatky Fínskeho turistického spolku sú na turistických trasách /napr. medvedí okruh/, nie pri cestách a slúžia na prečkanie zlého počasia, prípadne na oddych vyčerpaných turistov. Okrem dreva na kúrenie a plynovej fľaše sa v nich často nachádzajú aj trvanlivé potraviny. Turista by mal podľa svojich možností pri odchode uviesť chatku do pôvodného stavu, doplniť drevo, prípadne nechať v nej vhodné potraviny. Zneužívanie týchto chatiek už Fíni kritizovali. Pri cestách sú odpočívadlá s WC a niekde aj sprchou a prístreškom, kde sa dá prespať v spacáku, ale lepšie je stanovať v kempe, ktorých je hodne a sú lacné /15-20€ za 5 ľudí/.

    #18695
    Vojtko
    Účastník
    (325 odpovědí)

    To Lubo: Ďakujem za odpoveď a uvedenie na “správnu cestu”. Medvedí okruh autom hľadať nebudem!!! Ten kemp je dobrý typ aj keď v aute sme do teraz ešte nikdy všetci nespali, pretože sa počas jazdy striedame tak, aby bol vždy niekto fit a mohol šoférovať.

    #18696
    David
    Účastník
    (303 odpovědí)

    Kejra napsal: Tak jsem teď zjistil,že 19-hodinový trajekt Gdaňsk-Nynashamn s kajutama bez sociálek stojí stejně(asi 14000kč)co 3-hodinový trajekt Tallin-Helsinky bez ničeho…no považte!!…a tak jsem se na to pobaltí těšil

    Zdar Kejra ,

    ja to nechápu ja platim za trajekt Riga -Stockholm, Helsinki talin , 2xTranzit 3 kajuty 12 lidí 23500 , vsechno , jak ti to spočítali , dyt tam se jede tak max 3 hodiny . Ale asi to tak je , když říkáš

    #18702
    Kejra
    Účastník
    (62 odpovědí)

    To David,

    No neříkám to já,říká to pan Chodur z periscope…já se jen podobně jako ty nestačím divit…argumentoval tím,že jiná země,jiná společnost,jiné lodě,jiná kvalita služeb….na trojhodinový trajekt si zapíchnu bodák do dupy,vykouřím 10 cigaret a vydržím to na venkovní palubě s větrem ve vlasech.Cítím z toho nějaké šmečko:-(

    #292536
    Marin
    Účastník
    (51 odpovědí)

    Ahoj borci Norci, sorry, že otravuju tady ve vlákně starém 7 let, ale předpokládám, že přes Polsko do Gdaňska vede už dálnice a cesta přes Polsko už je v pohodě. Nebo se pletu?

    Zvažuju trasu na Soroyu přes Gdaňsk – Nynashamn.  Jaká je kvalita polského trajektu? Dá se tam v pohodě vyspat? Není tam hluk jak hovado?

    Druhou alternativou je pro mě trajekt Rostock – Trelleborg a pak se ve Švédsku vyspat jednu noc v nějakém kempu. (Máme dost času a můžem vyjet o den dřív)  Horší je ale návrat s mraženejma rybama, to musí člověk mazat rychle domů a nevyspávat nikde 🙂

    Nemáme dodávku s postelema, ale SUV.

    Dvakrát jsem se vracel od Trondheimu a trajekt Oslo – Frederiskshaven (loď Stena Saga) byl tak hlučnej, že jsem nezamhouřil oka a jel z kempu do Osla 700km + ráno z Frederikshavenu domů 1500km jako jediný řidič vlastně beze spánku.

    Díky Marek

    #292553
    zok
    Účastník
    (542 odpovědí)

    Ahoj borci Norci, sorry, že otravuju tady ve vlákně starém 7 let, ale předpokládám, že přes Polsko do Gdaňska vede už dálnice a cesta přes Polsko už je v pohodě. Nebo se pletu? Zvažuju trasu na Soroyu přes Gdaňsk – Nynashamn. Jaká je kvalita polského trajektu? Dá se tam v pohodě vyspat? Není tam hluk jak hovado? Druhou alternativou je pro mě trajekt Rostock – Trelleborg a pak se ve Švédsku vyspat jednu noc v nějakém kempu. (Máme dost času a můžem vyjet o den dřív) Horší je ale návrat s mraženejma rybama, to musí člověk mazat rychle domů a nevyspávat nikde 🙂 Nemáme dodávku s postelema, ale SUV. Dvakrát jsem se vracel od Trondheimu a trajekt Oslo – Frederiskshaven (loď Stena Saga) byl tak hlučnej, že jsem nezamhouřil oka a jel z kempu do Osla 700km + ráno z Frederikshavenu domů 1500km jako jediný řidič vlastně beze spánku. Díky Marek

    vloni v březnu cesta na Loppu :   Praha –  Travemunde  cca 7 hod 660 Km, odtud trajekt do Helsinek( 29 hodin) a přes Finsko do Oksfjordu cca 1400 Km ( 19hodin)  Ford Ranger 3 lidi z toho dva řidiči .

    Cena trajektu jednosměrná 400 E, zpáteční 720 E

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 46)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...